Nõmmel sõidetakse Eestis esimest korda e-bike enduro

Järgmise neljapäeva 9. septembri teises pooles peetakse Eesti esimene e-bike endurovõistlus Tallinnas Nõmmel Ilmarise metsas, mis on kaheetapilise Fantic Cup avaetapiks.

Tänavu loodi Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioonis uus alakomisjon, mis hakkas tegelema e-spordi arendamisega ning esimeseks pääsukeseks ongi järgmisel nädalal toimuv e-bike enduro, mis on üldse uueks formaadiks jalgrattaspordis. Oma loomult on tegemist motospordi endurost ja laiemalt autorallist tuntud formaadiga, kus võisteldakse eraldistardis kiiruskatsetel aja peale, mida ühendavad ülesõidud, kus aega ei võeta. Olenevalt võistluse toimumise ajast ja kohast läbitakse kiiruskatseid üks või mitu korda.

Nõmme võistlus toimub Ilmari parkmetsas ja Sõbra karjääris, mis iseenesest ei ole moto- ja jalgrattaspordile võõras paik, nimelt peeti seal 1960ndatel Eesti meistrivõistluseid suvistes ja talvistes motokrossides ning Eesti Vabariigi taasiseseisvumise järel on samas paigas peetud aga erinevaid jalgrattavõistluseid. Võistlusrada kulgebki suuresti Ilmarise metsas ja Sõbra (Ilmarise skateparki ümbruses) karjääris, kus on siiani säilinud motokrossiaegsed rajaelemendid nagu hüpped ja kurvid, mis nõuavad sõitjatelt häid tehnilisi oskusi. Kiiruskatseid saab olema kolm ja need on kõik enamvähem 1-1,5km pikad. Kõiki katseid läbitakse vähemalt kaks korda.

E-bike jalgrataste puhul on tegemist kas tavaliste või siis fatbike tüüpi jalgratastega, millel on assisteerivaks jõuülekandeks lisaks pedaalidele ka elektrimootor. Nõmme võistlusel peetakse eraldi arvestust meeste, naiste, juuniorite ja veteranide standard e-rataste klassidele ning lisaks on ka stardis vabaklass, kus saavad kõik iseehitajad ja tuunijad osaleda ning seal on starti oodata väga huvitavaid isendeid.

Kellel enda e-ratast veel ei ole, saab seda rentida kohapealt hinnaga 20€ terve võistlus, lisaks saab rentida ka tavalist fatbike hinnaga 15€. Kuna rendirattaid on kindel kogus, siis tuleb need eelnevalt broneerida kirjutades mailile marken@adventures.ee.

Nõmme etapp on ühtlasi Fantic E-bike enduro karikavõistluste avaetapiks, mille finaaletapp sõidetakse 30. septembril Karla külas Kose vallas.

Lisaks e-ratastele on võistlusele oodatud ka tavalisteMTB-ratastega võistlejad, kellele peetakse eraldi arvestust.

Võistluste info ja registreerimine https://msport.ee/events/nomme-e-bike-enduro/