1

Kert Varik tuli koos Lari Kunnasega külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistlustel karjääri kõrgeimale kohale

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste viimane etapp toimus sellel nädalavahetusel Hollandis Ossi krossirajal. Raskel liivarajal teenisid Kert Varik ja Lari Kunnas etapi kokkuvõttes kaheksanda koha. Hooaja kokkuvõttes tulid mehed viiendaks.

B grupi kvalifikatsioonis kolmanda aja sõitnud Varik ja Kunnas asusid laupäeval toimunud avasõidus stardi järel viiendale kohale. Mehed tõusid avaringi lõpuks juba neljandaks ning seal sõidetigi kindlalt pikka aega. Kahjuks jäid mehed aga sõidus keskel neljandalt kohalt raja äärde ning pidid katkestama. Ilusa sõidu tegid Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis, kes olid sõidu alguses 15. kohal, kuid lõpuks tõusti üheksandaks. Esikoha teenisid Bax ja Musset, teise koha said Vanluchene ja Bax ning kolmanda koha Hermans ja Janssens. Viimasele etapile liidritena läinud Veldman ja Cermak olid neljandand.

Teises sõidus kahjuks Varikul ja Kunnasel start ebaõnnestus ning nad ei mahtunud avaringil esikümne sisse. Kiiresti tõusid mehed kaheksandale kohale, kuid sealt edasi nii ladusalt enam ei läinud. Vahepeal oldi küll seitsmendad, aga siis langeti tagasi kaheksandaks. Lõpuks suutsid mehed siiski kohavõrra positsiooni parandanda ja seitsmendana lõpetada. Gordejev ja Stupelis lõpetasid sõidu kaheteistkümnendal kohal. Stardi järel teisel kohal olnud Bax ja Musset, suutsid taas Vanluchenest ja Baxist mööduda ja sõidu võita. Kolmandana tulid finishisse Hermans ja Janssens.

Hooaja viimases sõidus tegid Varik ja Kunnas korraliku stardi ning avaringi järel oldi juba kuuendal kohal. Poolel sõidumaal suutsid mehed positsiooni veel koha võrra parandada ja finishisse jõuti viiendana. Ilusa sõidu tegid hooaja lõpetuseks ka Gordejev ja Stupelis, kes kümnendana sõidu lõpetasid. Esikoha teenisid viimases sõidus Hermans ja Janssens. Teisena tulid finishisse Bax ja Musset, kes sellega ka maailmameistritiitli kindlustasid. Kolmandad olid sõidus Vanluchene ja Bax.

Etapi kokkuvõttes teenisid Varik ja Kunnas 33 punktiga kaheksanda koha. Gordejev ja Stupelis olid 32 punktiga üheteistkümnendand. Etapivõidu teenisid 72 punktiga Bax ja Musset, teised olid 65 punktiga Hermans ja Janssens ning kolmandad 64 punktiga Vanluchene ja Bax. Hooaja kokkuvõttes teenis Kert Varik koos Lari Kunnasega 186 punktiga karjääri kõrgeima viienda koha. Gordejev tegi koos Stupelisega samuti oma karjääri parima hooaja kui 91 punktiga teeniti 11. koht. Maailmameistriks tulid 264 punktiga Bax ja Musset, teisele kohale jäid 259 punktiga Vanluchene ja Bax ning kolmandaks 241 punktiga Veldman ja Cermak.

, , ,