Varik ja Kunnas said Tsehhi MM-etapil 5. koha, Kevin Saar tuli quadidel Euroopa meistriks

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste kolmas etapp toimus sellel nädalavahetusel Tsehhis Kramolini krossirajal. Meie esipaar Kert Varik ja Lari Kunnas teenisid etapi kokkuvõttes viienda koha ja jätkavad MM-sarja üldarvestuses neljandana. Seal samas toimus ka Quadide Euroopa meistrivõistluste viimane otsustav etapp. Kevin Saar sai etapi kokkuvõttes teise koha ja tuli hooaja kokkuvõttes esimeseks.

Külgvankrite tänases avasõidus tabasid Varik ja Kunnas taas väga hästi stardipuu kukkumist ja avakurvi jõudsid nad esimeste seas. Kahjuks kurvis kaldusid mehed liialt välja ja nii läksid mõned kohad kaduma. Varik ja Kunnas võtsid sisse seitsmenda positsiooni, mida hakati kiirelt aga parandama. Mõne ringiga tõusid mehed juba viiendaks ja nende ees neljandal kohal sõitsid Willemsen ja Lebreton. Meie mehed suutsid teha kiirelt möödasõidu ja tõusti neljandale kohale. Seljatagant hakkasid üha rohkem kuklasse hingama aga Veldman ja Cermak, kes varsti ka väga agressiivselt meie meestest möödusid. Seejärel hoidsid Varik ja Kunnas viiendat kohta kuni sõidu lõpuni. Sarnaselt eile toimunud esimesele sõidule ei leidunud vastast Baxile ja Mussetile. Teisena lõpetasid sõidu Hermans ja Janssens ning kolmandana Veldman ja Cermak. Võrreldes eilse esimese sõiduga tegid Gordejev ja Stupelis seekord palju parema stardi ja kohe pääseti top 15 sisse. Sealt tõusid mehed ilusa sõiduga lõpuks 11. kohale.

Etapi viimane sõit algas Varikul ja Kunnasel üsna kehva stardi ja miski viidanud sellele, et just sellest sõidust tuleb etapi parim sõit. Nii aga läks, avaringil esikümnest väljas olnud Varik ja Kunnas tõusid kiirest top 10 sisse. Mõne ringi järel tõusti juba seitsmendale kohale ja läks veel mõned ringid ning mehed olid juba kuuendal kohal. Järgnevad ekipaazid keda kinni püüda polnud just kergete killast. Kahes eelnevas sõidus teise koha saanud Hermans ja Janssens olid viiendal kohal ning Willemsen ja Lebreton neljandal kohal. Varik ja Kunnas tegid vägeva sõidulõpu ning suutsid mõlemast paarist mööduda ja sõidu neljandana lõpetada. Esikoha võtsid viimases sõidus Veldman ja Cermak, teised olid Bax ja Musset ning kolmandad Vanluchene ja Bax. Gordejev ja Stupelis lõpetas sõidu 14. kohal.

Etapi kokkuvõttes tulid Varik ja Kunnas 50 punktiga viiendale kohale. Gordejev ja Stupelis teenisid 27 punktiga kümnenda koha. Etapivõit läks 72 punktiga Baxile ja Mussetile. Teise koha said 63 punktiga Veldman ja Cermak ning kolmanda koha 59 punktiga Hermans ja Janssens. Enne viimast etappi jätkavad Varik ja Kunnas 153 punktiga neljandal kohal. Gordejev ja Stupelis tõusid 59 punktiga 12. kohale. Sarja uuteks liidriteks tõusid 196 punktiga Veldman ja Cermak, vaid ühe punktiga kaotavad neile Vanluchene ja Bax ning nelja punktiga Bax ja Musset.

Quadidel ootas täna ees hooaja kaks viimast sõitu ja juba avasõidus oli Kevin Saarel suur võimalus euroopa meistritiitel kindlustada. See õnnestuski tal suurepärast sest tänases päeva esimes sõidus võttis ta väga magusa esikoha ja koos sellega ka euroopa meistritiitli. Avasõidus lõpetas Saare järel teisena Patrick Turrini Itaaliast ja kolmandana Paolo Galizzi samuti Itaaliast. Kevini suurim konkurent Tveraen pidi sõidus neljanda kohaga leppima. Viimasesse sõitu sai Saar juba meistrina minna ja vajadust enam suuri riske võtta polnud. Kevin läks ka viimast sõitu juhtima ja näis võidu suunas liikuvat, kuid tehnilise rikke tõttu sõidu lõpus tuli tal leppida lõpuks viienda kohaga. Esikoha võttis Tveraen, teine oli Turrini ja kolmas Galizzi.

Etapi kokkuvõttes tuli Saar 66 punktiga teisele kohale. Samade punktidega teenis etapivõidu Turrini. Kolmas oli 61 punktiga Tveraen. Hooaja kokkuvõttes tuli Saar 213 punktiga esikohale. Teiseks jäi 174 punktiga Tveraen ja kolmandaks 160 punktiga Turrini.

Külgvankrite tulemused Tsehhi GP

Külgvankrite üldseis

Quadide tulemused Tsehhi GP

Quadide üldseis

Foto: WSC Sidecars