6

Kevin Saar võitis Läti MV etapi Cesises

Pühapäeval toimus Cesise krossirajal Läti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp. Võistlemas oli seal ka hulgaliselt meie sõitjaid, ainsa võidu suutis koju tuua quadide klassis Kevin Saar.

Kevin Saar on sel hooajal quadidel sellist kiirust näidanud, et puhta sõiduga talle lähiriikides keegi talle väga vastu ei saa. Nii läks pühapäeval ka Cesise krossirajal. Juba kvalifikatsioonis edestas Saar teist kohta ringi peale kahe sekundiga. Avasõidus Saar stardivõitu ei teeninud ja see tegi mõneks hetkeks sõidu ka tema jaoks huvitavamaks. Ühe ringiga tõusis ta juba aga sõidu liidriks ning sealt edasi oli kõik tema kontrolli all. Saar võttis lõpuks poole minutilise võidu Matiss Palevicsi ees. Kolmandana lõpetas sõidu Karlis Neija. Meie teine võistleja Karl-Robin Rillo oli viies.

Teises sõidus asus Saar juba stardi järel liidrik ja mõne ringiga oligi ta konkurentidel eest läinud. Saar võttis taas kindla esikoha Palevicsi ees, sel korral koguni 46 sekundilise edumaaga. Kolmas oli taas Neija. Karl-Robin Rillo tuli finishisse jälle viiendana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Saar. Teisena lõpetas võistluse 44 punktiga Palevics ja kolmandana 40 punktiga Neija. Rillo tuli 32 punktiga viiendaks. Kuna Saare jaoks olid need Lätis hooaja esimesed punktid, siis tiitliheitlusesse ta sel hooajal ei sekku. Ühe etapi punktidega hoiab ta parima eestlasena nüüd üheksandat kohta.

MX1 klassis asusid lätlaste vastu võistlustulle Indrek Mägi, Karel Kutsar ja Meico Vettik. Avasõidus hoidis meie parimana Kutsar pikka aega neljandat kohta. Viimasel ringil suutis ta aga mööduda Karlis Kalejsist ning Karel lõpetas sõidu kolmandana. Sõitu alguses juhtinud Karlis Sabulis langes vahepeal juba kolmandaks, kuid võttis lõpuks ikkagi esikoha. Teisena lõpetas sõidu Toms Macuks. Indrek Mägi oli viies ja Meico Vettik kuues.

Teises sõidus tegi meie meestest parima alguse Mägi, kes võttis sisse neljandana positsiooni Läti kolmiku järel. Sel korral suutsid aga kõik kolm kiiret lätlast meie mehi oma seljataga sõidu lõpuni hoida. Mägi lõpetas sõidu neljandana, Kutsar viiendana ja Vettik kuuendana. Esikoha võttis Macuks, teine oli Sabulis ja kolmas Kalejs.

Etapi kokkuvõttes oli meie parimana Karel Kutsar 36 punktiga neljas. Mägi tuli 34 punktiga viiendaks ja Vettik 30 punktiga kuuendaks. Esikoha teenis 47 punktiga Macuks, teine oli samade punktidega Sabulis ja kolmas 38 punktiga Kalejs. Sarja kokkuvõttes jätkab liidrina Sabulis, kellel on koos 141 punkti. Teisel kohal on 119 punktiga Macuks ja kolmandal kohal 110 punktiga Mägi. Kutsar asub 107 punktiga neljandal kohal. Kui tiitli eest võidelda on juba üsna keeruline, siis teine koht on veel võimalik.

MX2 klassis tõusis poodiumile Kaarel Tilk. Ta lõpetas mõlemad sõidud Kristers Drevinski järel teisena ning sai ka etapi kokkuvõttes 44 punktiga teise koha. Esikoha teenis 50 punktiga Drevinskis ja kolmanda koha 38 punktiga Janis Karklins. Mikk-Martin Lõhmus oli sõitudes viies ja kolmas, mis andis talle 36 punktiga neljanda koha. Sarja kokkuvõttes asub Lõhmus 91 punktiga neljandal kohal. Liider on 133 punktiga Drevinskis.

125 klassis tuli Richard Paat 38 punktiga neljandale kohale. Sõidud lõpetas ta kolmanda ja neljandana. Tristan Uiga oli päeva kokkuvõttes kuues ja Robin Kruuse kümnes. Esikoha eest heitlesid Karlis Alberts Reisulis ja värske Eesti meister Uldis Freibergs. Avasõidu võtis Freibergs, kuid teises sõidus oli parem Reisulis ja see andis talle ka võrdsete 47 punktiga etapivõidu. Kolmandaks tuli 38 punktiga Rauls Blumfelds. Tiitliheitluses on enne viimast etapp asjad siiski üsna selged. Reisulise edu Freibergsi ees on juba 32 punkti. Meie parima on neljandal kohal Uiga, kaotust liidrile on tal 48 punkti.

Külgvankritel olid lätlastele vastu astumas meie poolelt vaid Markus Normak ja Karl Albert Kasesalu. Sõidud lõpetasid nad viienda ning kuuendana ja etapi kokkuvõttes saadi 31 punktiga kuues koht. Mõlema sõidu võidu teenisid esikoha Daidersid. Teiseks tulid 44 punktiga Rupeiks ja Liepins ning kolmandaks 38 punktiga Santermans ja Mucenieks. Enne viimast etappi on Normak ja Kasesalu 104 punktiga neljandal kohal. Liidrid on 119 punktiga Santermans ja Mucenieks, teised 110 punktiga Daidersid ja kolmandad 107 punktiga Lielbardised.

Viimane etapp sõidetakse juba sellel nädalavahetusel Dobelise krossirajal.

,