Harri Kullas võitis Briti MV etapi Foxhillis

Nädalavahetusel toimus kuulsal Foxhilli krossirajal Briti motokrossi meistrivõistluste teine etapp. MX1 klassis osalev Harri Kullas võitis etapi ning tõusis sarja kokkuvõttes teisele kohale.

Kullas näitas juba hommikuses kvalifikatsioonis, et klapp rajaga on väga hea. Ta sõitis kvalifikatsioonis välja parima ringiaja. Teist aega näidanud Josh Gilbert kaotas Kullasele ringi peale 0,8 sekundit. Kolmandat aega näitas sarja liider Tommy Searle.

Esimene võistlussõit õnnestus Kullasel suurepäraselt. Stardi järel võttis ta liidrikoha enda kätte ning seda suutis ta hoida kuni sõidu lõpuni. Pikka aega oli teisel kohal Dylan Walsh, kuid sõidu teises pooles ta kustus natuke ning langes neljandaks. Teiseks tõusis lõpuks Gilbert, kes finishis Kullasele kaheksa sekundiga kaotas. Kolmandana tuli üle lõpujoone Searle.

Teise sõidu start Harril nii hästi välja ei tulnud, esimese ringi järel võttis ta sisse neljanda koha. Samal ajal asus sõidu liidriks Searle. Kullas tegi mõne ringiga kiirelt kaks möödasõitu, seljataha jättis ta Walshi ja Dickinsoni. Searle kaitses oma esikohta aga sõidu lõpuni ja Harri tuli finishisse teisena. Kolmas oli Dickinson.

Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Kullasele. Searle kaotas talle kahe punktiga ning tuli teiseks. Josh Gilbert oli 40 punktiga kolmas. Sarja kokkuvõttes on kahe etapi järel MX1 klassis liider 95 punktiga Searle. Kullas tõusis 81 punktiga teisele kohale. Kolmas on 72 punktiga Shaun Simpson.

Foto: architechmedia.co