Tabasalus selgus 500cc Speedway Eesti meister

Möödunud pühapäeval toimusid Tabasalus Speedway Eesti meistrivõistlused 500cc masinaklassile. Lisaks peeti SW125TR, SW500KV ning FT QUAD klassidele „360 CUP“.

Meie endi poiste kõrval olid seekord stardis ka Artjoms Juhno Lätist ning Niklas Säyriö, Topi Mustonen ja Max Koivula Soomest. Kõik välisvõistlejad peale Niklas Säyriö sõitsid Tabasalu rajal esimest korda.

Eelsõidud olid täis pinget ning võiduhimu, oli ka mõningaid kergemaid kukkumisi. Eelsõitude lõpuks pääsesid otse finaali kaks parimat, Läti sõitja Artjoms Juhno ning Markus Maximus Lill, kes kogusid eelsõitudes vastavalt 11 ja 10 punkti.

„Last chance“ sõidus läksid kahte finaalikohta püüdma Niklas Säyriö, Max Koivula, Aadam Seermaa ning Topi Mustonen. Aadam hoidis kenasti teist kohta, aga kahjuks väikese kukkumise tulemusena ei õnnestunud enam kahte esimest kinni püüda ning tuli leppida kokkuvõttes kuuenda kohaga. Last Chance’st tagasid koha finaalis Max Koivula ja Niklas Säyriö.

Finaalsõidu tulemusena tuli Speedway Eesti meistriks 2021 Artjoms Juhno, teiseks Niklas Säyriö ning kolmandaks Markus Maximus Lill. Võistluse tulemused leitavad: https://msport.ee/tulemused/