Jürto Brauer ja Rene Jerbach SuperEnduro esimesel etapil Poolas

Jürto Brauer ja Rene Jerbach osalesid möödunud nädalavahetusel Poolas esimesel SuperEnduro maailmameistrivõistluste etapil, kus kumbki eestlane kahjuks finaali ei jõudnud.

Jürto Brauer (Beta, Tartu Enduro Klubi) osales juunioride klassis MM-arvestuses. Noor sõitja võttis enda sõnul trennis rahulikult, õppis rada ja sõitis end soojaks. “Kvalifikatsioonis sain kirja ühe puhta ringi, mis polnud küll ideaalne, aga sain vähemalt midagigi kirja,” rääkis ta. Oma kvalifikatsioonisõidus oli ta üheksas, kuid kahe grupi peale kokku ei mahtunud tulemus kümne parema hulka ning finaalipääsu tuli taotleda Last Chance sõidust, kust edasi pääsevad neli kiiremat.

“Algul olin seal kolmas, kuid siis hakkas mul kurk valutama ja hingamine läks sassi ning see rikkus sõidu ära,” ütles Brauer. Last Chance sõidust tuli seitsmes koht ja üldkokkuvõttes sellelt etapilt 17. tulemus. “Sain kogemust juurde ja sain ka aru, mida pean veel lihvima. Järgmisel etapil Ungaris jõuan 100% finaali!”

Rene Jerbach (KTM Racing Estonia) osales Euroopa meistrivõistluste arvestuses. Ta sai vahetult enne võistlust kätte oma uue võistlusratta, KTM 250 EXC ning tal ei jäänud piisavalt aega sellega trenni tegemiseks ja harjumiseks. Osalejate rohkuse tõttu oli gruppe selles klassis koguni kolm, oma kvalifikatsioonist sai Jerbach neljanda tulemuse ja enda Last Chance sõidus oli ta kuues. “Rada oli keeruline, korraks takerdusin ja finaalikoht oli läinud,” kommenteeris Jerbach. “Tase on ka Euroopa meistrivōistlustel väga tōusnud! Jäin 40 osaleja seas 21 kohale.”

Prestige klassis võitis Poola etapi inglane Billy Bolt (Husqvarna), juunioridest võidutses kodurajal Dominik Olszowy ja EM-arvestuses itaallane Sonny Goggia.

Järgmine etapp on 20. jaanuaril Iisraelis, eestlaste jaoks on järgmine osavõistlus 5. veebruaril Ungaris.