Soomer lõpetas Supersport klassi MM-i avaetapi esimese sõidu 11. kohal

Kas pole tore, et tsiklite ringraja MM-karussell taas käima tõmmati? Vastasel juhul ei usuks siiani lumes ukerdavad eestlased ilmaski, et kevad päriselt olemas on.

Hispaanias on, ehkki harjunust jahedam, ent esimesed testid, treeningud ja võistlussõit said siiski talverehvideta sõidetud. Tänu uutele tootjatele tõotab eelolev hooaeg klassis World SSP välja näha kui sõit Ameerika mägedel, millele viitas juba esimene võistlussõidu finiš, kus valitseva meistri Dominique Aegerteri skalbi võttis klassi uustulnukast(!) Lorenzo Baldassarri (mõlemad Yamaha VZF R6).

Dynavolt Triumphi leeris nii hästi ei läinud, sest Stefano Manzi saavutas seitsmenda ja Hannes Soomer üheteistkümnenda koha, kaotades võitjale lõpujoonel pea pool minutit. „Lõikasin rehvivalikuga näppu,“ tunnistas Hannes pärast sõitu. „Valisin erinevalt teistest kõvemad rehvid, mis pidanuks andma alates neljandast-viiendast ringist tuntava eelise, kuid viimane jäi tulemata ja kõvemad rehvid kulusid lõpuks rohkemgi kui ülejäänute pehmed. Lisaks õnnestus ka stardirüsinas paar kohta tahapoole pudeneda, mille parandamine polnud nende rehvidega liiga lihtne ülesanne.“

Kaheteistkümnendalt kohalt sõitu alustanud Hannes kukkus algatuseks neljateistkümnendaks, ent hakkas siis tõusma ja kümnes positsioon tuli loovutada alles eelviimasel ringil. „Me peame veel palju testima ja seadistama, sest nädala alguses toimunud sessioonidel jõudsime loodetust vähem, aga paanikat pole, meil on edasiminekuks ideid ning uute tootjate arvestuses ei pea me kiiruse osas häbenema. Meeskonnakaaslasega sõidame ühes kümnendikus ja pühapäeval läheme välja pehmema seguga😊.“ Pühapäevane võistlussõit algab Eesti aja järgi kell 13.30.