Jaanikeses esmakordselt toimunud kestvusenduro võitis Eetu Puhakainen

Möödunud laupäeval toimus Valgamaal Jaanikeses esmakordselt kestvusenduro, mille soolode klassis võitis ülekaalukalt soomlane Eetu Puhakainen (TM).

Võistluse peakorraldaja Lauri Drubinš Carma Motoklubist ütles, et rohkearvuline osalejaskond meeldivaks üllatuseks, eriti arvestades asjaolu, et võistlus ei kuulunud Eesti meistri- või karikavõistluste arvestusse.

6,5-kilomeetrine rada hõlmas nii Jaanikese krossirada, kui läheduses leiduvaid superenduro elemente. Ületada tuli ka Valga-Valka raudtee ning palgilõik, ära kasutati ürgoru tõusud-langused. “Rada oli lai ja kiire, meenutades veidi kestvuskrossi. Jaanikesel iseloomulik savi oli kivikõva, kohati sõitsid nagu betoonil, ise tundsin, kuidas kurves läks tagaots alt nagu oleksin jäärajal olnud. Esimesel ringil tekkis ühes kohas takistustel pudelikael, aga järgmistel ringidel see lahenes,” rääkis Drubinš.

Soolode kahetunnise sõidu võitis Eetu Puhakainen (Soome, TM), kes oli seekord klass omaette ja edestas konkurente koguni ühe ringiga. Teine oli Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ja kolmas äsja superkrossi Euroopa meistriks kroonitud Kaarel Tilk (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Nemad kolmekesi moodustasid ka Sport klassi esikolmiku.

“Võistlus oli väga vinge! Natuke tolmas ainult,” jagas Tilk muljeid. “Alguses need palgid olid vähe segased, aga lõpus sai juba asja mõnusamaks😀 Vahelduseks oli väga fun ja mõnus oli rahulikult metsavahel töristada 😜.”

Veteran 40+ klassi võitis Erki Palusoo (KTM, Tartu Enduro Klubi), Hobby klassis oli esimene Kristo Lastik (KTM, Tartu Enduro Klubi), Veteran 50+ klassis Andrus Lomp (Husqvarna, KTL Racing Team), Noorte klassis oli kiireim Markus Lehtjõe (Husqvarna) ja Naiste klassis ainsa osalejana Neydi Karjus (Husqvarna).

Neljarattaliste ühisstardi võitis Hegri Sutt Taivo Kaarna (mõlemad Can-Am, Paikuse Motoklubi) ja Kardo Saarmanni (Honda, Paikuse Motoklubi) ees. Kaks esimest osalesid ATV-de klassis, Saarmann Quadide arvestuses. ATV750 klassi võitis Meelis Kuhi (Can-Am).

Lapsed võistlesid nii soolodel kui ATV-del lühemal, ligi kilomeetrisel rajal, mille takistused osutusid vastupidiselt korraldajate ootustele noortele võidukihutajatele isegi liiga lihtsaks. Soolode sõidu võitis äsja Hispaanias supermotoetapil hiilanud Travis Siilak (Husqvarna, Motohai), Lapsed Quad klassi võitis Kren Astok (Apex, Sõmeru Racing) ja Lapsed ATV klassi Mattias Aasaroht (Äksi39Team).

“Täname kõiki osalejaid ja toetajaid, kes võistluse toimumisele kaasa aitasid. Sügisel on samas plaanis korraldada endurosprint,” ütles Drubinš.

Võistluse täpsemad tulemused on leitavad: http://timetrica.live.enymind.fi/live/#/187/Jaanikese_Kestvusenduro_2022_Apr_23_2022

Foto: sportsandspeedbyjanne Galerii: https://lightroom.adobe.com/shares/81084680db254ae88ff691a8c767ee2d