Eesti krossisõitjad tulid Belgias noorte rahvustekrossil neljandale kohale

Nädalavahetusel toimus Belgias Quievraini krossirajal noorte Rahvustekross La Coupe de l’Avenir. Eesti meeskond tuli kogu võistluse kokkuvõttes neljandale kohale. Parima tulemuse tegid 65cc klassi poisid, kes saavutasid teise koha.

65cc klassis kuulusid meie meeskonda Lucas Leok, Karl Teesalu ja Enriko Peilman. Kümne võistkonna hulgas tulid poisid Prantsusmaa järel teisele kohale. Kolmas oli Suurbritannia Individuaalselt tegi parima tulemuse Lucas Leok, kes oli mõlemas võistlussõidus kolmas. Päeva kokkuvõttes oli Leok prantslase Leo Diss Fenardi järel teine. Karl Teesalu oli sõitudes viies ja kaheksas, mis andis talle kuuenda koha punktid. Enriko Peilman lõpetas sõidud kahekümneüheksandana ja neljandana, millega ta oli kuueteistkümnes.

85cc klassis said meie poisid 14 võistlukonna seas kaheksanda koha. Võistkonda kuulusid Travis Leok, Jan Marten Paju ja Jasper Kõiv. Tarvis Leok lõpetas sõidud üheteistkümnendana, kuueteistkümnendana ja kahekümneneljandana. Võistluse kokkuvõttes oli ta meie parimana seitsmeteistkümnes. Paju oli sõitudes kahekümneüheksas, viieteistkümnes ja seitsmeteistkümnes, mis kokkuvõttes tale 21. koha andis. Jasper Kõiv lõpetas sõidud kahekümnendana, üheksateistkümnendana ja kahekümnekolmandana, millega ta sai kokkuvõttes 24. koha. 85cc klassis võttis võidu Läti, teiseks tuli Prantusmaa ja kolmandaks Soome.

Open klassis kuulusid meie meeskonda Meico Vettik, Egert Pihlak ja Tristan Uiga. Parima tulemuse individuaalselt tegi Pihlak, kes oli kokkuvõttes seitsmes (sõitudes 9, 7 ja 9. koht). Meico Vettik oli kahes esimeses sõidus kolmas, kuid kahjuks viimane sõit ebaõnnestus ja nii tuli tal leppida kokkuvõttes 12. kohaga. Tristan Uiga lõpetas võistluse 33. kohal (sõitudes 27, 29 ja 33.koht). Riikide arvestuses tuli Eesti koondis Open klassis kuuendale kohale. Esikoha teenis Rootsi, teine oli Suurbritannia ja kolmas Prantsusmaa.

Kolme klassi kokkuvõttes tuli Eesti koondis neljandale kohale. Meist ettepoole jäid Prantsusmaa, Rootsi ja Läti.