Eesti Liivakuningaks krooniti Gert Krestinov

Möödunud laupäeval sai avalöögi EHKK karikasari mille raames selgus „Eesti Liivakuningas 2022“. Ilmataat pakkus samuti lõbusat valikut päikesest ja vihmast, kuid õnneks peatus vihm õigel hetkel ja päev pakkus põnevust läbi kõikide võistlussõitude.

85AMA klass tuiskas rajale esimesena ja esimene sõit kujunes Hugo Sirel ja Jesse Hiltuneni vaheliseks matsiks. Finishisse jõudis Sirel loetud sekundid enne Hiltuneni. Teises sõidus sobis raskeks muutunud rada Sirelile veel paremini ning sai kindlamalt võtta esikoha Hiltuneni ja Raul Liivlaidi ees.

MX Y on uus klass algajatele ja amatööridele kus vahel mootorratas juhib meest. Aga parima esitluse tegi Ergo Daum, võttes mõlemast sõidust esikoha. Teiseks tuli Kaido Kase ja kolmandaks Roberto Kaljo.

MX X ehk kiiruselt järgmine klass pakkus põneva võidusõidu kus esikohta jagati teise sõidu lõpuni. Päeva kokkuvõttes napsas esikoha Indrek Petai, teiseks jäi Sander Kangro ja kolmandaks tõusis teise sõidu hea tulemusega Deimon Jõesaar.

MX40/50 ehk vanas keeles Veteranide sõit kujunes võidusõiduks esikohale kus debüüdi teinud Jako Tsäko võttis liidriohjad mõlemas sõidus, kuid lõpuks pidi alla vanduma Erki Privoile. Kolmanda koha kilndlustas päeva lõpuks Avo Ärm. MX50 arvestuse parima koha sõitis välja Aivo Rabbi kellele hingas kuklasse Valeri Homin ning kolmanda koha säilitas Raul Orumaa.

MX30 ehk üle kolmekümnesed harrastajad olid sel korral Sam Jonesi(GBR) päralt kes viis mõlemast sõidust esikoha. Teiseks tõusis päeva lõpuks Raido Elbing ja kolmandaks Oliver Kalda.

MX15 pidasid esimeses sõidus liidripositsiooni duelli Karl Kiil ja Gren Laht, kellest Laht finishipuu all peale jäi. Teise sõidus Laht kukkus ja katkestas ning maksimumpunktid viis Tristen Mardo. Päeva parimaks tõusis samuti Mardo viimaste heade punktidega, teiseks Gregor Allikas ja kolmandaks Karl Kiil.

MX A kõige tugevamad harrastussportlased ja noored tõusvad „võrripoisid“ ei jätnud kedagi külmaks kui esikoha punkte jagati mitme sõitja vahel. Madis Lepikov aga suutis tuua koju etapivõidu, teise koha Kennert Nurja ja kolmanda Marten Enok.


„Jäägrivilla MX Pro“ klassis selgus ka Liivakuningas ning neid sõite on raske sõnadesse panna, kuna sellist võidusõitu näeb Eestis ilmselt kord 5 aasta tagant. Stardist läks juhitma Indrek Mägi, kes pidi mingil hetkel loovutama koha Karel Kutsarile. Kodupubliku ees aga näitas marulist minekut Gert Krestinov kes peagi hakkas võitlema Kutsariga esikohale. Tagasipöörde kurvis lendas Krestinov üle sisemise valli ning põrkus kokku kõrval olnud kutsariga kes kukkus. Kutsar sai ülejäänud sõidu teha tugevat tööd, kuid finishipuu alla jõudsid Krestinov, Mägi, Kahro ja siis Kutsar. Teise sõidu võitis Kutsar tõrjudes Krestinovi katsed esimeseks tõusta. Kahro võitles välja kolmanda koha, edestades Mägi. Kolmas, otsustav sõit, läks juhtima Kutsar kelle seljataha ilmus peatselt Krestinov. Vaatemäng mida pakuti publikule esikoha võitluses ületas ka paadunud motokrossifänni ootused. Finishisse jõudis Krestinov esimesena, edestades Kutsarit ja Indrek Mägi. Sama järjestuse andis ka etapipunktide liitmine ning „Eesti Liivakuningas 2022“ ja Kenomer 1000 auhinna omanik on Gert Krestinov. „Jäägrivilla MX Pro“ klassis makstakse ka kiiruskoefitsenditasu esikümnesse tulnud võistlejaile ning nendeks osutusid sel korral Andero Lusbo, Sampo Rainio, Hans Priidel, Martin Michelis ja Erki Kahro.

Team Cupi arvestuses läks juhtima meeskond Motoworks Racing Team, teine Team Kassi Auto ja kolmas M.P.R Gunn MX Service Racing.