Priit Järvloo tuli quadide motokrossi Eesti meistriks

Tihemetsas Lauri krossirajal sõideti Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste viimane etapp külgkorvidele ja quadidele. Kui korvidel selgusid meistrid juba eelmisel etapil Toilas, kelleks on Kert Varik ja Lari Kunnas, siis Tihemetsas sai Quad Openis oma esimese tiitli Priit Järvloo.

Quad Open masinaklassis juhtis Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) viimaste aastate suveräänse liidri Kevin Saare (Yamaha, Pärnu MC), kes tänavu koges Eesti etappidel ohtralt tehnilist ebaõnne, ees 12 punktiga ja nii pidi Saar võitma kindlasti mõlemad sõidud ja lootma, et vähemasti kuus konkurenti suudavad Järvloost eest pool olla, et punktivahe Saare kasuks pöörduks.
Saar võitiski Tihemetsas mõlemad sõidud kindlalt, kuid konkurentidelt ta abi ei saanud, kuna Järvloo näitas kiiret ja kindlat minekut lõpetades avasõidu teise ja viimase võidukihutamise Saare ja venelase Ivan Trjasovi (Honda) järel kolmandana.
Saar võitis etapi avasõidus kolmanda koha saanud Trjasovi ja Järvloo ees, kuid sellest ei piisanud, et taas meistriks tulla, kuna 4 punkti jäi ikkagi puudu. Saar sai seekord siis Järvloo, kellele see oli pika karjääri esimeseks meistritiitliks, järel hõbeda ja pronksile tuli täna neljanda koha saanud Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing).
Openiga koos rajal olnud Quad 35+ parim oli seekord Kardo Saarmann (Honda, Paikuse MK), kellele järgnesid talle klubikaaslane Hegri Sutt (Yamaha) ja Karmo Sturm (Yamaha, Pärnu MC).

Foto: Igor Tseskidov

Külgkorvidel selgusid meistrid juba eelmisel etapil Toilas, kui tiitli kindlustasid endale Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas. Tänast avasõitu asusid juhtima Jarno Saan/ Sten Niitsoo (Zabel, Kagu MK), kuid peagi möödusid neist Tanel Reesna/ Markus Lina (Husqvarna, Motoextreme), aga ka nemad ei saanud kaua rõõmustada, kui neist kihutasid mööda Varik/ Kunnas (Husqvarna, AYR Racing). Reesna/ Lina proovisid küll liidrite kannul püsida, kuid Eesti-Soome tandemi kiirus oli ka neile liiast ja sellel hooajal kõik sõidud võitnud Varik/ Kunnas said ka siit kindla esikoha. Kolmandana ületasid lõpujoone Robert Lihtsa ja Birger Taal (Zabel, Kagu MK), kes said samuti suhteliselt alguses Saan/ Niitsoo duost mööda ja sõitsid enamus distantsi uhkes üksinduses.
Teises sõidus andsid Varik/ Kunnas konkurentidele stardist eelise jäädes viimaseks, kuid juba avaringil olid mehed Reesna/ Lina ja avasõidus vapra sõidu (juhil murdus juba alguses jalaraud) teinud Läti vendade Daniels ja Bruno Lielbardise järel kolmandal kohal. Esikolmik takerdus aga ühes kurvis ning kõige paremini said sealt minema Reesna/ Lina, kuid peagi olid lätlased nende kannul. Varik/ Kunnas olid antud kohas kõige kauem kinni ja said küll minema, kuid jätsid sõidu siiski peagi pooleli. Lielbardised proovisid meeletult liidriks tõusta, kuid eksisid ning nad kaotasid palju kohti ja nemadki jäid sõidu lõpus raja äärde. Peale seda said Reesna/ Lina rahulikult lõpuni sõita ning esikoha võtta, teiseks sõitsid end Saan/ Niitsoo ja kolmandaks Lihtsa/ Taal.
Etapi võitsid seega Reesna/ Lina Saan/ Niitsoo ja Lihtsa/ Taal ees. Eesti meistrivõistlustel järgnesid Varik/ Kunnasele täna kaheksanda koha saanud Lielbardised ja Lihtsa/ Taal.
Samades sõitudes osalenud KV B arvestuses sõitsid end täna poodiumile vennad Kevin ja Kenny Vahter (Husqvarna, Kose AMK), Raigo Klemm/ Kristo Aastma (Zabel, MK D&T) ja Sven Pintšuk/ Vahur Vingisaar (KTM, MK D&T) ning sama seis oli ka karikavõistlustel.

Noorte Quad 100 klassis võitis etapi lätlane Karlis Straubergs (Honda), kes tuli ka kindlalt Eesti meistriks. Täna esimese sõidu võitnud ja teise Straubergsi järel teisena lõpetanud Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing) oli kokku teine ja sõitudes neljas olnud võitja kaasmaalane Martins Puhalskis (Honda) kolmas. Vestung kogus hooaja kokkuvõttes täna neljanda koha saanud Sander Oinusega (Honda, MK K&K) võrdselt punkte ja siis tulid mängu parimad kohad hooaja kokkuvõttes, kus Oinusel oli 2 sõiduvõitu Vestungi ühe vastu, mis tähendas, et hõbe kuulub Oinusele ja pronks Vestungile.

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed oli täna esikolmik Pätrik Ilm (Cobra) ja Argo Algma (Apex) Linnamäe krossiklubist ning Kren Astok (Apex, Sõmeru racing). Meistriks krooniti Algma, kelle järgnesid täna viies olnud Läti poiss Roberts Trautmanis (Cobra) ja Astok.

Ülejäänud Tihemetsa tulemused (EKV)

KV 45+

 1. Argo Põldsaar/ Arno Peever (KTM, Kohila Sidecar Cross Team)
 2. Ritvars ja Renars Ozols (MTH)
 3. Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, MK Lääne)

KV 55+

 1. Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK)
 2. Märt Arula/ Patrick Põldma (Husqvarna, Kose AMK)
 3. Sergei Ivanov/ Johannes Johanson (KTM, Saku MK)

Quad Veteran

 1. Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing)
 2. Argo Abel (Yamaha, Kagu MK)
 3. Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing)

Quad B

 1. Meelis Mäeots (Honda, Paikuse MK)
 2. Eduard Kurankov (Yamaha, Estonian Supermoto Racing Team)
 3. Kevin Raun (Yamaha, SK Yamaha Keskus)

Külgkorvide ja quadide meistrivõistlused said küll läbi, kuid nende karikavõistluste finaal toimub järgmisel pühapäeval Viljandis MX Liiga etapil ning hooaeg lõpeb vägevalt, kui 25.-26. peetakse nendele klassidele Lange motokeskuses MM- ja EM-etapid.

Tihemetsa detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1909789

Eesti meistri- ja karikavõistluste tabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships