EOK Team Estonia esitlusel osalesid ka Motosport Team Estonia liikmed

Eile tutvustas Eesti Olümpiakomitee Team Estonia tippspordi toetamise süsteemi, kuhu kuuluvad ka Motosport Team Estonia liikmed.

EOK Team Estoniasse kuulub olümpiaaladelt ja mitteolümpiaaladelt 250 sportlast ning viie pallimänguala koondislased.

Team Estonia eesmärgid on järgmised:

Jätkusuutlik tippspordi toetamise süsteem, mis on keskselt koordineeritud, pakub kvaliteetseid tugiteenuseid ja rahastust kõrgetasemeliste tulemuste saavutamiseks rahvusvahelises tippkonkurentsis.

Tippspordi positiivne hindamine ühiskonnas, avaldades laiemalt positiivset mõju elanikkonna sportimisele ja liikumisaktiivsusele.

Läbi tiitlivõistluste medalite rahvale positiivsete emotsioonide pakkumine ning Eesti riigi tuntuse tõstmine.

Motosport Team Estonia koondab enda alla Eesti parimad motosportlased, kes on motiveeritud ja annavad endast kõik, et tuua medaleid rahvusvahelistelt võistlustelt. Tuleval hooajal kuulub täiskasvanute Team Estoniasse 13 motosportlast neljast erinevast distsipliinist.

Kultuurikatlas toimunud üritusel olid Motosport Team Estonia liikmetest kohal Gert Gordejev, Gert Krestinov, Priit Biene, Harri Kullas, Kevin Saar, Tanel Leok, Egert Pihlak, Hannes Soomer ja Keity Meier. Tanel Leok rõhutas esitluse käigus toimunud diskussioonis “Kuidas Team Estonia täidab ära sportlaste vajadused?” seda, kui oluline on õige info tippu pürgivale sportlasele juba noorest east.

“Tänutunne olla sellesse projekt kaasatud valdas kogu keha, kui vaatasin ja kuulasin erinevaid kõnelejaid enda ees laval,” ütles Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni spordidirektor Kristin Karro. “Mainimata ei saa jätta ka olulist fakti, et Motosport Team Estonia on valitud EOK poolt paljude seast viie mitte-olümpiaala hulka, kes on tunnustatud tiimi liikmed.”

EOK esitlusele eelnevalt jäi Motosport Team Estonia liikmetele aega vahetada muljeid möödunud hooajast, osaleda Team Estonia fännitoodete fotosessioonil ja tutvuda Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni esindajate visiooniga tippsportlastele tugiteenuseid pakkuvast projektist.

  1. aasta Motosport Team Estonia liikmete nimekirja leiab siit: https://msport.ee/2021/11/avalikustati-2022-hooaja-team-estonia-liikmed/

Rohkem infot ja esitluse järelvaadatav video EOK kodulehel: https://www.eok.ee/team-estonia

Motosport Team Estonia fotol on vasakult Kevin Saar (motokross, quad), Harri Kullas (motokross, MXGP), Gert Gordejev (motokross, külgvanker), Tanel Leok (motokross, MXGP), Priit Biene (enduro, E2), Keity Meier (trial, naised), Gert Krestinov (motokross, MXGP), Egert Pihlak (motokross, EMX250) ja Hannes Soomer (ringrada, Superstock 600). Foto Karli Saul.