Motokrossi Eesti noorte karikasari algab sel pühapäeval ja sarjas on mitmeid uuendusi

Motokrossi Eesti Noorte Karikavõistluste ja koos sellega Pitbike MX sari algab juba sel pühapäeval Tihemetsas ning sellest aastast liideti ENKV sarja masinaklassid 125cc, MX Naised ja MX Juunior.

EMF-i krossikomisjonil on hea meel teada anda, et sellest aastast on oodatud osadele ENKV etappidele uued klassid: 125cc (EKV), MxNaised (EKV) ja MX Juunior (korraldaja karikale, sõidab koos 125cc klassiga).

Lisaks said ENKV raames väikesed täiendused 65cc ja 85cc klassid: 65 Jun – 7. sünnipäev – 10. aastakäik (sõitjad, kes ei ole käesoleva hooaja 1. jaanuariks vanemad kui 9 aastat). 85 Jun – 10. sünnipäev – 13. aastakäik (sõitjad, kes ei ole käesoleva hooaja 1. jaanuariks vanemad kui 12 aastat).

Mõlemates Jun klassides teenivad noored sportlased EKV punkte põhiklassis, kuid iga võistluspäeva lõpus auhinnatakse Jun klassi kolm kiiremat veel eraldi.

ENKV sarjaga koos stardivad ka Pitbike’ide Eesti meistri- ja karikavõistlused klassidele Pitbike MX, Pitbike 88 Semi, Pitbike 88 Semi Juunior ja Pitbike 35+. Vaata allpool täpsemat kalendrit.

Esimene ENKV etapp toimub juba sellel pühapäeval Tihemetsas, kuhu saab registreerida sellel lehel: https://msport.ee/events/enkv-ii-etapp-ja-pitbike-emv-i-etapp-2022-tihemetsas/?occurrence=2022-05-22

ENKV sarja kalender 2022

22. mai Tihemetsa (Pitbike EMV)
5. juuni Türi (Pitbike EMV)
18. juuni Haanja (Pitbike EKV)
23. juuli Räpina (Pitbike EMV)
7. august Hiiumaa (Pitbike EKV)
3. september Linnamäe (Pitbike EMV)
10. september Äksi (Pitbike EKV)