Eestlased võtsid Lätis mitu esikohta

Lätis Madona krossirajal toimus nädalavahetusel sealse Nacionalais Kaussi avaetapp. Sari on sarnane meil toimuva MX Liigaga, lisaks on veel rajal ka nooremad krossisõitjad. Mitmes klassis õnnestus meie sõitjatel koju tuua ka esikoht.

Kõige kiiremas Pro klassis alustas päeva hästi Andero Lusbo, kes ajasõidus esimese koha sai. Avasõidu stardis sõitis aga Andero kaasvõistlejaga kokku ning rajalt välja. Sõitjaterivi lõpust suutis Lusbo aga lõpuks koguni kolmandale kohale tõusta. Esikoha teenis Toms Macuks, teine oli Juuso Matikainen Soomest. Egert Pihlak lõpetas sõidu kuuendana.

Kahjuks teise sõitu Lusbo enam minna ei saanud, kuna pöial tegi avasõidu kukkumisest valu. Hiljem arsti juures selguski, et luust on kild väljas. Ei õnnestunud ka Pihlakul teist sõitu lõpuni sõita ja nii jäigi meie meestel tulemus tegemata. Teise sõidu võitis taas Macuks, teine oli Nojus Gasiunas ja kolmas Uldis Freibergs. Kokkuvõttes oli esimene Macuks, teine Gasiunas ja kolmas Filipsons.

85cc klassis võtsid eestlased kvalifikatsioonis kolm esimest kohta endale. Kiireim oli Jan Marten Paju, teise aja sõitis välja Kaspar Uibu ja kolmanda aja Enriko Peilman. 65cc rattaga klassis kaasas sõitnud Lucas Leok oli ajasõidus seitsmes. Avasõidus teenis esikoha 1,5 sekundilise eduga Paul Raidi ees Jan Jasper Kõiv. Kolmas koht kuulus Uibule. Leok lõpetas sõidu kõrgel viiendal kohal.

Teises võistlussõidus lätlased nii külalislahked enam ei olnud ja esikoha teenis Emils Solovjevs, teiseks tuli Eimantas Cepulis ja kolmandaks Paju. Väiksemal rattal sõitnud Lucas Leok lõpetas sõidu kaheksandana. Tänu teise sõidu esikohale kuulus võit lõpuks ikkagi Solovjevsile, teise koha sai Kõiv ja kolmanda koha Paju. 85 Juunior klassi arvestuses tuli esimeseks Paul Raid, teine oli Cepulis ja kolmas Peilman. Lucas Leok sai kirja neljanda koha.

65cc klassis oli mõlemas sõidus esimene Aston Allas. Avasõidus edestas ta teiseks tulnud Marten Rauda 11 sekundiga ja teises sõidus seitsme sekundiga. Mõlemas sõidus võttis kolmanda koha Enri Lustus. Samas järjestuses olid poisid ka poodiumil. 65 Juunior klassi arvestuses oli mõlemas sõidus parim Gregor Lootus, teise koha sai Rainers Grasis ja kolmanda koha Pratiks Cirulis.

50cc klassis võitis mõlemad sõidud Martin Põder ja talle kuulus esikohta ka päeva kokkuvõttes. Teiseks tuli Tomass Tilans ja kolmandaks Jekabs Gailis. 50 Juunior klassis teenis kolmanda koha Ruben Tees. Esimene oli Markuss Rode ja teine Valters Jurcenko.

Mini MX klassis võitlesid esikoha eest Juss Maidla ja Juris Sigajevs. Kui avasõidus tuli Maidlal lätlase paremust tunnistada, siis teises sõidus võttis ta kindla esikoha ning tuli võitjaks ka päeva kokkuvõttes. Sigajevs sai teise koha ja Toms Vanadzins kolmanda koha.

Foto: AS Photography