Raplas selgusid SuperMoto Eesti meistrid

28. augustil sõideti Rapla kardirajal Eesti Supermoto meistrivõistluste finaaletapp, kus kiireimas klassis S1 võidutses MM-sarjas osalev Patrick Pals, kes tuli ka aasta kokkuvõttes Eesti meistriks.

S1 klassi avasõitu asus juhtima ajasõidu kiireim Alex Vetkin (Husqvarna, Almaca Motosport), kuid peagi möödus temast Patrick Pals (TM, Vihur Motosport), kes eemaldus vaikselt ülejäänutest ja võttis kindla võidu Vetkini ees. Kolmandaks tuli terve sõidu samal kohal kihutanud Eero Madisson (KTM, Almaca Motosport).
Teist sõitu juhatas Vetkin enamus sõidust, kuid lõpuks sai Pals taas oma tahtmise ja kihutas esimesena ruudulise lipu alt läbi. Madisson sõitis taas uhkes üksinduses ja tasuks jälle kolmas koht.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli esikolmik Pals, Vetkin ja Madisson ning sama seis oli ka hooaja kokkuvõttes.
Samades sõitudes osalenud Open klassis võitis leedulane Ruslanas Bykovas (Husqvarna) lätlase Gatis Tikinsi (Yamaha) ja kaasmaalase Gediminas Jomantase (Husqvarna) ees. Eesti karikavõitjaks tuli aga Raplas neljanda koha saanud lätlane Kaspars Loss (KTM).

S4 klassis võitis finaaletapi Sven Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport), kes oli avasõidus teine, kuid võitis viimase. Poodiumi teisele astmele tõusis leedulane Gediminas Jomantas (Husqvarna) ja kolmandaks Hannes Lepmets (KTM, Seltec Racing). Eesti meistritiitli sai Jomantas meie ringrajapreili, Raplas kuuenda koha saanud, Selyn Kazakova (Husqvarna, Vihur Motosport) ja Simulaski ees.

Mathias Vetkin (GasGas, Almaca Motosport) võitis SM Junior klassis mõlemad sõidud Rasmus Ebelmanni (Husqvarna, Äksi39Team) ja ringrajalt tuttava Hugo-Brent Freimanni ees ning võitis ka Eesti meistritiitli Ebelmanni ja finaaletapil neljanda koha saanud Otto Reinhard Viksi (KTM) ees.
Samades sõitudes osalenud SM Junior 65 arvestuses sõitsid end esikolmikusse Robin-Robert Mooses (KTM, Eesti Motospordi Akadeemia), kiire Venemaa tüdruk Elena Petrishina (KTM) ja Travis Siilak (KTM, Almaca Motosport). Eesti meistritiitli sai aga Petrishina Moosese ja Siilaku ees.

SuperQuadis tegi eduka comebacki Ardo Tigane (Yamaha, MK Lääne), kes võitis mõlemad sõidud lätlase Normund Cirulise (KTM) ja Priit Kure (Yamaha, Estonian Supermoto Racing Team) ees. Meistriks krooniti Cirulis, hõbeda sai Raplas viienda koha saanud Viljar Värat (Honda, Estonian Supermoto Racing Team) ja pronksi Kurg.

Teiste klasside tulemused

SM 65
1. Elena Petrishina (KTM, Venemaa)
2. Henry Järv (GasGas, Äksi39Team)
3. Sofia Grigoreva (Husqvarna, Venemaa)

SM 50
1. Kenneth Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport)
2. Dmitry Kopanyov (KTM, Venemaa)
3. Makar Novichkov (Husqvarna, Venemaa)

Street
1. Mati Kraavi (KTM, Seltec Racing)
2. Erki Maripuu (KTM)

Mini GP
1. Karro Robert Jäärats (Honda, Vihur Motosport)
2. Jaanus Lembitu Reima (Honda, Vihur Motosport)
3. Robin Robert Mooses (KTM, Eesti Motospordi Akadeemia)

Pit Open
1. Kermo Metsis (Pitster Pro)
2. Fredi Pihlas (Pitster Pro)
3. Mihhail Bõstrov

Pit 18+
1. Alex Vetkin (Almaca Motosport)
2. Mark Tori (YCF)
3. Gert Apri (Pitster Pro)

Pit Junior
1. Hugo-Brent Freimann
2. Oliver Püüding (YCF)

Pit 30+
1. Sven Vetkin (YCF, Almaca Motosport)
2. Janis Pahk (YCF, Almaca Motosport)
3. Kair Pruuns (YCF, Almaca Motosport)

Päev hiljem sõideti samal rajal Almaca 100 ringi sõit, kus suurtes klassides võidutsesid Alex Vetkin koos leedulase Gediminas Jomantasega, kellele järgnesid Eerik ja Eero Madisson ning Prants ja Patrick Pals. Nooremate sõidus olid aga kiireimad Travis Siilak ja Karro Robert Jäärats, teiseks sõitsid end Mathias Vetkin ja Otto Reinhard Viks ning kolmandaks Hugo-Brent Freimann ja Meelis Kingi.

Rapla detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1904899

Rapla 100 ringi tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1906046

Eesti meistri- ja karikavõistluste koondtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships