Kodune krossihooaeg sai võimsa avalöögi Põlvas

Põlva külje all Rosma krossirajal sai 1. mail alguse kodune motokrossi hooaeg. Põlva Kevad 2022 nime kandnud võistlus oli esimeseks MX Liiga etapiks, lisaks käisid rajal ka külgvankrid ja quadid. Fantastliliselt ette valmistatud rada ja suurepärane ilm tõid rajale ligi 250 võistlejat ning raja äärde kogunenud suurearvuline publik tekitas tõelise krossipeo tunde. Kiireimas MX Pro klassis võttis võidu Karel Kutsar (Sõmerpalu MK). Külgvankritel näitasid oma taset hetkel MM-sarjas teist kohta hoidvad Kert Varik ja Lari Kunnas (AYR Racing Team).

MX Pro klassis oli kohale tulnud vägev seltskond ja ajasõidus mahtus kahe sekundi sisse kaheksa sõitjat. Kiireimat ringiaega näitas lõpuks Erki Kahro (RedMoto Racing), kes edestas Gert Krestinovit (Motoextreme) ja Indrek Mägit (Mägi Racing). Avasõidus võttis stardi järel liidrikoha enda kätte aga mõned nädalad tagasi veel superkrossi lainel olnud Karel Kutsar (Sõmerpalu MK). Kodupubliku rõõmuks läks teisele kohale Andero Lusbo (Kagu MK), kes vigastuse tõttu mitme nädalase pausi oli sunnitud enne võistlust tegema. Sõidu algus ebaõnnestus aga täielikult kvalifikatsiooni kiireimal Kahrol, kes stardi järel viimaseks langes. Lusbo hoidis esimestel ringidel Kutsarit korraliku surve all, kuid kukkumine viiendal ringil langetas Andero kõrgeimast mängust välja. Seejärel läks Kutsar juba oma teed ning võttis lõpuks üsna kindla võidu. Kehva stardi teinud Gert Krestinov parandas sõidu jooksul pidevalt positsioone ning tõusis lõpuks teisele kohale. Kolmandana lõpetas sõidu Infrek Mägi.

Teises sõidus näitas Kutsar taas head stardioskust ning võttis liidrikoha enda kätte. Sel korral õnnestu sõidu algus paremini ka Kahrol, kes teise koha sisse võttis. Kahro pani esimestel ringidel Kutsarile korraliku surve peale, kuid korralikku möödumisvõimalust Kahrol siiski ei tekkinud. Sõitu kuuendalt kohalt alustanud Krestinov tundis raskel ja tehnilisel rajal ennast iga ringiga aina paremini ning sõidu keskel püüdis ta kaks liidrit kinni. Esimesena jäi Krestinovi rünnaku alla Kahro, kes pidigi peagi Gerdi paremust tunnistama. Viimastel ringidel survestas Krestinov kõvasti ka Kutsarit, kuid Karel suutis vastu panna ja võttis ka teises sõidus esikoha. Krestinov lõpetas teisena ja Kahro kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks Kutsar, teise koha sai Krestinov ja kolmandana koha lätlane Mairis Pumpurs, kes mõlemad sõidud neljandana oli lõpetanud. Pro klassiga koos sõitsid ka juuniorid ja seal võitis mõlemad sõidud tegelikult Sebastian Leok (Sõmerpalu MK), kuid kuna ta kogemata registreeris end Pro klassi hommikul, siis juunioride arvestuses ta punkte kirja ei saanud. Esikoha punktid võttis Tristan Uiga (KTL Racing), teise koha sai lätlane Markuss Kokins ja kolmanda koha Juri Vinogradov (Narva MK).

MX B klassis võitis mõlemad sõidud ja teenis kindla esikoha motokrossi juurde tee tagasi leidnud kunagine noorte maailmameister Martin Varrand (KTL Racing). Varrandi seljataga lõpetas mõlemad sõidud teisena Mait Kaha (Tartu Motokrossiklubi). Kolmanda koha teenis Marken Sonn (Kose AMK), sõitudes oli ta kolmas ja viies.

MX C klassi mõlemat sõitu asus stardi järel juhtimas Marcos Odar, kuid mõlemas sõidus läks tal pärast head algust raskeks ja esikohal lõpetas sõidud Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi). Odar oli sõitudes teine ja kolmas ja see andis talle kokkuvõttes teise koha. Poodiumi kolmandale astmele tõusis kodurajal sõitnud Simmo Kikkas (Kagu MK), sõitudes oli ta neljas ja teine.

MX D klassis võitis avasõidu Karl Kiil (KTL Racing), kuid teise sõidu viies kohta jättis ta päeva kokkuvõttes teiseks. Esikoha teenis avasõidus teine olnud ja teise sõidu võitnud Erki Rosin (SK Yamaha Keskus). Kolmandaks tuli Carl Ülejõe (Freetime Racing), kes sõidud viienda ja teisena lõpetas. Koos D klassis võistlesid korraldaja karikatele naised. Naiste arvestuses võttis mõlemas sõidus esikoha Kadri Ehamäe (SK Yamaha Keskus). Korraliku lahingu andis Kadrile Karleen Randver (Otepää Motoklubi), kuid lõpuks tuli ikkagi teise kohaga leppida. Kolmas oli mõlemad sõidud samuti kolmandana lõpetanud Celiin Jõesaar (Kagu MK).

Kõige suurema osavõtuga klass oli MX E ja seal tuli võistlejad ohutuse tagamiseks kahte sõitu jagada. Põhisõitudes teenis ülekaalukad võidud Kaspar Raagmaa (Motoextreme). Mõlemad sõidud lõpetas teisena Deimon Jõesaar (Kagu MK). Kolmandaks tuli etapi kokkuvõttes Karl Kirbits, kes sõitudes kuues ja kolmas oli.

Põlva krossidel on traditsiooniliselt alati kavas olnud ka külgvankrite ja quadide sõidud ning mõlema klassis oli kohal praktiliselt kogu meie paremik. Külgvankritel sai publik sõitmas näha MM-sarjas hetkel teist kohta hoidvaid Kert Varikut ja Lari Kunnast. Mehed näitasid oma kõrget taset ning võtsid mõlemas sõidus ka kindlad esikohad. Teisena lõpetasid mõlemad sõidud noored lätlased Daniels Lielbardis ja Bruno Lielbardis, kes ka Varikule ja Kunnasele üritasid mõlema sõidu alguses konkurentsi pakkuda. Kolmanda koha said päeva kokkuvõttes Tanel Reesna ja Markus Lina (Motoextreme).

Quadidel oli suurfavoriit võidule EM sarja liider Kevin Saar (Pärnu Motoklubi). Avasõidu Saar võitiski ligi minutilise eduga leedulase Laurynas Mikalaskase ees. Kolmas oli avasõidus Karl Robin Rillo (RedMoto Racing). Ka teises sõidus oli Saar kindlalt esikoha poole sõitmas, kuid tehniline rike jättis ta raja äärde ja nii läks esikoht Rillole, teisena lõpetas sõidu Mikalauskas ja kolmandana Rasmus Sõna (Äksi39Team). Päeva kokkuvttes tuli esimeseks Rillo, teine oli Mikalauskas ja kolmas Sõna.

MX Liiga teine etapp toimub 21. mail Jõgeval Linnamäe krossirajal. Juba sellel nädalavahetusel algavad aga Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused Karksi-Nuias.