Sel hooajal pakkus Suzuki Team Estonia motoringrajal põnevust kõigis meistriklassides

SK Suzuki Team Estonia oli 2021. aastal esindatud igas kiires võistlusklassis. Vennad Madis ja Mait Vestel sõitsid Superbike ning Jaanus Saarmaa ja Mairon Meius Superstock 600 klassis. Supersport 300 klassis võistles 2020. aasta parim naismotosportlane Maria Saluste ning hooaja viimasel etapil nägime rajal ka külgvankrite vanameistrit, legendaarset Tarmo Templit.

Juunis Lätis toimunud Eesti ja Balti MV hooaja avaetapil tegi Suzuki Team Estonia tugeva alguse, tulemuseks head ringiajad ja poodiumikoht Superstock 600 klassis.

Superbike klassis näitas tavapärast head taset ja enesekindlat sõitu Madis Vestel, kes võistles Bikernieki ringrajal viimati seitse aastat tagasi. Madise parim ringiaeg oli 1.42,8, stabiilse sõidu tulemuseks oli Superbike klassi kuues koht. Võistluse pidi kahjuks katkestama suurepärast aega 1.40,5 sõitnud Mait Vestel, kes kaotas vaid sekundi teise koha võitnud Hanno Veldile ning jäi 2,5 sekundit alla Bikernieki rajarekordile. Hea stardi teinud ning kolmandat kohta hoidnud Maidu sundis rajalt välja sõitma kaasvõistleja eksimus.

Superstock 600 klassis suutis poodiumikoha vormistada Jaanus Saarmaa, kes pärast ebaõnnestunud starti võitles ennast tagasi konkurentsi ning lõpetas võistluse teisena. Jaanusele kuulub ka oma klassi kiireim ringiaeg, 1.42,5. Mairon Meius suutis hoolimata kuumast ilmast ja probleemidest ratta seadistusega hoida kvalifikatsioonis võidetud 5. kohta.

Ülitugevas konkurentsis toimunud Eesti ja Balti MV II etapil Leedus näitas Suzuki meeskond hoolimata keerulistest rajaoludest muljetavaldavaid ringiaegu, kuigi poodiumile klubi liikmed sel korral ei tõusnud.

Superbike klassis tegi Madis Vestel oodatult tasakaaluka sõidu, tema tugev ringiaeg püsis keeruliste olude kiuste finišini. Madise parimaks ajaks Nemunringil jäi kvalifikatsioonis sõidetud 1.15,8. Võistlusel viimaselt stardipositsioonilt kaks kohta tõusnud Mait Vestel sõitis samuti tubli aja 1.16,1, kuid kohalike vastu võisteldes poodiumi konkurentsi jõudmiseks sellest ei piisanud.

Superstock 600 sõitjatele Mairon Meiusele ja Jaanus Saarmaale kuuluvad eestlaste koguarvestuses nädalavahetuse kaks parimat ringiaega pärast Hanno Velti. Mairon Meius pakkus põnevat võidusõitu, tema saavutuseks oli suurepärane aeg 1.14,1. Kvalifikatsioonis sõitis Meius teise aja, kuid võistlusstart ebaõnnestus. Sellest hoolimata võitles Meius esigrupis finišini, lõpetades võistluse viiendana. Ka Jaanus Saarmaa näitas head aega, sõites eestlaste ajatabeli esikolmikusse ajaga 1.14,9, kuid rabe sõit ja künklik rada ei lubanud võimalusi realiseerida.

Suzuki Team Estoniale esikoha, isiklikke rekordeid ja valusaid kukkumisi toonud Eesti ja Balti MV III etapp toimus Audru ringrajal.

Superbike klassis hea stardi teinud ning esimesel ringil Ville Valtoneni ja Šarunas Pladase ees võistlust juhtinud Madis Vestel oli sunnitud võistluse katkestama. Esimeses vasakkurvis trajektoorilt kõrvale kaldumine lõppes kukkumisega rajal olnud prügi tõttu, kuid kirja läks Madise uus isiklik rekord 1.16,1. Ka Mait Vestel sõitis võistlusel isikliku rajarekordi 1.16,8. Neljandal kohal sõitnud Maidu poodiumilootuse kustutas tagarehvi purunemine, kuid sellest hoolimata suutis Mait edasi võistelda, lõpetades võidusõidu seitsmendana.

Superstock 600 ülipõnevas heitluses leedulase Jonas Stankunasega pani viimasel ringil enda üleoleku maksma Jaanus Saarmaa, tuues Suzuki meeskonnale esikoha. Jaanus parandas nädalavahetusel korduvalt oma isiklikku rekordit, ratta toimiv häälestus ja hea sõiduvorm aitasid sõita aega 1.18,8. Seevastu Mairon Meiust saatis nädalavahetusel korduv ebaõnn. Kukkumine treeningul ja sellest tulenenud probleemid rattaga ei lasknud võistluspäeval head kiirust leida. Kõik võimalused kustutas lõplikult õnnetus, kus kaassõitja võistluse kuuendal ringil Maironile otsa sõitis ning remonti vajasid nii sõitjad kui rattad.

