Argo Abel/Martin Toovis võitsid Le Touquet’s teise koha, Kevin Saar katkestas kolmandalt kohalt

Eile võitsid Argo Abel/Martin Toovis (Yamaha) Prantsusmaal Le Touquet’s quadide meeskonnaarvestuses traditsioonilisel üliraskel rannaendurol Enduropale teise koha.

Kevin Saar, kes osales Prantsuse tiimi DV Racing ette valmistatud Yamahal individuaalarvestuses, hoidis kõigi kaasaelajate närve pingul kuni kahe ja poole tunnisest võistlusmaast oli sõita jäänud veel ligi 30 minutit. Kaheksandal ringil püsis Saar kolmandal kohal, kuid üheksandat ringi kahjuks enam tulemustesse kirja ei saanud, sest oli tehnilistel põhjustel sunnitud katkestama.

“Tundsin end täna Le Touquet’ võidusõidus väga hästi,” kommenteeris Saar pärast võistlust sotsiaalmeedias. “Start oli keskpärane, kusagil 20. koha kandis. Esimesel ringil tegin palju möödasõite ning teiseks ringiks olin tõusnud viiendale kohale. Pingutasin kõvasti ja tempo oli väga hea — tõusin veelgi, kolmandaks.” Kahjuks oli ta sunnitud võistluse tehnika tõttu pooleli jätma, kui sõita oli jäänud veel 30 minutit.

Võitjast, belglasest Randy Naveaux’st, tegi Saar neli ringi vähem ja lõpuprotokolli läks kirja 231. koht, teiseks tuli tänavu Romain Couprie ja kolmas oli Jeremie Warnia (mõlemad Prantsusmaa).

Argo Abel

Le Touquet quadide sõidus oli tänavu stardis 324 võistlusmasinat. Kui Kevin Saar pääses oma neljandal rannaendurol starti esireast, siis meeskonnaarvestuses kaasa teinud Argo Abelil ja Martin Toovisel tuli 12 kilomeetri pikkusele kitsale võistlusrajale minna viimasest reast.

Esimese vahetuse võttis enda peale Abel, kellele see oli kuues kord Le Touquet’s võistelda. “Esimesel ringil tekkisid rajale suured ummikud, kohati tuli lihtsalt seista ja oodata nende lahenemist, kuid aeg samal ajal kadus,” rääkis Abel. “Lõpuks läks sõiduks ja kuigi rada oli raske ja kohati väga vesine, siis kokkuvõttes oli väga mõnus võistlus. Tehnika pidas vastu ja nautisime sõitu.”

Kuna kaheksandat korda osalenud Toovisel (võitis 2014. aastal Le Touquet meeskonnaarvestuses koos Priit Järvlooga) oli õlaga veidi probleeme, langes enamus sõidukoormusest meeskonnakaaslase Abeli peale, kes meeskonna ka seni enda jaoks parima tulemuse, teise kohaga tiimide arvestuses, finišisse tõi. Kord on samas koosseisus meeskonnaarvestuses ka kolmandad oldud. Üldarvestuses läks 10 ringi läbinud Abelile/Toovisele tänavu protokollis kirja 90. koht

Detailsemad tulemused: https://www.courses-sur-sable.fr/resultats/2021/enduropale-du-touquet-pas-de-calais/quads/

Täna sõidetakse Le Touquet’s Enduropale soolode võistlus.