_DX_4226

Äksis selgusid Eesti noorte motokrossi karikavõitjad

Äksis sõideti käesolevae hooaja viimane Eesti noorte karikavõistluste finaaletapp motokrossis, kus selgusid kõik selle aasta väikste ja ka pitbike arvestuste karikavõitjad.

85cc klassi esimese sõidu võitis ajasõidu kiireim Kaspar Uibu (ülemisel pildil,Yamaha, Sõmerpalu MK), kes haaras liidrikoha juba sõidu algfaasis ning suutis väikest, kuid kindlat edu Jan-Marten Paju (Husqvarna, RedMoto Racing) ees hoida finišilipu langemiseni. Kolmandana ületas lõpujoone terve sõidu samal kohal kihutanud Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team).
Teises sõidus käis ägedam lahing esikohale, kus alguses juhtis sõitu Paju, kuid siis sai Uibu temast mööda, aga eksis viimasel ringil ja Paju pääses esimesena üle lõpujoone. Uibu õnneks oma kohta ei kaotanud ja oli siiski kindlalt teine. Kolmanda koha sai seekord avasõidu viies Paul Raid (Husqvarna, Sõmerpalu MK).
Tänu teise sõidu esikohale võitis ka etapi Paju, teine oli Uibu ja kolmas Raid.
Noorte karikavõitjaks tuli Uibu, kellele järgnesid Äksis viienda koha saanud Robin Raudsepp (KTM, Roosna-Alliku MK) ning Äksis teise sõidu katkestanud ja 11. koha saanud Mardo.

Karl Teesalu

Klassis 65cc oli seis enne Äksi etappi seis vägagi põnev, kuid seda teise koha vaates, kuna karikavõidu oli juba enne viimast etappi endale kindlustanud Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu), kes Äksis ei saanud osaleda, kuna ta osales sellel nädalavahetusel Itaalias EMX65 klassi Euroopa meistrivõistlustel, kus saavutas esikoha.
Teisel kohal oli enne finaali Karl Teesalu, kes edestas klubikaaslast RedMoto Racingust Enriko Peilmani (mõlemad KTM) ainult nelja punktiga. Avasõitu asus juhtima Peilman ja Teesalu tõusis peagi teiseks, kuid siis ta eksis ja langes üheksandaks. Peilman sai peale seda kergemalt hingata ning võttis kindla võidu Gregor Lootuse (KTM, Motoextreme) ja Marten Raua (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi) ees. Teesalu tegi küll meeletut tempot, kuid jäi kolmandast kohast napi pool sekundit ning Peilman läks sarja arvestuses Teesalust mööda.
Teist sõitu asus taas juhtima Peilman, kuid Teesalu ei andnud alla ja haaras sõidu teises pooles ise esikoha ning suutis seda väikest vahet Peilmani ees õpuni hoida. Kolmandale kohale käis äge lahing Raua ja Lootuse, kus poisid vahetasid omavahel mitu korda kohti ning lõpuks jäi napilt peale Raud.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis Peilman, teine oli Teesalu ja kolmas Raud.
Karikavõistlustel sai teise koha Teesalu ja kolmanda Peilman, kusjuures poisid kogusid võrdse arvu punkte, kuid Teesalul oli hooaja jooksul paremaid kohti rohkem, mistõttu kuuluski talle Leoki järel teine koht.

50cc klassis võitis lisaks Eesti meistritiitlile ka karikavõistlused Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC), kes võitis Äksis ka etapi olles parim avasõidus ja lõpetades teises lätlase Patricks Cirulise (Husqvarna) järel teisena. Lõunaaber oli esimeses sõidus neljas ja kokku talle teine koht. Sõitudes kolmanda ja teise koha saanud Kristofer Valk (Husqvarna, Sõmeru Racing) oli kokku kolmas.
Karikavõistlustel järgnesid Koltsile Valk ja Äksis neljanda koha saanud Rasmus Näär (KTM, LL Racing).

Theo Kolts

Pitibike MX sõitudes võitis tänavune Eesti meister Juss Maidla (Bucci Moto, Kagu MK) mõlemad sõidud Claus Oliver Pajuri (Bucci Moto) ees ning teenis seega esikoha. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas võidukihutamistes vastavalt kolmanda ja neljandana lõpetanud Matis Heinpõld (Pitpro). Hooajal enamus sõite võitnud Maidla tuli ka Eesti karikavõitjaks, kus talle järgnesid samuti Pajuri ja Heinpõld.
Pitbike 35+ võitis Marko Lepik (Freetime Racing) mõlemad sõidud klubikaaslaste Romet Ahi ja Meelis Liivranna (kõik Bucci Moto) ees, kuid sarja parim oli Ahi, kellele järgnesid Liivrand ja Lepik.

Laste ATV finaaletapi võitis Pätrik Ilm (Cobra, Linnamäe krossiklubi), kellele järgnesid tiimikaaslane Kaspar Saar (Apex) ja Sebastian Pedras (Apex, A1M). Karikavõitjaks tuli aga Äksis neljanda koha saanud Argo Algma (Apex, Linnamäe krossiklubi), teine oli Äksis juunior arvestuses võitnud Kren Astok (Apex, Sõmeru Racing) ja kolmas Melvin Rui (Apex, Kose AMK), tema sai Äksis kuuenda koha.

Teiste klasside TOP3:

MX Open
1. Henri Haramaa (Husqvarna, RedMotoRacing)
2. Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing)
3. Jaanus Koval (Yamaha, RedMoto Racing)

Isad
1. Veigo Mark (Husqvarna, Sõmeru Racing)
2. Mart Kiil (KTM, KTL Racing klubi)
3. Ardi Oja (KTM, Pärnu MC)

50 Mini
1. Valters Jurchenko (Husqvarna, Läti)
2. Ron Tiisler (Husqvarna, Sõmerpalu MK)
3. Karl Hünerson (KTM, LL Racing)

Pitbike Semi 88
1. Kristo Hint (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)
2. Kristel Raba (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)
3. Lauri Maks (Bucci Moto, Freetime Racing)

Pitbike Semi 88 Junior
1. Ralf Kahu
2. Oliver Kalle (YCF, Viljandi Motospordiklubi)
3. Rasmus Konrad Bristol (Apollo, Abja Tehnikaring)

Quad Open
1. Rasmus Sõna (Honda, Äksi39Team)
2. Steven Eres (Suzuki, Äksi39Team)
3. Siim Raidma (Yamaha)

Quad100
1. Karl Koho (Honda, Äksi39Team)
2. Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing)
3. Remi Oliver Breiberg (Yamaha, Bombini Racing)

ATV Lapsed Jun
1. Kren Astok (Apex, Sõmeru Racing)
2. Oliver Toming (Apex, Äksi39Team)
3. Paul Pärtel Koho (Apex, Äksi39Team)

ATV Hiinakad
1. Martin Helemäe (Tartu motokrossiklubi)
2. Christofer Taškin
3. Marten Sädemets

Äksi detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1916780

Eesti meistri- ja karikavõistluste koodtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

,