Kevin Saar tuli Tsehhi EM etapil teiseks

Tsehhis Loketi krossirajal toimus möödunud nädalavahetusel Quadide teine euroopa meistrivõistluste etapp. Teisele etapile liidrina tulnud Kevin Saar sai etapi kokkuvõttes teise koha ning jätkab sarja üldarvestuses liidrina.

Laupäeval toimunud ajasõidus sai Saar selle hooaja suurima konkurendi Christopher Tveraeni järel teise koha. Kevini kaotus ringi peale tuli norralasele natuke üle ühe sekundi. Kolmandat aega näitas sakslane Miro-Romeo Cappuccio, kes kaotas parimale ringi peale juba 3,6 sekundit. Laupäeva õhtul oli kavas ka esimene kolmest finaalsõidust. Võitlust esikohale oli oodata just Saare ja Tveraeni vahel. Mehed pidasid sõidu jooksul kõva lahingu ja lõpuks tuli Kevinil norralase 0,4 sekundilist paremust tunnistada. Kolmandana lõpetas sõidu Cappuccio.


Laupäeval toimunud avasõidu finish, norralane tähistab võitu Saare ees

Pühapäeval toimunud teises võistlussõidus olid Saar ja Tveraen taas ülejäänutega võrreldes teisest klassist. Kevin tegi väga hea stardi ja asus sõidu liidriks, kuid oma positsiooni ta lõpuni hoida ei suutnud. Tveraen pääses meie mehest mööda ja võitis sõidu Saare ees. Kolmandana lõpetas sõidu hollandlane Rick Haverdil. Päeva viimases võistlussõidus suutis Saar aga norralast edestada ja talle kuulus esikoht. Tveraen lõpetas sõidu teisena ja poolakas Roman Gwiazda kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli esimeseks 72 punktiga Tveraen. Teise koha sai 69 punktiga Saar ja kolmanda koha 56 punktiga Haverdil. Sarja kokkuvõttes liidrikohal 144 punktiga Saar. Teine on 122 punktiga Tveraen ja kolmas 110 punktiga Haverdil.

Tsehhi GP tulemused

Quadide üldseis

Foto: WSC Sidecarcross