Jörgen-Matthias Talviku tuli Hollandis neljandaks, Mägi alustas hooaega Rootsis

Nädalavahetusel olid mitmed meie krossisõitjad stardis erinevate riikide meistrivõistlustel. Hollandi meistrivõistlustel tegi kaasa Jörgen-Matthias Talviku, kes sai MX2 klassis kõrge neljanda koha. Rootsi meistrivõistluste hooaeg algas Saxtorpi krossirajal, Indrek Mägi oli etappidel kaheksas ja üheksas.

Hollandi meistrivõistlustluste teine etapp toimus eile Oldebroekis ja MX2 klassis oli stardis ka kaks eestlast. Sahkar Racing meeskonna sõitja Jörgen-Matthias Talviku näitas juba kvalifikatsiooni viienda ajaga, et klapp rajaga on hea. Avasõidus tegi Talviku ilusa stardi ning võttis sisse neljanda koha. Sõidu edenedes andis ta mõned kohad ära ning jõudis finishisse seitsmendana. Martin Michelis lõpetas sõidu 34. kohal. Esikoha teenis EMX 250 klassi euroopa meistrivõistluste liider Rick Elzinga Hollandist. Teine ja kolmas koht läksid Lucas ja Sacha Coenenitele.

Teises sõidus Talviku nii head starti teha ei suutnud kui avasõidus. Avaringil asus ta seitsmendale kohale. Kui esimeses sõidus andis ta sõidu jooksul kohti ära, siis teises sõidus tuli ta tõusvas joones. Sõidu keskel möödus ta Dave Kooikerist, seejärel Marcel Staufferist ning lõpuks ka avasõidus kolmanda koha teeninud Sacha Coeninist ning finishis oli Talviku neljandana. Võidu võttis taas Elzinga, teisena lõpetas Lucas Coenen ja kolmandana Bastiaan Boegh-Tamm. Michelis lõpetas sõidu 26. kohal.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 32 punktiga neljandale kohale. Esikoha sai 50 punktiga Elzinga, teine oli 44 punktiga Lucas Coenen ja kolmas 34 punktiga Andrea Bonacorsi. Martin Michelis oli 2 punktiga kahekümnekuues.

Rootsi meistrivõistlustel oli kavas kaks esimest etappi Saxtorpi krossirajal ja sarnaselt eelmistele aastatele lööb seal sarjas MX1 klassis kaasa Indrek Mägi. Laupäeval toimunud esimese etapi kvalifikatsioonis oli Mägi alles kuueteistkümnes ja stardikoha valik sõitudeks ei olnud just kõige parem.

Avasõidus tegi Mägi ikkagi üsna korraliku stardi ja ta pääses kiirelt esikümne piirile. Sõidu jooksul tegi ta veel mõned möödasõidud ning finishis oli Indrek seitsmendana. Võidu võttis MM-sarjas kaasa lööv Alvin Östlund, teine oli Miro Sihvonen ja kolmas Anton Gole. Teist sõitu alustas Mägi veelgi paremini kui ta tõusis kiirelt seitsmendaks. Kahjuks siis andis ta mõned kohad ära ja sõidu keskel langes Mägi kümnendaks. Sellel positsioonil tuli ta ka finishisse. Esimene oli taas Östlund, teiseks tuli Emil Jönrup ja kolmandaks Eddie Hjortmarker.

Etapi kokkuvõttes tuli Mägi 25 punktiga kaheksandaks. Esimese koha sai 50 punktiga Östlund, teine oli 40 punktiga Sihvonen ja kolmas 38 punktiga Jönrup.

Pühapäeval toimunud teisel etapil oli Indrek kvalifikatsioonis kõvasti kiirem ja kirja läks talle neljas ringiaeg. Kahjuks ebaõnnestus avasõidu start tal totaalselt ja esimesel ringil ei mahtunud ta top 20 sekkagi. Mägi hakkas kiiresti kohti parandama ning lõpuks õnnestus tal üheksandaks tõusta. Võidulainel jätkas Östlund, teise koha sai Jönrup ja kolmanda koha Danne Karlsson. Teises sõidus tegi Mägi ilusa stardi ning ta oli liidrite seas. Esimeste ringidega andis ta aga mitmeid kohti ära ja langes üheksandaks. Sõidu teise poole püsiski ta seal ning finishisse jõudiski Mägi lõpuks üheksandana. Neljanda järjestikuse sõiduvõidu teenis Östlund, teiseks tuli Emil Berggren ja kolmandaks Jönrup.

Etapi kokkuvõttes tuli 24 punktiga üheksandaks. Esikoha teenis 50 punktiga Östlund, teine oli 42 punktiga Jönrup ja kolmas 37 punktiga Berggren. Kahe etapi järel on Mägi 49 punktiga üheksandal kohal. Maksimaalse 100 punktiga on liider Östlunud, teisel kohal on 80 punktiga Jönrup ja kolmandal kohal 72 punktiga Hjortmarker.

Foto: Seven One Pictures