Võrtsjärve ääres lõppes talvine kestvusenduro sari

Möödunud laupäeval Võrtsjärve ääres toimunud talvise kestvusenduro Eesti karikasarja viimase kolmanda etapi ristisid osalejad “Neljaks aastaajaks”, kuna rada pakkus väga suurt vaheldusrikkust.

Päikesepaistelise ilmaga õnnistatud võistlusega jäi enamik osalejaid väga rahule. “Riho oli rajaehitusega tõesti kõvasti pingutanud, metsa teinud ja nii edasi,” ütles võistluse üldvõitjaks tulnud Rene Jerbach (KTM, KTM Racing Estonia). “Rada oli väga tehniline ja äge, metsavahel, kus sügisese enduro ajal on muda, oli maa praegu külmunud, kohati oli ka paksu lund, puid ja palke, Võrtsjärve jää pidas kenasti.”

Kuuekilomeetrine rada kulges 2/3 ulatuses metsas ja 1/3 järvejääl ning pilliroo sees. Soolosid oli Võrtsjärvel rajal 75, neljarattalisi 21. Neljarattaliste jaoks muutis olud keeruliseks asjaolu, et neil tuli vastavalt võistlustingimustele libedates tingimustes hakkama saada naelrehvideta.

Jerbach sai soolode arvestuses kohe alguses esimesena minema ning lisaks üldarvestuse võidule saavutas esikoha ka Veteran 40+ klassis. Peakorraldaja Riho Kollist, kes kümne läbitud ringiga Jerbachile veidi üle poole minuti kaotas, oli üldarvestuses teine (samuti Veteran 40+ arvestuses) ja Tajo Andressoo (mõlemad KTM, Sõmerpalu MK) kolmas. 

Sport klassi võitis Andressoo, teiseks tulnud Jürto Brauer (Beta, Tartu Enduro Klubi) tegi stardis avarii ja kukkus ning see tähendas, et tal tuli end terve sõidu jooksul ettepoole võidelda. Suur vaev tasus end ära, tasuks oli ka üldarvestuse neljas koht. Sport arvestuse kolmanda koha võttis Karl Saat (KTM, Pärnu Motoclub).

Hobby klassi esikolmiku moodustasid Silvar Suik (KTM), Steve Luiv (KTM, A1M Sport) ja Enrico Pedak (KTM). 

Veteran 50+ klassis oli konkurentidest kiirem Andrus Lomp (Husqvarna, KTL Racing), talle järgnesid Erik Samoškin (Beta, Tartu Enduro Klubi) ja Piksepini karikasarja peakorraldaja Urmas Peegel (Sherco, Misso Tehnikaspordiklubi).

Juunioridest võitis Markus Lehtjõe (Husqvarna) Neeme Reimani (KTM)  ja Mikk Karmiste (Beta) ees. 

Ainsa naisvõistlejana oli rajal Kaisa Uiga (KTM, Tartu Enduro Klubi), kes suutis kahe tunniga läbida neli ringi.

Neljarattaliste pooleteisetunnises võistlussõidus tuli üldvõitjaks ning ka ATV Sport klassi võitjaks Taivo Tehvand, talle järgnesid sama klassi teine ja kolmas Arli Sinijärv (Polaris) ning Tõnu Tooming (Polaris). 

ATV Hobby klassis võitis Meelis Kuhi, Henri Samueli ja Madis Kuhi (kõik Can-Am) ees. Quadidest oli kiireim Marek Abras (Honda), teine Timo Loot (Yamaha, Motohai) ja kolmas Aarne Saar (Suzuki).

Võistluse detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1955205

Sarja kaks esimest etappi toimusid Piksepini sõitude raames. Talvise kestvusenduro EKV arvestuse kokkuvõtvad tulemused ilmuvad lehele http://piksepini.ee/tulemused/ekv-2022

Üldvõitja Rene Jerbachi kiivrivideo: https://www.youtube.com/watch?v=u5QI6EbiaLo
Sportlassis teise koha saanud Jürto Braueri kiivrivideo: https://www.youtube.com/watch?v=k8JtquagEaA

Fotod Urmo Sibul