Viljandis selgusid viimased motokrossimeistrid

Legendaarsel Holstre-Nõmme krossirajal sõideti Eesti noorte motokrossi karikavõistluste eelviimane etapp, kus peeti ka 65cc, 85cc ja MX125 Eesti meistrivõistluste etapp. Kui MX125 tiitel läks tänavu Lätti, siis 85stes ja 65stes kuulusid tiitlid Tanel ja Aigar Leoki poegadele.

MX125 klassi esimeses sõidus haaras kohe liidrikoha meistritiitlis kõige kõvemini kinni olnud lätlane Uldis Freibergs (Husqvarna), kes suutis järgnevatelt vaikselt eest libiseda ja võitis sõidu kindlalt Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing, pildil nr 15) ees. Pikalt sõitis kolmandal kohal Tristan Uiga (Fantic, KTL Racing klubi), kuid siis pääses temast mööda klubikaaslane Richard Paat (KTM, pildil nr 110), kes säilitas külma närvi ja oli kolmas.
Teises sõidus kestis esikoha heitlus aga terve sõidu vältel, kui Karu ei lasknud liidrina sõitnud Freibergsi eest, aga hoolimata sõidu kiireimast ringist ei suutnud eestlane lätlast alistada. Paat sai aga suhteliselt alguses kolmandale kohale, kus ta ka uhkes üksinduses lõpuni sõitis.
Kahe sõidu tulemusena võitis seega Freibergs etapi Karu ja Paati ees. Samuti tuli ka lätlane Eesti meistriks, hõbeda sai Viljandis neljandaks tulnud Uiga ja pronksi Paat.

Klassis 85cc oli meistrivõistluste seis enne finaali väga põnev, kus Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) juhtis Romeo Pikandi (KTM, Viljandi Motospordiklubi) ees ainult nelja punktiga.
Leok alustaski esimest sõitu kõige paremini ja tema taga sõitsid Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing), Pikand ja noorem Leoki vendadest Travis (Husqvarna). Peagi said Pikand ja Travis Leok Pajust mööda ning duo sõitis pikalt liidri taga, kuid sõidu viimases osas pääses Travis Pikandist ette ning tegi oma sõidu võitnud vanema elu teise kohaga veidi lihtsamaks.
Teises sõidus piisas Sebastian Leokil Pikandi võidu puhul neljandast kohast ja sellega ta sõidu lõpuks hakkama sai. Sõitu asus juhtima Paju, aga siis sai Pikand temast mööda ja hoidis edu võiduka lõpuni. Travis Leok püüdis küll teist kohta endale saada, kuid seekord oli Paju veidi kiirem ja nii sai noorem Leok kolmanda koha.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Pikand Sebastian ja Travis Leoki ees ning sellest piisas vanemale Leokile, et kahe punktise eduga Pikandi oma esimene Eesti meistritiitel taskusse pista. Pronksile tuli Viljandi neljas Paju, kes edestas nooremat Leokit 9 punktiga.

Aigar Leoki poeg Lucas oli tänavu 65cc klassis löömatu, kui tal oli enne finaali kaheksast sõidust võitnud seitse ning Viljandist tuli ka kaks kindlat esikohta. Avasõidus sai kindla teise koha terve sõidu samal kohal sõitnud Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi) ning kolmandaks tuli sõidu alguses lausa kümnenda koha peale langenud Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing).
Teises sõidus suutis Leoki tempos enam vähem püsida avasõidu 12. Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing), kuid ka tema ei suutnud liidrile ohtlikuks saada. Pikalt sõitis kolmandana Teesalu, kes sõidu lõpus ebaõnnestus ja sai kirja 20. koha. Seejärel tõusis sellele kohale esimese sõidu kaheksas Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing), kes ka sellel kohal lõpetas.
Etapivõidu sai seega Leok, teise koha viimases sõidus neljas olnud Raud ja kolmanda Peilman.
Oma elu teise Eesti meistritiitli võitis seega Leok, Peilmani ja Teesalu ees.

Lucas Leok ja Sebastian Leok. Foto: Karoliina Leok

Kõige pisemas meistrivõistluste klassis 50cc oli samuti üks poiss teisest üle ning Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC), aga seekord pakkus talle kummaski sõidus korralikku konkurentsi Kristofer Valk (Husqvarna, Sõmeru Racing). Avasõitu juhtis Valk pea poole maani, kui temast möödus alguses neljandal kohal sõitnud Kolts, kes ka napi võidu võttis. Kolmandaks sõitis hea sõidu teinud Erki Raudnagel (GasGas, AMB Racing Team), kes oli alguses alles kuues.
Teises sõidus pääses Kolts aga peaagu kohe esimeseks ja suutis sõitu kontrollida ning võidu võtta, aga Valk oli ka selles sõidus hoos, kui ta kerkis alguses neljandalt kohalt taas teiseks. Kolmas oli seekord avasõidu neljas poiss Rasmus Näär (KTM, LL Racing), kes oli ka etapi arvestuses Koltsi ja Valk’i järel kolmas. Eesti meistriks tuli kõik sõidud võitnud Kolts, kellele järgnesid Näär ja Viljandi neljas Raudnagel.

Naistele oli Viljandi võistlus meistrivõistluste kuuendaks ja samuti finaaletapiks. Kuigi ajasõidus oli kiireim Karleen Randver (Honda, Otepää MK), siis kummaski sõidus võttis kindlad esikohad nooruke Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC) ja just seda Randveri ees. Nii sõitudes kui ka kokku oli kolmas Marleen Valdas (Honda, HRC EestiRacing Team). Eesti meistriks tuli hooaja pooled sõidud võitnud Lomp, hõbeda sai Randver ja pronksi Valdas.

Ülejäänud klasside esikolmikud:

Pitbike MX
1. Claus Oliver Pajuri (Bucci Moto)
2. Juss Maidla (Bucci Moto, Kagu MK)
3. Oliver Vippul (Bucci Moto, Freetime Racing)

Pitbike 35+
1. Marko Lepik (Bucci Moto, Freetime Racing)
2. Romet Ahi (Bucci Moto, Freetime Racing)
3. Meelis Liivrand (Bucci Moto, Freetime Racing)

Pitbike Semi 88
1. Kristo Hint (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)
2. Kristel Raba (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)
3. Lauri Maks (Bucci Moto, Freetime Racing)

Pitbike Semi 88 Jun
1. Oliver Kalle (YCF, Viljandi Motospordiklubi)
2. Ralf Kahu
3. Rasmus Konrad Bristol (Apollo, Abja Tehnikaring)

50Mini
1. Ron Tiisler (Husqvarna, Sõmerpali MK)
2. Lukas Arras (KTM, Kagu MK)
3. Henry Järv (Husqvarna, SK Yamaha Keskus)

ENKV sarja viimane etapp sõidetakse järgmisel pühapäeval Äksis, kus toimub ka sealse Cup finaal.

Viljandi detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1912082

Eesti meistri- ja karikavõistluste koondtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships