Eestlastel on ISDE-l selja taga neljas ränk võistluspäev

Neljas võistluspäev oli eestlastele rahvusvahelisel enduro kuuepäevasõidul (ISDE) Itaalias küll raske, kuid võrreldes eilsega siiski lihtsam, kuna pool võistlusest on läbitud, kehad hakkavad pingutusega harjuma ja ka lõpp paistab juba.

Täna ja homme sõidetakse kolmest esimesest päevast erinevat rada Curone orus, kus on kolm krossi- ja kolm enduro katset. Koos ülesõitudega on distants kokku 198 km ja 7,5 tundi sõiduaega.

Täna oli taas palav ja tuulevaikne ilm ning kahel krossikatsel tõstsid sajad läbikihutavad sõitjad üles meeletu tolmupilve, millest oli raske läbi näha ning mis kattis tiheda kihina sekunditega võistlejaid endid ja kõike ümbritsevat.

Üks enduro test, mida võistlejad oleksid täna pidanud läbima kahel korral, jäeti turvalisuse kaalutlustel teisel läbimisel ära. Selle pinnas muutus esimesel läbimisel pudedaks nagu paks tuhk ja katkisõidetud raja parandamiseks ei olnud katsel ka piisavalt kohtunikke.

Täna käisid sõitjad ka üheksakilomeetrisel katsel, mis kulges järskude tõusude-langustega umbes 1300 meetri kõrgusel mäeküljel metsa vahel. Seal oli kurv, kus esimesed sõitjad rajapiirdest läbi sõitsid ning kust tagant startijad samuti välja sõitsid ja tükk aega aru ei saanud, et nad ei ole enam rajal, pidid seetõttu tagasi pöörama ja kaotasid aega. Sama juhtus ka mitme Eesti sõitjaga.

Eestlastel olid täna mõned kukkumised, kuid ei midagi hullu. Jüri Triisa eksis kohe päeva alguses enne esimesele krossikatsele jõudmist ülesõidul korraks ka ära, kuid jõudis kontrollpunktis siiski oma aega ja trahvi ei saanud.

“Ma ei ole väsinud ja füüsiliselt on kõik korras, aga tulemus ei ole katsetel sugugi see, mis peaks,” kommenteeris oma päeva Priit Biene.

Eestlastest oli Elary Talu (KTM, E3) täna üldarvestuses 67., Priit Biene (Yamaha, E2) 86., Toomas Triisa (Husqvarna, E1) 115. ja Jüri Triisa (KTM, E3) 119. 

Üldarvestuses tõusis ISDE korraldajamaa rõõmuks 2,89 sekundiga liidriks Andrea Verona (E1) seni juhtinud hispaanlase Josep Garcia (Hispaania, E2) ees. Rahvusmeeskondadest juhib Itaalia endiselt Hispaania ja USA ees. Eesti langes ühe koha võrra ja on nüüd Mehhiko järel 18. kohal.

Redmoto klubisõitjatest oli Ragnar Valdstein täna 310. ja Priit Raid 316. Meelis Järv jättis eile võistluse pooleli.

Lähem info võistluse kohta lehel: fim-isde.com, live tulemused fim-isde.com/2021-results/

Video kolmandast võistluspäevast: https://youtu.be/mqoJAgcWX5k