Saku offroadi soolode sõidu võitis Tanel Rauk, neljarattalistel oli kiireim Raido Viinapuu

Legendaarset Saku Offroad kestvuskrossi korraldada oli KTL Racingu klubile tänavu neljas kord. Laupäeval toimunud võistlusega algasid ka tänavused kestvuskrossi Eesti meistrivõistlused.

Kõigile tuttav raske liivarada oli sel korral pandud käima teistpidi kui varasematel Saku Offroadidel. Soolode kahe tunni pikkust starti asus juhtima Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu Motoclub), kuid langes juba esimesel ringil neljandaks. Tema selja tagant tõusid aga Hans Priidel (Fantic, KTL Racing), Tanel Rauk (Husqvarna, Jõhvi Motoklubi) ja Christopher Talli (KTM, Toila Automoto Klubi).

“Mulle see teistpidi rada täitsa meeldis,” kommenteeris pärast võistlust Rauk. “Mu start oli keskpärane, kuid mõne esimese kurviga sain kolmandale kohale. Esimeselt ringilt tulles olime Hans Priideliga juba ees ning ma teadsin, et ta on sel rajal väga kiire, sest ta on kõik varasemad Offroadid ära võitnud. Proovisin mõned ringid sabas püsida ja vahet mitte sisse lasta, mis mul õnnestus.”

Tankimiste järel sattusid Rauk ja Priidel jälle ratas-rattas võitlusesse, kuni Priidel eksis ja kukkus. “Sealt edasi mul koha peale heitlust enam ei tulnud ja lõpus sain enam-vähem kindla peale lasta.”

Rauki selja taga tõusis üheteistkümnendal ringil teiseks tagant vaikselt tõusnud soomlane Miska Kumaja (Yamaha, KTL Racing), kes sellel kohal üldarvestuses ka lõpetas, kaotades Raukile ringiga. Künnapas, kes vahepeal 6.-7. kohal heitles, suutis finišiks tõusta kolmandaks. Stabiilset sõitu tegi nooruke Tristan Uiga, kes püsis terve sõidu vältel üldarvestuse esikuuikus ning lõpetas neljandana.

Klasside võitjad: E-2 Tanel Rauk, E-1 Miska Kumaja, Enduro Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), Hobi B Mati Nuut (Husqvarna, Pärnu Motoclub), Hobi C Gren Laht (KTM, KTL Racing), Veteran 40+ Aivo Rabbi (KTM, Paikuse Motoklubi), Hobi D Marko Kasemaa (KTM, KTL Racing), Seenior 50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse Motoklubi), Naised Kadri Ehamäe (Yamaha, SK Yamaha Keskus). Soolode võistkondlikus arvestuses oli parim Feliks ja Kristjan Laugen (Honda).

Sandman klassi esikolmik Riho Keerme,Aivo Rabbi ja Oliver Toomela.

Ühtlasi oli Saku Offroad sooloklasside võistlejatele Sandman sarja viimaseks, kolmandaks etapiks Lätis ja Vilaskis toimunud võistluste järel. Sandman arvestuse järjestus: Riho Keerme, Aivo Rabbi, Oliver Toomela ja Celiin Jõesaar. Nemad olid ka ainsad, kes osalesid kõigil kolmel etapil ning jagasid 500-eurose auhinnafondi võrdselt.

65cc ja 85cc klasside ühissõidu võitis Rasmus Meius (KTM, Motoklubi Tallinn) Ken-Erik Rätsepa (KTM, MotoWorks RT) ja Sören Korbelaineni (Husqvarna, RedMoto Racing) ees, nemad kolmekesi olid ka suurematel tsiklitel kihutajad. 65cc klassis oli kiireim Johann Hansman (KTM, KTL Racing).

Neljarattaliste pooleteisttunnise sõidu võitis Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing), kes üheks ringiks küll Rainer Palu (Honda, Pärnu Motoclub) järel teiseks langes, kuid siis oma koha tagasi võttis ja kindlalt finišisse kihutas. “Ilm oli sõiduks ideaalne, ei olnud palav ega metsaalune liiga märg. Sellel korral tuli rada vastu tavapärast suunda sõita ja krossiraja osa oli esimestel ringidel veidi kõhedust tekitav, kuid sõidu edenedes sai juba hüpete nõlvadest pildi ette,” ütles Viinapuu. “Kahju ainult, et hästi ettevalmistatud võistlusel osalemisest mitmed sõitjad loobusid, sest pidid head vormi hoidma järgmisel päeval toimunud MX Liiga etapiks Põlvas. Soovin jõudu ka KTL-i klubile, kes on seda võistlust juba mitmel aastal hästi läbi viinud.”

Neljarattaliste üldarvestuse kaks kiiremat Viinapuu ja Palu on mõlemad klassi Quad Veteran 40+ sõitjad. Kolmandaks tulnud Hegri Sutt (Can-Am, Paikuse Motoklubi) võitis ATV klassi. Klassis Quad võitis Hannes Voolaid (Yamaha) ja ATV 750+ klassis Meelis Kuhi (Can-Am).

Võistluse detailsemad tulemused on leitavad siit: https://speedhive.mylaps.com/Events/1973447

Kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste sari jätkub augustis Rannus (EKV) ja oktoobris Paikusel (EMV).