Jan Jakobson võitis MX Liiga teise etapi Linnamäel

Jõgeval Linnamäe krossirajal toimus 21. mail MX Liiga teine etapp. Kiireimas MX Pro klassis teenis etapivõidu Jan Jakobson (Sõmerpalu MK, Husqvarna). Külgvankritel olid parimad Ülar Karing ja Sebastian Oliver Lamp (RXT Motoklubi).

MX Pro klassis jäid erinevate riikide meistrivõistluste tõttu startjaterivi tavapärasest hõredamaks. Suurimateks favoriitideks võis enne sõite pidada Meico Vettikut (KTM Racing Estonia) ja Jan Jakobsoni. Esimene võistlussõit näitaski, et nemad liiguvad rajal kõige kiiremini. Vettiku kehv start andis avasõidus suur eelise Jakobsonile, kes hea startjana liidrikoha enda kätte haaras. Vettik jõudis avaringilt tagasi alles 13. kohal. Sõidu keskel tõusis Vettik küll juba teiseks, kuid Jakobson oli edu sisse teinud ja võttis lõpuks viie sekundilise võidu. Kolmandana tuli finishisse Mikk Martin Lõhmus (HRC Eesti Racing Team), kes oli ühtlasi parim Juunioride arvestuse sõitja.

Teises sõidus asus stardi järel liidriks taas Jakobson. Parema alguse tegi ka Vettik, kes Tanel Rauga (Jõhvi Motoklubi) järel kolmanda koha sisse võttis. Vettik tõusis ring hiljem juba teiseks ning mõned ringid hiljem suutis mööduda ka Jakobsonist. Jakobson alla aga ei andnud ning sõidu keskel pääses ta uuesti ise liidrikohale. Finishis võttis napi sekundilise edumaaga esikoha Jakobson. Vettik lõpetas sõidu teisena ja Rauk kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 120 punktiga Jan Jakobson, teise koha sai 108 punktiga Meico Vettik ja kolmanda koha 100 punktiga Tanel Rauk. MX Juunioride arvestuses oli päeva kokkuvõttes parim 114 punktiga Juri Vinogradov (Narva SK Energia), teise koha sai 110 punktiga Mikk Martin Lõhmus ja kolmanda koha 104 punktiga Kennert Nurja (MotoWorks RT).

Koos MX Pro klassiga pidasid oma sõidud ka MX B klassi sõitjad. Mõlemad sõidud võitis Marten Enok (KTL Racing klubi) ja talle kuulus 120 punktiga ka etapivõit. Päeva kokkuvõttes tuli teiseks 104 punktiga Marttin Poljakov (Kagu MK), sõidud lõpetas ta kolmandana ja teisena. Kolmandaks tuli kodurajal võistelnud Leo Laur (Linnamäe Krossiklubi). Sõidud lõpetas Laur viiendana ja kolmandana.

MX C klassis läks esikoht 120 punktiga Suurbritannia sõitjale Sam Jonesile (KTL Racing klubi). Ta võttis mõlemas sõidus napid esikohad Marco Odari ees, kes pidi 108 punktiga teise kohaga leppima. Kuna kahe esimese mehe kiirus oli teistest kõvasti üle, siis ülejäänud seltskonna vahel läks jagamisele kolmas koht. Avasõidu lõpetas kolmandana Mihkel Reino (RXT Motoklubi). Teine sõit Reinol nii hästi ei õnnestunud ja tuli finishisse alles seitsmendana, kuid sellest piisas, et päeva kokkuvõttes 88 punktiga kolmas koht võtta.

MX D klassis võitis avasõidus Carl Ülejõe (Freetime Racing), teise koha võttis Reimo Aedver (RedMoto Racing) ja kolmanda koha Kaspar Merilaht. Samad mehed jagasid esikolmiku kohad ära teises sõidus. Sõidu võitis Merilaht, teine oli Ülejõe ja kolmas Aedver. Etapi kokkuvõttes oli parim 114 punktiga Ülejõe, teise koha sai 110 punktiga Merilaht ja kolmanda koha 104 punktiga Aedver.

