Hardi Roosiorg teenis Portugali MM-etapil punktilisa

Motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp toimus sel nädalavahetusel Portugalis Agueda krossirajal. Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg teenis MXGP klassis ühe punktiga 23. koha. Hooaja esimese etapivõidu teenis Jorge Prado. MX2 klassis oli parim Tom Vialle.

MXGP klassi avasõidus tegi Hardi Roosiorg enda kohta väga korraliku stardi ja ta pääses kohe punktikohale top 20 sisse. Sõidu esimene pool õnnestus Hardil tervikuna väga hästi ja ühel hetkel tõusis ta juba 17. kohale. Sõidu teises pooles läks tal aga raskemaks ning mõned konkurendid pääsesid mööda. Finishisse tuli Roosiorg 20. kohal, mis andis talle ühe punkti. Stardivõidu võttis sakslane Henry Jacobi (Honda), kuid sõidu liidriks asus kohe Jorge Prado (Hispaania, GASGAS).Prado järele teisele kohale tõusis peagi Brian Bogers (Holland, Husqvarna) ning duo sõitis vaikselt järgnevatel eest ära. Sõidu alguses seitsmendal kohal olnud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) hakkas sõidu teises poole hoogu üles leidma ning parandas pidevalt kohti. Mõned ringid enne lõppu tõusis ta kolmandaks ning suutis paari ringiga 7 sekundilise vahe Bogersiga samuti kinni sõita. Gajseril jäi siiski ajast puudu ja finishilipu alt läks esimesena läbi Prado. Teisena lõpetas sõidu Bogers ja kolmandana Gajser.

MXGP klassi teises sõidus näitas Prado taas oma head stardioskus ja võttis sõidus liidrikoha enda kätte. Palju parema stardi tegi võrreldes avasõiduga aga Gajser, kes Prado seljataha teisele kohale pääses. Kaks esimest sõitsidki kohe järgmistel eest ära ja esikoha saatus jäi nende kahe otsustada. Gajser passis rahulikult Prado seljataga kuni ta ühel hetkel ründas ja liidriks tõusis. Esikohale tõustes tegi Gajser kohe Pradoga vahe sisse ja võttis lõpuks väga kindla esikoha. Prado lõpetas sõidu teisena ja Coldenhoff kolmandana. Hardi Roosiorg oli sõidu esimese poole taas punktikohal, kuid sõidu teises pooles läks tal raskeks ja punktikoht vajus eest ära. Finishisse jõudis Roosiorg 21. kohal.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Prado, teine oli 45 punktiga Gajser ja kolmas 40 punktiga Bogers, kellele see oli esimeseks MXGP klassi poodiumiks. Roosiorg sai ühe punktiga 23. koha. Sarja üldarvestuses on Roosiorg kolme punktiga 32. kohal. Liidrikohal on 186 punktiga Gajser, teisel kohal on 165 punktiga Prado ja kolmandal kohal 144 punktiga Renaux.

MX2 klassi avasõidus võttis stardivõidu Mattia Guadagnini (Itaalia, GASGAS), kuid teise kurvi jõudes tas kukkus ja liidrikoha sai enda kätte Mikkel Haarup (Taani, Kawasaki). Guadagnini kukkumine polnud juhus, rada oli kõvasti kastetud ja äärmiselt libe ning esimestel ringidel kukkusid veel mitmed sõitjad, teiste hulgas ka Jago Geerts (Belgia, Yamaha). Olukorra kasutas suurepäraselt ära eilses kvalifikatsioonis alles 13. koha saanud Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), kes peagi liidriks tõusis ja esikohta sõidu lõpuni enda käes suutis hoida. Mikkel Haarup tegi karjääri parima sõidu kui ta võitles kuni finishilipuni esikoha eest ning lõpuks prantslase nappi paremust pidi tunnistama. Kolmandaks tõusis ilusa sõiduga Kay de Wolf (Holland, Husqvarna). Jago Geerts suutis lõpuks üheksandaks tõusta.

MX2 klassi teist sõitu alustas kõige paremini Kevin Horgmo (Norra, Kawasaki). Mõne ringi järel tõusid norralase järele teisele ja kolmandale kohale Vialle ja Geerts. Mõnda aega suutis Horgmo neid oma seljataga hoida, kuid mitte lõpuni. Esmalt möödus Horgmost Vialle ja seejärel kohe ka Geerts. Pikalt Vialle liidrikohta nautida ei saanud, sest Geerts oli rajal selgelt kiirem temast. Liidrikohale tõustes sõitis belglane järgnevatel kohe ka eest ära ning võttis lõpuks kindla võidu. Vialle pidi järelejäänud sõiduajast Horgmot enda seljataga hoidma ja sellega sai ta edukalt hakkama.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Vialle, teine oli 40 punktiga Haarup, kellele see oli karjääri parimam tulemus. Kolmanda koha teenis 37 punktiga Geerts. Sarja kokkuvõttes vähendas Vialle vahe liidrikohal oleva Geertsiga 16 punktile. Kolmandale kohale tõusnud Haarup kaotab liidrile 42 punktiga.