Riho Kollist tegi Eesti mäkketõusu ajalugu

Laupäeval, 11. Septembril leidis aset Huum Eesti mootorrataste mäkketõusu meistrivõistluste viimane otsustav etapp, mille raames selgitati välja ka Eesti meistrid. Esmakordselt võitis kolm põhiklassi hooaja kokkuvõttes üks mees – Riho Kollist.

Legendaarne Marjamägi, asukohaga Sihva, Otepää vald, oli rajameistri käe all saanud veelgi pikemaks, nimelt oli juurde rajatud veel üks tõusunurk. Antud võistlus kuulus ka esmakordselt Eestis toimuva EESS (Estonian Enduro Super Series) alavõistluse hulka.

Käesoleval hooajal oli rõõm näha suurt konkurentsi mini- juunior ja juunior klassis. Mini- Juunior klassis oli edukas Shara „Mammu“ Siilak (Almaca Motosport), kes tulemusega 17,45m saavutas esimese koha, edestades teise koha saavutanud Tessa Ehala´t (Otepää MC) vaid 5 sentimeetriga, Tessa finaalsõidulõpptulemuseks 17,40m. Kolmandale kohale sõitis end Egert „Eku“ Uiga tulemusega 17,03m. Mini- Juunior klassis kuulutatakse välja Eesti karikavõitja kelleks käesoleval aastal on Shara „Mammu“ Siilak, kes kogus hooaja peale kokku 47 punkti, teisele kohale hooaja kokkuvõttes tõusis Tessa Ehala (43 p) ning kolmas oli Egert „Eku“ Uiga (31 p).

Juunior klassis oli võidupeale tihe rebimine, võitjaks osutus Shara vanem vend Travis „Trav“ Siilak (Almaca Motosport), kes finaalsõidus sai tulemuseks 37,80m. Teisele kohale tõusis Petter „Väike Koff“ Soomets (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 36,43m ning kolmas koht antud klassis kuulus Kenert Pärg´ile (Team Isand) tulemusega 31,61m. Eesti meistriks sõitis end juba neljandat korda järjest Travis „Trav“ Siilak, kes hooaja peale kokku kogus 49 punkti. Teiseks tõusis käesoleval võistlusel neljandaks jäänud, kuid hooajal stabiilselt pjedestaalil olnud Egert „Eku“ Toots (Carma Motoklubi), kes kogus hooaja peale kokku 40 punkti ning kolmandaks hooaja debütant Kenert Pärg (37 p).

Krossi klassis oli Marjamäele omaselt palju sõitjaid, 17tk, nende seast noppis kõige kirkama karika Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro Klubi), kes finaalis sõitis välja aja 16,61s. Teisele kohale kihutas end Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu MK) ajaga 17,10s ning kolmandale kohale Elari Talu (Sõmerpalu MK) ajaga 17,28s. Krossi klassis võistles ka ainuke naissoo esindaja Hanna Anton (Sõmerpalu MK) kes sai eelsõitudes parimaks tulemuseks 63,43 m, mis tagas talle 12. koha. Eesti meistriks krooniti antud klassis Kollist, kes kogus kokku 45 punkti, teiseks krooniti Kohv ning kolmandaks Tajo „Peru“ Andressoo (Sõmerpalu motoklubi), kes hooaja kokkuvõttes saavutas samapalju punkte kui Sander Luiga, kuid Perul oli võite rohkem kui Sandril.

Single klassis oli kõige kiirem Tenny „Tenny“ Tuvikene (Tartu Enduro Klubi), kes sõitis finaalsõidus välja ka päeva kõige kiirema aja kõikide klasside peale, ajaks 14,41 sek. Teisele kohale sõitis end Ahti Piirak (Viljand MK) ajaga 14,74 sek ning kolmandaks Martin „Koff“ Kohv ajaga 14,85 sek. Eesti meistriks tuli ka antud klassis Riho „Lärm“ Kollist, kes hooaja peale kokku kogus 50 punkti. Teisele kohale tuli Tuvikene, kes hooaja peale sai kokku 48 punkti ning kolmandaks Andressoo 35 punktiga. Esikolmik läks kõik Sangla külasse!

Unlimited klassis oli kõige kiirem Riho „Lärm“ Kollist ajaga 14,62 sek, teiseks sõitis end Martin „Koff“ Kohv ajaga 16,36 sek ning kolmandaks Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) tulemusega 17,59 sek.
Eesti meistriks ka siin klassis krooniti Kollist, kes hooaja peale kokku kogus 50 punkti, teiseks tuli selle klassi debutant Kohv, kes kogus kokku 46 punkti ning kolmandaks samuti debütant Sander Luiga tulemusega 33 punkti. Erilised õnnesoovid Lärmile, kes antud hooajale tegi ajaloolise kübaratriki, võites kõikides klassides Eesti meistritiitli, sellist tulemust ei ole Eesti mootorrataste mäkketõusu võistluste raames 23. aasta jooksul keegi saavutanud, Lärmil kulus selleks 17. hooaega.

Täname kõiki uusi ja vanu osalejaid, täname pealtvaatajaid ning fänne, täname meeskonna liikmeid ning loomulikult täname oma võistlussarja toetajaid, eelkõige peatoetajat Huum OÜ´d.

Uus hooaeg ja uued vaatemängulised võistlused on tulemas juba aastal 2022, õige pea hooaja lõpupidu (info lähinädalatel).

Hooaja koondtulemused: https://msport.ee/tulemused/