Eesti meeskond tagas Rahvustekrossil kaheteistkümnendana pääsu A finaali

Rahvuste motokrossil Itaalias Mantovas olid täna kavas kvalifikatsioonisõidud. Eesti meeskond koosseisus Gert Krestinov, Jörgen-Matthias Talviku ja Harri Kullas tagasid stabiilsete tulemustega kaheteistkümnendana pääsu homsessse A finaali. Parim meeskond oli täna Holland.

Esimesena tulid rajale MXGP klassi sõitjad, kus meid on sel aastal esindamas Gert Krestinov. Kolmeteistkümnendana stardikohta valida saanud Krestinov tegi kvalifikatsioonisõidus ilusa stardi ja esimeste kurvide järel asus ta kuuendale kohale. Peagi möödusid temast Cairoli, Coldenhoff ja Nagl ning Gert jäi pidama üheksandale kohale. Seda kohta suutis ta kenasti sõidu lõpuni hoida, tõrjudes MM-idel mitmeid poodiumikohti välja sõitnud sveitslase Arnaud Tonuse rünnakuid. Gerdi üheksas koht viis meid juba suure sammu A finaali suunas. Esikohale asus stardi järel britt Ben Watson, kes kohe järgnevatelga suutis vahe sisse teha ja parimal hetkel oli see juba ligi kümme sekundit. Ikkagi aga ei piisanud sellest võiduks. Eelmisel nädalal suure kukkumise üle elanud Antonio Cairoli suutis vaatama kehvale enesetundele sõidu edenedes aina paremasse hoogu minna ning ta tõusis esmalt teiseks ja seejärel võttis kinni ka kaheksa sekundi kaugusel olnud Watsoni. Cairoli ei oodanudki kaua ja tegi koha ka möödasõidu ning võttis lõpuks esikoha. Teisena lõpetas sõidu Watson ja kolmandana Coldenhoff.

MX2 klassi kvalifikatsioonisõidus tegi fantastilise stardi Jörgen-Matthias Talviku, ta võttis kindla stardivõidu ja asus sõitu juhtima. Pikalt Talviku liidrikohal olla ei saanud, sest eelmise aasta maailmameister Tom Vialle läks temast ringi keskel mööda. Hiljuti pikalt vigastusega eemal olnud Talviku ei võtnud suuri riske täna ning sõitis kindlapeale ja andis veel mitmeid kohta ära Jörge-Matthias jõudis finishisse 12. kohal, aga mis kõige tähtsam, sellest oleks juba ilmselt piisanud, et Eesti A finaali viia. Esikoha teenis sõidu Tom Vialle, teisena lõpetas sõidu austerlane Rene Hofer ja kolmandana britt Conrad Mewse.

Open klassi kvalifikatsioonisõidus läks Harri Kullas samuti ilusat starti püüdma, kuid ta sõitis stardipuusse kinni ja jäi hoopis viimaseks. Vaatamata sellele näitas Kullas rajal väga head kiirust ning ta parandas pidevalt oma positsiooni ja tõusis sõidu lõpuks 11. kohale. Kehva stardi tegi Jeffrey Herlings, kuid see ei takistanud hollandalt sõiduvõitu võtmast. Teisena tuli finishisse sakslane Henry Jacoby ja kolmandana leeduline Arminas Jasikonis. Ilusa sõidu tegi ka lätlane Toms Macuks, kes oli viies.

Kolme sõidu järel teenis Eesti meeskond 20 punkti ja see andis üldjärjestuses 12. koha. Esikoha teenisid täna 4 punktiga hollandlased. Teised oli 5 punktiga prantslased ja kolmandad 5 punktiga itaallased.