Karel Kutsar võitis MX Liiga finaaletapi Räpinas

Linte krossirajal sõideti MX Liiga viimane etapp motokrossis, kus kiireimas MX Pro klassis võitis etapi Karel Kutsar ning harrastajate kiireim oli Marttin Poljakov.

MX Pro klassi ajasõidus näitas kiireimat aega kodurajal võistelnud Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK), kuid mõlemad võistlussõidud võitis Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK). Avasõidus võttis Kutsar liidriohjad kohe sõidu alguses ning Lusbo tõusis peagi teiseks möödudes eelmisel etapil juba Eesti karikavõitjaks tulnud Jan Jakobsonist (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Esiduo kihutas teistelt peagi eest ja Kutsar suutis oma nappi liidrikohta ruudulise lipu langemiseni Lusbo ees hoida. Jakobsonile samas konkurenti ei tekkinud ja nii noormehele sõidust kolmas koht.
Teises sõidus sai Kutsar taas teistest paremini minema ja seekord Lusbost talle nii tugevat konkurenti ei olnud ning siit taas Kutsarile esikoht, Lusbo oli kindlalt teine ja Jakobsonile samuti kolmas koht.
Kahe sõidu tulemusena oli seega esikolmik Kutsar, Lusbo ja Jakobson, kellele karikavõistluste arvestuses järgnesid Räpina seitsmes mees Henri Haramaa (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Kutsar.
Pro-dega koos rajal olnud MX Jun klassis võitis Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing) ja teine oli Kennert Nurja (KTM, AYR Racing Team).

Harrastajate kiireimas MX B klassis võidutses finaaletapil Marttin Poljakov (KTM, Kagu MK), kes võitis avasõidu ja oli teises kolmas. Teiseks tuli esimese sõidu neljas ja teise võidumees Marten Enok (KTM, KTL Racing klubi) ning kolmas oli Priit Palatu (Husqvarna, Sõmerpalu MK), tema lõpetas sõidud vastavalt teise ja neljandana. Sarja esikoha sai Palaru, Enoki ja Räpinas viienda koha saanud Marken Sonni (Husqvarna, Kose AMK) ees.

Veteranide nooremas arvestuses oli Räpina esikolmik kummaski sõidus Urmas Heliste, Taimar Taaber (mõlemad Husqvarna, Kagu MK) ja Marko Pedras (Yamaha, Türi Motokrossiklubi). Eesti karikavõitjaks tuligi Heliste, teine oli Räpinas neljanda koha saanud Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Taaber.
Eakamate 50+ parim oli finaaletapil mõlemas sõidus Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) Jaanus Pino (Yamaha, Tartu Motokrossiklubi) ja Andres Haramaa (Yamaha, Saaremoto) ees. Rabbi võitis ka sarja, Haramaa oli teine ja Tony Võsanurm (KTM, Paikuse MK) kolmas, tema sai Räpinas neljanda koha.

Isad-pojad arvestuses olid päeva lõpuks poodiumil Margo ja Carl-Markus Merits, Taimar ja Stefan Taaber ning Jüri ja Marcus Triisa.

Kõikide MX Liigal osalenud sportlaste vahel loositakse järgmisel nädalal välja üks väärt auhind, milleks sellel aastal on Nimo Sensor Dryer 1900 kuivatuskapp.

Teiste klasside TOP3:

MX C
1. Marten Tint (Kawasaki, Kagu MK)
2. Karl Hans Bammer (KTM, KTL Racing klubi)
3. Fredi Kostikov (KTM, KTL Racing klubi)

MC D
1. Carl-Markus Merits (Honda, Türi AMK)
2. Oskar Nikopensius (Yamaha, Kagu MK)
3. Marko Moorits (KTM, Linnamäe krossiklubi)

MX E
1. Tormi Raik (KTM)
2. Markko Poljakov (KTM, Kagu MK)
3. Vahur Kahro (Husqvarna, SJT Kahro Racing)

85cc
1. Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK)
2. Robin Raudsepp (KTM, Roosna-Alliku MK)
3. Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing)

65cc
1. Gregor Lootus (Motoextreme)
2. Rasmus Avik (Husqvarna, RedMoto Racing)
3. Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi)

50cc
1. Erki Raudnagel (GasGas, AMB Racing Team)
2. Dominic Toomsalu (KTM)
3. Alar Johanson (Husqvarna, VKJ Racing)

Isad
1. Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing)
2. Taimar Taaber (Husqvarna, Kagu MK)
3. Margo Merits (Yamaha, Pärnu MC)

Räpina detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1915617

Eesti meistri- ja karikavõistluste koondtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships