Eesti koondis jätkab pärast tõsist tööpäeva ISDE-l kindlalt

Eesti rahvuskoondis lõpetas ka teisel võistluspäeval Itaalias rahvusvahelise enduro kuuepäevasõidu (ISDE) 17. kohal.


Eilsega pea identsel ringil, kui üks uus krossikatse välja arvata, oma jõu proovile pannud võistlejaist oli Priit Biene (Yamaha, E2) üldarvestuses 72., Elary Talu (KTM, E3) 74., Jüri Triisa (KTM, E3) 98. ja Toomas Triisa (Husqvarna, E1) 107.


Eesti koondise kõige ärevam hetk oli täna ilmselt Elary Talul, kes ühel ülesõidul oma KTM-i sadulani vette uputas. Eelmisel päeval olnud vesi selles kohas madal, aga tänaseks olid sajad sõitjad just sellesse kohta sügava augu puurinud, kust Talu paremat pidamist otsis.


Vesi tuli tsiklist välja kallata ja filter maha võtta ning alguses ei tahtnud mootorratas Talu sõnul käima minna. Siis õnneks ikka lubas ja pärast pisut ootamist läks masin tööle ning Talu sai ilma filtrita ajakontrollpunkti ära sõita. Läks nii hästi, et ta isegi ei hilinenud, jõudis kohale 1 minuti enne õiget aega. Filter sai vahetatud ja tsikkel pidas lõpuni vastu, homme hommikul vahetab ta igaks juhuks ära ka õli.


Tänase päeva kiireima aja sõitis eestlastest aga välja Priit Biene, kes edestas Talu 6 sekundiga. “Tänane uus krossikatse mulle üldse ei istunud. Põllukatsed ei sobi mulle niikuinii ja see uus oli nii betoon kui betoon saab olla,” rääkis Biene. “Nii libe, et ma ei osanud seda lihtsalt sõita. Aga teistel katsetel punnitasin täna kuidagi rohkem ja sõit tuli paremini välja.”


Kui eile noorem vend Jüri Triisa vanemale vennale Toomasele veidi kaotas ja nad said tänasele võistluspäevale startida koos, siis täna oli Jüri Toomasest 48 sekundit kiirem ja homme on nende stardiaegades veidi suurem vahe. Katsetel Jüril midagi ei juhtunud ja ta hakkas vaatamata raskusele sõitu ka nautima. Ühel ülesõidul sõitis ta aga kogemata kanalisatsiooniauku. “Ees oli kurv, vaatasin korra taha, tundus, et saan serva peale toetada ka, aga panin hoopis kanaliauku sisse.”


Vend Toomas iseloomustas tänast kui tõsist tööpäeva. “Ainult keha, ei saanud pool päeva aru, mis see nüüd on, mis siin toimub,” lisas viimastel aastatel pigem neljarattalistel võidusõitmisele keskendunud Toomas, kes on nüüd vanad võidusõidulihased uuesti üles äratanud.


Üldarvestuses jätkab ISDE-l kiireimana Josep Garcia (Hispaania, E2), kes võitis täna kuuest kiiruskatsest neli. Itaalia koondis juhib Hispaania ja USA ees.


Redmoto klubisõitjatest Meelis Järv täna katkestas. Ta püüdis sõita tagasi eile saadud 26 trahviminutit, kuid kukkus pingutuse käigus kolm korda ja tuli lõpuks rajalt maha.


Lähem info võistluse kohta lehel: fim-isde.com, live tulemused fim-isde.com/2021-results/

Esimese võistluspäeva järgsed muljed videos: https://youtu.be/fMVQXhYnNI4 ja https://youtu.be/bvxyFlnyG5w