Aksel Pärtelpoeg saavutas Supermoto EM-il kolmanda koha

Bulgaarias Plevenis sõideti selle hooaja viimane EM-etapp Supermotos, kus Eestit olid esindamas Äksi39Team sõitjad Aksel Pärtelpoeg ja Rasmus Ebelmann, viimasele oli see ühtlasi ka esimeseks korraks Euroopa meistrvõistlustel võistelda.

S3 klassis osalenud Aksel Pärtelpoeg (fotol vasakul, GasGas) saavutas mõlemal päeval võistlussõitudes kolmanda koha. Esikohale heitlesid kummalgi päeval meistritiitli peamised rivaalid, bulgaarlane Radostin Mihaylov (Kawasaki) ja venelane Ivan Mosin (KTM) ning seekord suutis kodurajal võistlenud Mihaylov kõigis neljas sõidus konkurenti napilt edestada.
Meistrivõistlustel saavutas esikoha Mihaylov 5-punktilise eduga Mosini ees, viiest etapist kolmel osalenud Pärtelpoeg sai kokkuvõttes pronksmedali.

SM Junioris oma debüüdi teinud Rasmus Ebelmann (Husqvarna) alustas laupäevast etappi väga hästi saavutades avasõidus kolmanda koha ning teisest võiduskihutamisest tuli neljas koht ja kokku oli ta viies. Teise päeva esimese sõidu nurjas tehniline viga, kuid teisest sõidust tuli tubli kuues koht. Kahe sõidu tulemusena sai ta 10. koha ning meistrivõistlustelt tuli kokku 11. koht.