Motoringraja Eesti meistrivõistluste avaetapil selgusid täna esimesed võitjad

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistlused algasid täna Audrus Porsche Ringil ning enne pühapäevast põhivõistluspäeva selgusid esimesed võitjad.


VihurMoto Rahvaliigas pakkusid pealtvaatajatele põhjust häälekaks kaasa elamiseks kolmandale-neljandale kohale heidelnud Kaido Rebane ja Vladislav Strekatš, kes viimastel ringidel teineteisest mitmel korral mööda sõitsid, kuid lõpuks jäi Strekatš siiski peale ja Rebasel ei õnnestunud vastumanöövrit enam teha. Kvalifikatsiooni võitnud Aleksei Gorjatsev sai ka stardis hästi minema ning sõitis konkurentidega sisse turvalise vahe, nagu ka teiseks tulnud Arvis Briedins. “Võistlus oli väga raske, kuigi tegelikult ma lootsin, et saan esimese koha,” ütles Gorjatsev. Ta on tõeline tänavasõitja, kes Rahvaliigas, kuhu põhimõtteliselt saab võistlema tulla otse liiklusest, on juba mitmendat aastat kaasa löönud. Järgmisesse klassi ta edasi minna ei plaani, sest siis peaks rattale ringrajagondlid peale panema ja nii ei saaks ju enam tänaval sõita.


Kõige väiksemate ringrajasõitjate klassis MiniGP võitis Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia) kahe Vihur Motospordi võistleja, Oskar Kärgi ja Sander Vahtramäe ees. Tublile neljandale kohale tuli nende klubikaaslane Herman Mihkelson, kelle jaoks see oli elu esimene võidusõit.

Classic RR klassis suutis Time Attack formaadis peetud võistlussõidus oma kvalifikatsioonis sõidetud ringiaega kõige paremini matkida lätlane Nils Rozitis IŽ Jupiteril, teiseks jäi kaasmaalane Nikita Grigutis.

Homme, pühapäeval on Porsche Ringil pikk ja põnev võistluspäev, kus rajal klassid Supersport 300, Supersport 600, B-1200, Superbike, C-600, C-1200 ja Külgvankrid. Treeningute algus on kell 10, võistlussõidud algavad kell 15.

Kõigile kaherattalistele ja kuni 12-aastastele lastele on sissepääs tasuta. Ülejäänud külastajatele maksab pilet pühapäeval, 22. mail 10 eurot. Piletid on müügil võistlusel kohapeal.

Kogu info võistluse kohta: https://msport.ee/events/motoringraja-emv-i-ja-balti-mv-i-etapp-2022-porsche-ringil/?occurrence=2022-05-21