EESS sarja hooaja parimad said auhinnad

Reedel, 12. novembril toimus Võrtsjärvel Omedu peolaeval Estonian Enduro Super Series (EESS) ja Eesti Mäkketõusu hooaja 2021 autasustamine ja lõpupidu. Kuna väga palju mäkketõusjad sõidavad ka endurot, siis peeti seekord pidu üheskoos.

Eelmisel aastal loodud EESS sari toimus esimest korda kuueetapilise sarjana, kus punktiarvestuses läks kokkuvõttes maha üks kehvem tulemus. Sarja on koondatud erinevate distsipliinide osavõistlused (Leigo Enduro, Tartu Superenduro, Valga öine enduro, Rannu kestvuskross, Otepää mäkketõus, Võrtsjärve enduro). 

Kuna EESS-i auhinnalaud hooaja lõpus oli rikkalik,siis osales kogu aasta vältel kokku üle 200 erineva võistleja. 

Kõik auhinnad loositi peol välja ja loosiõnn sõltus palju sellest, mitmel etapil keegi osales – nii palju, kui osa võtsid, nii mitu korda oli su nimi ka loosikastis. 

Hooaja üldvõitjale oli MFO välja pannud 500 eurot ja lisaks sai üldvõitja EESS-i rändkarika. Kõikide võistlejate vahel loositi välja ka motoroller, mis enne üleandmist värviti KTM-i värvidesse :)))

Lisaks peaauhindadele läks loosi survepesur Mehkalt, põhjakaitse P-Techilt, kinkekaardid ja seljakotid MyFitnessilt, Leigo Järvemuusika kontserti piletid, tasuta osalemised 2022 endurodel, Motohoovi kinkekaardid jpm.

Nii mõnelgi õnnelikul õnnestus loosikotist tühi loos välja tõmmata 🙂 Kõige suurem loosiõnn naeratas EESS-i hooaja üldvõitjale Elary Talule, kes lisaks 500 eurosele üldvõidule tõmbas loosikastist välja survepesuri ja hiljem ka peaauhinna motorolleri. 

Sarja peakorraldajal Riho Kollistil on plaan EESS-iga jätkata ka 2022. hooajal. Ilmselt tuleb sarja mõningaid uuendusi, näiteks on kavas lisada ühe etapina ka hard enduro (tõenäoliselt Aidu võistlus). “Lisaks on plaan lisada üks uus ja põnev võistlus ja formaat, mille avalikustan siis, kui asi kindel,” rääkis Kollist. “Oma järge ootab ka jääraja etapp. Juba on ka leitud esimesed sponsorid ja loodame, et keerulisel ajal õnnestub korraldada äge sari võimsate auhindadega.”

EESS sarja avahooaja tulemused leiab EMF-i tulemuste lehelt: https://msport.ee/tulemused/

Mäkketõusus autasustati kolme peamist klassi (kross, single, unlimited). Mäkketõusu laste klasside pidu ja autasustamine toimus aga päev hiljem Tartu batuudikeskuses. Ka mäkketõusuvõistluste korraldajad on esimesed kokkulepped järgmiseks hooajaks omavahel sõlminud.

Pidu Omedu peolaeval jätkus pärast autasustamist ja õhtusööki Eesti rocki lipulaeva Kolumbus Krisi lavale astumisega ning õhtu jahutas maha Kollisti enda bänd Spark Plugs.