Eesti sai Rahvuste Krossil seitsmenda koha

Täna sõideti Itaalias Mantovas järjekorras juba 74s Rahvuste Kross. Eile ajalugu teinud ja 20ndat korda A-finaali sõitnud Team Estonia saavutas tänastes keerulistes tingimustes kõrge seitsmenda koha. Esikoha võtsid kodupubliku suureks rõõmuks ülinapilt itaallased.

Kui eile oli Mantovas ilus ilm, siis täna algas vihmasadu juba treeningute ajal ja vahepeal sadas ka päris oavarrest, mis muutis raja ja sõitmise äärmiselt keerukaks.

Esimesse sõitu läksid meie meestest Gert Krestinov (Honda, MXGP) ja Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, MX2). Krestinov sai stardist hästi minema olles esikümne piirimail ning heitles terve sõidu 12-13. kohal ning ületas lõpujoone 13ndana. Talviku oli alguses 26ndal positsioonil, kuid suutis mõned kohad tõusta, kuid sõidu lõpus andis ühe ära ja oli 23. Eesti võttis avasõidu järel sisse 11nda koha.

Teises sõidus olid meie omadest stardis Talviku ja Harri Kullas (Yamaha, Open). Eelmisel korral Assenis stardivõidu võtnud Kullas Mantovas nii head lähet ei saanud, kui oli 18ndal kohal, kuid head sõitu tehes tõusis ta lõpuks 11ndaks. Talviku sai veidi parema stardi, kui esimeses, kuid teine sõit järjest andis kehas tunda ja sellest sõidust tuli 27. koht. Hoolimata sellest tõusis Eesti 9ndaks.

Viimases sõidus olid Krestinov ja Kullas sõidu alguses kahekümnenda koha piirimail ning sõitsid tandemina pikalt koos ning mõlemad suutsid oma kohti parandada kui Kullas oli lõpuks 15. ja Krestinov tema selja taga 16.

Kui kõige halvim tulemus maha arvati, sai Eesti 78 punktiga seitsmenda koha ning Motocross Team Estonia on nüüd järjest kümnel aastal esikümnes lõpetanud.

Kohalike suureks rõõmuks võitsid Rahvuste Krossi itaallased ja seda ainult 1-punktise eduga eelmise korra võitjate hollandlaste ees. See oli suureks kingituseks 9-kordsele maailmameistrile Antonio Cairolile, kes teatas hiljuti oma karjääri lõpetamisest. Poodiumi madalaimale astmele tõusid raske päeva lõpuks üliõnnelikud inglased, kes jäid hollandlastest omakorda ainult punkti kaugusele.

Klasside arvestuses oli MXGP klassis parim inglane Ben Watson (Yamaha), Krestinov oli 8. MX2 võitis austerlane Rene Hofer (KTM), Talvikule kuulus 12. koht. Openis võidutses Hollandi kuulsus Jeffrey Herlings (KTM), Kullas oli 8.

2022 aastal sõidetakse Rahvuste kross Ameerika Ühendriikides Red Bud’i rajal, kus sama võistlus peeti ka 2018.