Augustis Eesti ja Soome meistrivõistlustel Alastaros olid Suzuki meeskonda tugevas konkurentsis esindamas Mait Vestel ja Jaanus Saarmaa, kelle parimad ringiajad kuulusid eestlaste koguarvestuse esikolmikusse.

Superbike klassi esimesel võistlusel sõitis head positsiooni hoidev Mait Vestel viiendal kohal oleva Hanno Veldi järel, kuid Maidu võimalused nurjas ratta balansist väljas tagarehv. Teisel võistlusel tegi Mait veelgi tugevama sõidu, sai hea stardi ning võttis koha Ilari Niemineni ja Hanno Veldi ees. Lõppkokkuvõttes edestas Mait Vestel Hanno Velti, aga pidi ülekuumenenud tagarehvi tõttu viienda koha siiski Nieminenile loovutama. Vesteli parim aeg oli 1.19,7, mis on tema isiklik rekord Alastaros.

Nädalavahetuse põnevaimaid heitlusi pakkusid ülitihedas konkurentsis toimunud Superstock 600 võidusõidud. Esimese sõidu lõpetas Jaanus Saarmaa 16. kohal. Muutlike ilmaolude tõttu kujunes teine võidusõit äärmiselt põnevaks, kui võistluse lõpp sõideti vihmasajus kuivadesse oludesse mõeldud rehvidega. Seitse kohta tõusnud Jaanus lõpetas võistluse 11. kohal. Saarmaa sõitis välja isikliku rekordi 1.22,1, mis oli eestlaste kolmas ringiaeg Alastaros pärast Hanno Velti ja Mait Vestelit.

EMV ja Balti MV viimane etapp toimus septembris Audru ringrajal. Suzuki Team Estonia tõi etapilt kaks poodiumikohta ning üldarvestuses Eesti ja Balti meistritiitli.

Superbike klassis võistelnud Madis Vestel tegi tugeva stardi ja sõitis järjekindlalt häid ringiaegu, hoolimata jahedatest ilmaoludest. Madise stabiilne sõit andis tulemuseks kindla neljanda koha. Hooaja lõpetas Madis Vestel Superbike klassi üldarvestuses Eesti ja Balti meistrivõistlustel tubli kuuenda kohaga. Seevastu Mait Vestelit saatis seekord ainult ebaõnn, mis algas tõsise kukkumisega treeningul. Järgmisel päeval kvalifikatsioonis üheksanda aja sõitnud Mait Vestel kukkus ka võistluse soojendusringil, tõenäoliselt rajal olnud õli tõttu ja võistlusel ei osalenud.

Superstock 600 klassis kvalifikatsioonivõidu saanud Jaanus Saarmaa pidi võistlusstardis loovutama kolm kohta, kuid esimese ringi lõpuks tõusis taas liidriks. Võistluse keskel möödus Jaanusest Kaiko Kolkanen, kes oli pärast 2017. aasta meistritiitli võitmist taas rajal. Möödumisvõimalusele lootnud Saarmaa pidi ratta tehnilise rikke tõttu viimase ringi kolme silindriga sõitma. Sellest hoolimata suutis ta finišeeruda enne leedulast Jonas Stankunast, kes võistlusel kolmandat kohta hoidis ning tänu sellele võttis Jaanus lisaks etapi teisele kohale ka Eesti ja Balti meistritiitlid. Mairon Meius võistles viimasel etapil aga lausa kahes klassis. Superstock 600 võistlusel ei suutnud Mairon leida oma tavapärast head hoogu Audrus, kuid võitles välja viienda koha. Balti MV üldarvestuses lõpetas Mairon hooaja kuuendana ja lubab järgmisel aastal konkurentidele veelgi tugevamat lahingut pakkuda.

Külgvakrite klassis oli esimest korda sel hooajal rajal tandem Tarmo Tempel ja Mairon Meius, tuues Suzuki Team Estoniale teise koha. Nii Tempel kui Meius on klubi kogenuimad motosportlased, omades mitmeid meistritiitleid erinevates ekipaažides võisteldes. 40-aastase võistlusstaažiga legendaarne Tarmo Tempel (70) võistleb järjekindlalt igal aastal, püsides jätkuvalt konkurentsis. Kindlasti loodame teda ka tulevastel hooaegadel ringrajal võistlemas näha.

Samal ajal on Suzuki Team Estonia noorim liige, 2020. aasta parim naismotosportlane Maria Saluste (15) kogemusi ja hoogu kogunud Soome MV etappide tehnilistel radadel. Uue võistlusrattaga harjumine sujub edukalt ja Maria areng on lootustandev. EMV III etapil nägime tublit tüdrukut ka Eestis Supersport 300 võistlusklassis fänne rõõmustamas. Etapi tulemuseks oli uus isiklik rekord 1.32,5 ja kuues koht. Kukkumine augustis toimunud EMV IV etapil Alastaros kustutas selle hooaja suured plaanid, kuid järgmisel aastal on noor motosportlane taas valmis rajal kihutama.