talvigu

Jörgen-Matthias Talviku võitis Viljandi MX Liiga etapi

Holstre-Nõmme krossirajal sõideti MX Liiga selle hooaja eelviimane etapp, kus kiireimas klassis võttis võidu vigastusepausilt naasnud Jörgen-Matthias Talviku.

Hoolimata sellest, et kiireimas MX Pro klassi kiireim oli Jan Jakobson (Husqvarna, Sõmerpalu MK) kuulusid mõlema sõidu kindlad esikohad Jörgen-Matthias Talvikule (Husqvarna, Pärnu MC), kellele see oli vigastusepausi järel esimeseks võistluseks. Sama kindel oli ka Jakobson, kes võttis kummaski võidukihutamises teised kohad Rait Kaimeri (Husqvarna, KTL Racing Klubi) ees, mis tähedas, et etapi esikolmik oligi Talviku, Jakobson ja Kaimer.
Samades sõitudes osalenud MX Jun parim oli Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu MC).

Holstre-Nõmme rajal sai ka üle aastate näha ka külgkorvide ja quade, kes võistlesid Eesti karikavõistluste punktidele. Kolmerattalistel tõusid päeva lõpuks poodiumi kõrgeimale astmele mõlemad sõidud võitnud Tanel Reesna/ Markus Lina (Husqvarna, Motoextreme), kellele järgnesid Kagu motoklubi meeskonnad Jarno Saan/ Sten Niitsoo ja Robert Lihtsa/ Birger Taal (mõlemad Zabel). Veteranide 45+ arvestuses võitsid etapi Argo Põldsaar/ Arno Peever (KTM, MK Kohila Sidecar Cross Team) Erik Vahter/ Teet Eier (Husqvarna, Kose AMK) ja Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, MK Lääne) ees. Eakamate 55+ kaksikvõidu viisid Saku motoklubisse Sverre Lamp/ Indrek Aljes ja Sergei Ivanov/ Johannes Johanson (mõlemad AYR-KTM) ning kolmandale kohale tulid Väino Valdur/ Andres Arujõe (KTM, Türi AMK).

Neljarattaliste quadide põhiklassis võidutses värske Eesti meister Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ja seda kummaski sõidus. Kokku oli teine Rasmus Sõna (Honda, Äksi39Team) ja kolmas Kardo Saarmann (Honda, Paikuse MK). Quad B parim oli aga Janar Juks (Yamaha, Äksi39Team) Meelis Mäeotsa (Honda, Paikuse MK) ja Eduard Kurankovi (Yamaha, Estonian Supermoto Racing Team) ees. Veteranidest oli nobedaim Argo Abel (Yamaha, Kagu MK), kellele järgnesid RedMoto klubi sõitjad Raido Viinapuu ja Mark Saar (mõlemad Kawasaki).

Sooloklasside harrastajate kiireimas MX B klassis võidutses Priit Palatu (Husqvarna, Sõmerpalu MK) KTL Racing klubi sõitjate Otto Mattias Rootalu (Fantic) ja Marten Enoki (KTM) ees.

Teiste klasside esikolmikud:

MX C
1. Fredi Kostikov (KTM, KTL Racing klubi)
2. Raido Suija (KTM)
3. Jesper Dubolazov (Yamaha, Kagu MK)

MX D
1. Ain Klettenberg (KTM, Tihemetsa MK)
2. Kenneth Kallasmaa (Husqvarna, Motoextreme)
3. Carl-Markus Merits (Honda, Türi AMK)

MX E
1. Kristjan Jaak Ott (Yamaha, Türi AMK)
2. Tormi Raik (KTM, Motoworks RT)
3. Vahur Kahro (Husqvarna, SJT Kahro Racing)

MX V 40+
1. Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK)
2. Taimar Taaber (Husqvarna, Kagu MK)
3. Avo Ärm (Yamaha)

MX V 50+
1. Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK)
2. Andres Haramaa (Yamaha, Saaremoto)
3. Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila MK)

MX Liiga viimane etapp peetakse järgmisel laupäeval Räpinas, kus jäi mõni nädal tagasi etapp suure vihma tõttu ära.

Viljandi MX Liiga detailsed tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1913237

Eesti meistri- ja karikavõistluste koondtabelid:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

,