MX E klassis oli avasõidus parim Karl Linke (KTL Racing klubi). Teise koha teenis Sten Tasso (Kagu MK) ja kolmanda kohaMarko Kasemaa (KTL Racing klubi). Teise sõitu aga Linke ei jõudnudki, sest avasõidus oli ta rehvi lõhkunud ja seda märgati liiga hilja. Parimad võimalused esikohaks olid seejärel juba Tassol, kes teise sõidu kolmanda kohaga ka esikoha endale kindlustas. Teises sõidus oli parim Enari Epro (Linnamäe Krossiklubi) ja teine Robert Rikko. Etapi kokkuvõttes sai teise koha Tasso järel Epro ja kolmas oli Kasemaa.

Veteranide masinaklassis on sel hooajal 40+ klassis head minekut näidanud Erki Privoi (Sõmeru Racing). Tema hea vorm ei olnud kuhugi kadunud ka Jõgeva etapiks ning mõlema sõidu võiduga teenis ta 50 punktiga kindla esikoha. Poodiumilt poodiumile sammub ka Taimar Taaber (Kagu MK), kes Privoi järel mõlemad sõidud teisena lõpetas ja 44 punktiga teise koha teenis. Mõlemad võistlussõidud lõpetas kolmandana Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi) ja talle kuulus kolmas koht 40 punktiga ka etapi kokkuvõttes. 50+ klassis oli parim 50 punktiga Valeri Homin (Roosna-Alliku Motoklubi). Teise koha sai 44 punktiga Aivo Rabbi (Paikuse Motoklubi) ja kolmanda koha 38 punktiga Jaanus Pino (Tartu Motokrossiklubi).

Külgvankrite masinaklassis jäid meie kaks esipaari MM-etapil osalemise tõttu eemale ja see andis võimaluse teistele. Mõlemad sõidud võitsid Ülar Karing ja Sebastian Oliver Lamp. Teisele kohale tulid 44 punktiga Tanel Reesna ja Sten Niitsoo (Motoextreme). Kolmanda koha teenisid päeva kokkuvõttes 38 punktiga Rain Remmelg ja Karl Oissar (Linnamäe Krossiklubi).

Külgvankrite Veteranide 45+ klassi parimad oli mõlemas sõidus Janek Soidla ja Krister Kindel (Motoklubi Lääne). Teise koha teenisid 44 punktiga Argo Põldsaar ja Teet Eier (Motoklubi Kohila) ja kolmanda koha 40 punktiga Erik Vahter ja Kenny Vahter (Kose AMK). 55+ klassis võtsid võidu 47 punktiga Märt Arula ja Patric Põldma (Kose AMK), teise koha said samade punktidega Sverre Lamp ja Indrek Aljes (Motospordiklubi GasGas). Kolmandaks tulid 40 punktiga Sergei Ivanov ja Karl Albert Kasesalu (Motospordiklubi GasGas).

Quadide klassis võitlesid esikoha eest Mihkel Salujõe (HRC Eesti Racing Team) ja Karl Robin Rillo (RedMoto Racing). Avasõidu võitis Rillo, kuid teise sõidu esikohaga teenis etapi kokkuvõttes esikoha 47 punktiga Salujõe. Samade punktidega jäi teiseks Rillo. Kolmanda koha sai 36 punktiga Eduard Kurankov (Estonian Supermoto Racing Team).

Quad B klassis oli mõlemas sõidus kiireim Meelis Mäeots (Paikuse Motoklubi), kes 50 punktiga päeva kokkuvõttes esikoha sai. Sõidud kolmandana ja teisena lõpetanud Viljar Värat (Estonian Supermoto Racing Team) tuli päeva kokkuvõttes 42 punktiga teiseks. Kolmas oli samade punktidega Kevin Raun (SK Yamaha Keskus). Quad Veteranide klassi parim oli 47 punktiga Olari Saarme (Sõmerpalu MK). Teise koha sai 40 punktiga Janek Vernik (SK Yamaha Keskus) ja kolmanda koha 40 punktiga Mark Saar (RedMoto Raxing).

Detailsemad tulemused on nähtaval siin https://speedhive.mylaps.com/Events/1984790