Castrol motokrossi Eesti meistrivõistlused algavad laupäeval Karksi-Nuias

Castroli nime kandva motokrossi Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp sõidetakse 7.-8. mail legendaarsel Karksi-Nuia rajal ning ühtekokku peetakse neli meistrivõistluste etappi.

Tänavu Karksi-Nuia lähistel Ainja rajal toimuv Nuia Suursõit annab meistrivõistlustele avalöögi, lisaks toimuvad etapid Eesti parimatel radadel Tartus, Pärnus ja Tihemetsas. Kõik neli etappi peetakse kahepäevalistena, kus laupäeval kihutavad soolotsiklid ning pühapäeval on kord külgvankrite ja quadide käes. 

Tänavu on esmakordselt Eesti meistrivõistluste arvestuses Naiste klass, kus õrnema soo esindajad kindlasti kiiret sõitu ja südi konkurentsi pakuvad. Karksi-Nuia võistlusel on erandina külgvankrite põhiklassi sõidud kavas laupäeval ning rajal on maailmameistrivõistluste sarja edukalt alustanud Karksi oma poiss Kert Varik koos oma paarimehe Lari Kunnase ning teiste tugevate konkurentidega.

Esimene võistlussõit stardib mõlemal päeval kell 11:15. 

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste kalender

7.-8. mai Ainja, Karksi-Nuia

28.-29. mai Lange, Tartu

9.-10. juuli “Pärnu Kuningas” Pärnu Lennuvälja Motopark 

20.-21. august Lauri krossirada, Tihemetsa

Esimese etapi võistlejate nimekirja ja ajakava näeb EMF-i kodulehelt: https://msport.ee/events/motokrossi-emv-i-etapp-2022-nuia-suursoit/?occurrence=2022-05-07

Pilet võistlusele maksab 15 eurot, alla 140 cm pikkused krossifännid pääsevad võistlusele tasuta. Piletid on müügil kohapeal.

Igal võistluspäeval loosib Castrol piletiostjate vahel välja ägeda Stiga lauamängu. Hooaja lõpus läheb kõikide pealtvaatajate vahel aga loosi Kärcher survepesurite lipulaev K 7 Premium Smart Control.

Kõikide võistlejate vahel, kes osalevad 07.-08.05. Karksi-Nuias peetaval EMV ja Nuia Suursõit etapil, loosib korraldaja välja termogrilli Torm Metalli poolt. Loosimine toimub järgmise nädala alguses ja korraldaja organiseerib transpordi auhinna saajale.