Hardi Roosiorg Itaalia MM-etapil punkte ei teeninud

Motokrossi maailmameistrivõistluste teine etapp toimus sel nädalavahetusel Itaalias Mantova krossirajal. Meie ainus sõitja MM-sarjas Hardi Roosiorg tuli MXGP klassis 25. kohale. Etapivõidu teenis Tim Gajser. MX2 klassis oli parim Jago Geerts.

MXGP klassi avasõidus jäi Hardi Roosiorg (KTM) stardi järel rivi lõppu ja tal tuli kõvasti tööd hakata tegema, et punktikohta püüda. Roosiorg suutiski sõidu jooksul oma kohta pidevalt parandada ja ta tõusis lõpuks 22. kohale. Punktikohast jäi lahutama teda lõpuks natuke alla kaheksa sekundi. Sõitu asus stardi järel juhtima Jorge Prado (Hispaania, GASGAS) ja tema järel teine oli sarja liider Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Gajser üritas kohe esimesel ringil liidriks tõusta ja hetkeks see tal ka õnnestus, kuid Prado ründas kohe tagasi ja asus uuesti liidriks. Mehed sõitsid paarisrakendina koos terve sõidu, kuid Gajseril ühtegi möödumisvõimalust enam ei tekkinudki. Kolmandana lõpetas sõidu eelmise hooaja MX2 klassi maailmameister Maxime Renaux (Prantsusmaa, Yamaha).

Teises sõidus tegi Roosiorg natuke parema alguse sõidule ja ta võttis sisse 24. koha. Taas võitles Hardi selle eest, et punktikohale jõuda, kuid ka see kord tal see ei õnnestus. Roosiorg jõudis finishisse sarnaselt avasõidule 22. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Seewer (Šveits, Yamaha), kuid ta kukkus kohe sõidu alguses ja kinkis esikoha Gajserile. Kuigi Gajser tegi sõidu jooksul ka ise ühe pisema sõiduvea, siis tema võidus kordagi kahtlust ei tekkinud. Teise koha võttis Renaux ning kolmanda koha Brian Bogers (Holland, Husqvarna).

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 47 punktiga Gajser, teise koha sai 42 punktiga Renaux ning kolmanda koha 39 punktiga Prado. Hardi Roosiorul jäid punktid võtmata ja kirja läks talle 25. koht. Sarja kokkuvõttes on liider 94 punktiga Gajser. Teisel kohal on 82 punktiga Prado ning kolmandal kohal 77 punktiga Renaux. Roosiorg on 2 punktiga 24. kohal.

MX2 klassi avasõidus otsustati esikoha saatus ära esimesel ringil. Jago Geerts (Belgia, Yamaha) võttis liidrikoha enda kätte kohe sõidu alguses ja ta hoidis oma kohta kindlalt sõidu lõpuni. Enamuse sõidust oli kindlalt teisel kohal Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kuid sõidu lõpus läks tal raskeks ja Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) püüdis ta kinni. Viimasel ringil üritas de Wolf ka möödasõitu, kuid Vialle suutis oma positsiooni kaitsta ja lõpetas sõidu teisena. Avaetapi võitnud Simon Laengenfelder (Saksamaa, GASGAS) suutis eile saadud vigastuse kiuste lõpetada sõidu seitsmendana.

Teist MX2 klassi sõitu asus stardi järel juhtima Vialle. Avasõidu võitja Geerts oli stardi järel alles viies ja see andis Vialle´le suurepärase võimaluse eest ära sõita. Vialle hakkaski endale kohaselt esimestel ringidel kõvasti pingutama, et järgnevatega vahe sisse teha. Kolmandal ringil aga hüppele minnes ta eksis ning tulemuseks oli viimaste aastate üks koledaim kukkumine. Õnneks siiski Vialle vigastada ei saanud ning ta suutis hiljem sõitu jätkata, kuid 21. kohast kõrgemale ta ei jõudnud. Kodupubliku rõõmuks tõusis prantslase kukkumise järel sõidu liidriks Andrea Adamo (Itaalia, GASGAS). Itaallane suutis pikka aega liidrikohal olla, kuid Geerts surus seljataga pidevalt ja lõpuks võttis belglane oma ning võitis ka teise sõidu. Adamost sõitsid mööda ka de Wolf ja sõidu lõpus aina paremasse hoogu läinud Laengenfelder. Viimasel ringil püüdis Laengenfelder kinni ka de Wolfi mõned kurvid enne lõppus sõitsid mehed kokku ning de Wolf kukkus. Laengenfelder lõpetas sõidu teisena ja kingituse saanud Adamo kolmandana.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Geertsile, teise koha sai kodupubliku rõõmuks 38 punktiga Adamo ja kolmanda koha samade punktidega de Wolf. Sarja uueks liidriks tõusis 90 punktiga Geerts. Teisel kohal on 86 punktiga Laengenfelder ja kolmandal kohal 74 punktiga de Wolf.

Foto: Sahkar Racing