Kaks eestlast võitsid superkrossi EM-tiitlid, Kutsar tuli pronksile

Adrenalin Arenal pühapäeval lõppenud superkrossi Euroopa meistrivõistlustel võitsid Kaarel Tilk ja Sebastian Leok klassides SX 250 ja SX 125 EM-tiitlid, Karel Kutsar sai klassis SX Men kaela pronksmedali.

Klassis SX Men läks täna kahe sõidu võit prantslasele Charles Lefrancois’le (Suzuki), ühe aga võitis temal kaasmaalane Thomas Ramette (Yamaha). Esimeses sõidus tegi Ramette mitu viga ning lõpetas kõigest viiendana ja oli oma kehva esituse üle ka silmnähtavalt nördinud. Kutsar (KTM, Sõmerpalu Motoklubi) pakkus aga kaasaelajatele selles sõidus suurepärase maasika, võites südi heitlusega koguni teise koha ja liidergi oli selles sõidus käeulatuses, vähem kui sekundi kaugusel. “Tunne on juba päris hea,” kommenteeris Kutsar kolmandat päeva kestvat võistlusmaratoni. Teises sõidus oli ta kolmas, kuid kolmas sõit enam nii hästi ei läinud, siin tuli korraks ka kukkumine ja ta pidi leppima neljanda kohaga Ramette’i, Lefrancois ja Tanel Leoki (Husqvarna, Sõmerpalu Motoklubi) selja taga. Kahest sõiduvõidust ei piisanud täna Ramette’ile etapivõiduks, mille võttis taas Lefrancois, nagu ka Euroopa meistrivõistluste üldvõidu. 2021. aasta superkrossi Euroopa meistriks krooniti Adrenalin Arenal Lefrancois (206 punkti), teiseks tuli Ramette (196 p) ja kolmanda koha sai Kutsar (170 p). Tanel Leok oli meistrivõistluste kokkuvõttes kuues.

Euroopa meister Lefrancois kiitis väga rada ja korraldust ning lootis, et superkrossi EM-sari ka tulevikus Adrenalin Arenale jõuab.

Enne SX Men klassi viimast sõitu avaldasid nii võistlejad kui kogu korraldusmeeskond ja publik austust Tanel Leokile, kellele see võistlus on üks viimaseid rahvusvahelisi tiitlivõistlusi ning kes on oma pika karjääri jooksul andnud Eesti motosporti hindamatu panuse.

Klassis SX 250 ei suutnud Kaarel Tilk (Husqvarna, Sõmerpalu Motoklubi) täna esimese kahe etapi edu korrata. Kõik sõidud võitis tema põhirivaal prantslane Axel Boldrini (KTM), kes võitis etapi, kuid pidi meistrivõistluste üldarvestuses siiski leppima teise kohaga (208 p) Tilga (213 p) järel. Pronksmedali viis koju Eddy Buge (Kawasaki, Prantsusmaa, 162 p).

Klassis SX 125 oli kõigis sõitudes kiireim Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu Motoklubi), kes jättis koju ka Euroopa meistritiitli (222 p). Teine oli selles klassis Noam Jayal (KTM, Prantsusmaa, 201 p).

Võistluspäeva detailsemad tulemused on leitavad siit: https://speedhive.mylaps.com/Events/1967693

Meistrivõistluste tulemused
SX 125: https://speedhive.mylaps.com/Championships/97895
SX 250: https://speedhive.mylaps.com/Championships/97896
SX Men: https://speedhive.mylaps.com/Championships/97897

Vaata videointervjuusid superkrossi EM-ilt EMF-i YouTube’i kanalilt: https://www.youtube.com/playlist?list=PLwHbAsV9HgK-vejMva-Ef2fsFzFyu1Pl9

Adrenalin Arenal plaanitud võistlust lükati Covid-19 pandeemia tõttu mitmel korral edasi. Ametlikult on tänavuse võistluse puhul seetõttu tegemist 2021. aasta superkrossi Euroopa meistrivõistlustega, 2022. aasta meistrivõistlused toimuvad sügisel.

Poodiumifotode autor Urmo Sibul.