Mäkketõusu hooaeg algas Sõrestes

Eesti meistrivõistlused mootorrataste mäkketõusus algasid 21. mail Kanepi vallas, Sõreste kruusakarjääris. Korraldajad olid loonud täiesti uue raja, mis kasutas maksimaalselt ära kogu karjääri võimalused. Rada oli pikk ning nii tehniliste kui ka kiirete sektsioonidega ja loomulikult Sõrestele kohaselt väga pehme liivaga.

Hooaja esimesele võistlusele oli kohale tulnud hulk võistlejaid ja esimesel ringil oli näha, et talvepuhkus ja ettevalmistus periood oli nii mõnelegi võistlejale jäänud lühikeseks, ehk nii võistlejad kui võistlusrattad vajasid veel kohanemist. Kuid iga ringiga läks asi sujuvamaks ning vaatemängulisemaks.

Eesti karikavõistluste raames Mini-Juunior klassis oli sel korral võidukas Oskar “Oskar” Reinvald, kes finaalis sai kirja tulemuse 15.01 meetrit. Teisele kohale sõitis end Shara “Mammu” Siilak (Almaca Motosport) tulemusega 13.74 m ning kolmandaks eelsõitude võitja Egert “Väike Eku” Uiga (Tartu Enduro Klubi).

Juuniorite klassis käis võidu peale tihe rebimine ning finaalsõidus oi väga palju põnevust. Võitjaks tuli eelmise aasta meister Travis „Travvu“ Siilak (Almaca Motosport) tulemusega 54,94 m ning ühtlasi sai poiss endale ka kirja juuniorite parima kärna tiitli. Teisele kohale sõitis end Robin „Robi“ Kuus (Kagu Motoklubi) tulemusega 52.57 m ning kolmandaks sõitis end uue rattaga võistelnud Gregor „Grex“ Kopelmaa (Kärnataja HC) tulemusega 47.76 m.

Krossi klassi eelsõitudes üllatas Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro Klubi), kes suutis kolmandas eelsõidus ainukesena alistada mäetipu ja sai kirja aja. See andis kindlustunde, et finaalis võidetakse poodiumikohad samuti ajaga. Ja täpselt nii ka juhtus, Koff suutis ka finaalis paugutada kõva aja 16,34 s ja võttis sellega esikoha. Teisele kohale sõitis end Sander Luiga (Team Isand) ajaga 16,76 s ning kolmandaks sõitis end Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu MK), kes õnnmega pooleks suutis oma ratta parkida eelviimasele tõusnukile ja sai kirja 104,20 m.

Single klassis sündis päeva kiireim aeg 14,74 s ja selle sõitis välja klassi võitja Tajo „Peru“ Andressoo (Sõmerpalu MK). Juba eelsõitudes oli tunda, et 15 sek piir alistatakse. Finaalsõidus suutis seda ka teise koha omanik Ahti Piirak (Viljandi MK), ajaks 14,92 s ning kolmandaks sõitis end Martin „Koff“ Kohv ajaga 15,06 s.

Unlimited klassis oli suurte “pommidega” tehnilisel ja nõudlikul rajal võidukas Andrus „Küta“ Küttä (Forte MCC) ajaga 17.10 s, teiseks tõusis Lärm ajaga 17,81 s ning kolmandaks Rando „Sarvik“ Lambing ajaga 17,95 s.

Päeva parima kärna tiitli saavutas Andrus „Fossiil“ Murumaa (Carma Motoklubi) kes unlimited klassi eelsõitudes suutis mäetipus oma ratta lendu lasta nii, et see kolistas „mehe-kellasid“ nii kõvasti, et oli mäe alumises otsas olnud publikule selgesti kuulda. Kiiret paranemist 😉.

Järgmine EMV etapp toimub juba 12.06 (tõesti pühapäeval) Valga vallas Laatre karjääris. 28.05 ootame kõiki Rannu karjääri Vana tehnika mäkketõusule ning 4. juunil Tihemetsa Kärnataja HC mäkketõusule.

Tulemused leitavad: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rOlUu662Cjwzzhnxqsrpfr6mNHe2MV1M/edit#gid=1568644430