Hardi Roosiorg lõpetas Itaalia MM-etapi kvalifikatsiooni 21. kohal

Motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp toimub sellel nädalavahetusel Itaalias Pietramurata krossirajal. Selleks aastaks panid korraldajad raja teisipidi käima ja sõitjaid ootas ees täiesti uus rada. MXGP klassi kvalifikatsioonis tuli Sahkar Racing meeskonna sõitja Hardi Roosiorg 21. kohale. EMX Open klassis hooaja esimese stardi teinud Gert Krestinov näitas väga head kiirust, kuid kukkumine sõidu alguses kustutas lootused kõrgest kohast.

MXGP klassi ajasõidus sõitis Hardi Roosiorg (KTM) välja 23. ringiaja. Parimat aega näitas üllatuslikult itaallane Alberto Forato (GASGAS). Kvalifikatsioonisõidus suutis Roosiorg natuke parema tulemuse välja sõita. Sõidus alguses oli ta 25. kohal, kuid lõpuks tõusis Hardi 21. kohale. Sõitu asus stardi järel juhtima Mitchell Evans (Austraalia, Honda), kuid lõpuni ta seda hoida ei suutnud. Sõidu keskel teiseks tõusnud Tim Gajser (Sloveenia, Honda) möödus sõidu lõpus oma meeskonnakaaslasest ning võttis võidu. Evansist sõitis mööda ka Jorge Prado (Hispaania, GASGAS).

MX2 klassis oli suurepärases Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha). Alles oma teist etappi sel hooajal kaasa tegev Benistant juhtis sõitu algusest lõpuni. Teisena tuli finishisse Kay de Wolf (Holland, Husqvarna) ja kolmandana Simon Laengenfelder (Saksamaa, GASGAS). Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) oli neljas ja klassi liider Jago Geerts (Belgia, Yamaha) alles kaheksateistkümnes.

EMX Open klassis oli esmakordselt sel hooajal rajal Gert Krestinov (Honda). Avaetapil Inglismaal Krestinov ei osalenud, kuid järgmistel etappidel soovib ta kaasa teha. Ajasõidus näitas Gert teises grupis kuuendat ringiaega ja see andis talle kaheteistkümnenda stardikoha. Täna toimunud avasõidus tabas Krestinov stardipuu kukkumist üsna hästi, kuid esimeses kurvis takerdus ta kaasvõistlejatega ning kaotas mitmeid kohti. Top 15 piiril sai Gert siiski liikuma, kuid juba avaringi lõpus ta kukkus. Viimasele kohale langenud Krestinov läks seejärel ka boksidesse, kus läks kaduma veel ligi minut ja rajale naases ta teistest juba peaaegu ringiga maas olles. Ülejäänud sõidu jooksul näitas Krestinov liidritega võrdset tempot, kuid kuna ajaline kaotus oli nii suur, siis 33. kohast ta lõpuks kõrgemale ei jõudnud. Siiski sai Gert teadmise, et parema sõidu alguse korral on ta võimeline poodiumi eest võitlema. Sõidu kaks esimest kohta kuulusid kohalikele sõitjatele. Esikoha teenis Giuseppe Tropepe (Itaalia, Husqvarna) ja teise koha Stefano Pezzuto (Itaalia, KTM). Kolmanda koha teenis avaetapi võitja Michael Sandner (Austria, KTM).

EMX 125 klassis oli Itaalias kohal kolm meie sõitjat. Esimeses grupis läksid finaalikohta püüdma Sebastian Leok (Husqvarna) ja Romeo Pikand (KTM). Kahjuks kumbki neist ei suutnud kahekümne kiirema sekka pääseda. Pikandil jäi edasipääsust puudu 0,4 sekundit ja ta sai 24. koha. Sebastian Leok kaotas Pikandile ringipeale 1 sekundiga ja see andis talle 31. koha. Teises grupis oli Richard Paat (KTM) ja ka temal ja finaalikoht võtmata. 25. koha saanud Paadil jäi puudu samuti 0,4 sekundit.

Õhtul toimunud avasõidus kuulusid kaks esimest kohta Fantic tehasemeeskonna sõitjatele. Esikoha teenis Alexis Fueri (Prantsusmaa). Teisena lõpetas sõidu sarja liider Cas Valk (Holland) ja kolmandana lätlane Karlis Alberts Reisulis (Yamaha).

EMX Open klassi teine sõit toimub pühapäeval kell 10:40. MX2 klassi sõitjad tulevad esimeses sõidus rajale kell 14:00 ja MXGP klassi sõitjad kell 15:00.