Tihemetsas algasid motokrossi Eesti Noorte Karikavõistlused

Pühapäeval 23. mail toimus Tihemetsas Lauri krossirajal motokrossi Eesti Noorte karikavõistluste esimene etapp. Samuti sai alguse Pitbike Eesti meistrivõistluste sari.

Alustame kõigepealt 50cc klassist. Tihemetsa võistlus oli sellele masinaklassile esimeseks Eesti meistrivõistluste etapiks. Esikolmiku kohtadele hakkasid võitlema juba tuttavad poisid talvisest sisehooajast. Avasõitu asus stardi järel juhtima Martin Põder (Pärnu Motoclub). Mõne ringi järel võttis teise positsiooni sisse Dominic Toomsalu, kes seejärel ka liidrit püüdma hakkas. Toomsalu suutiski sõidu teises pooles Põdrast mööduda ning avasõidu esikoha võtta. Põder tuli finishisse teisena ja Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK) kolmandana. Teises sõidus haaras liidrikoha enda kätte taas Põder. Jälle asusid teda jälitama Toomsalu ja Puusepp. Kuigi Toomsalu püüdis liidri taas kinni, siis sel korral Põder oma esikohta käest ei andnud ning võttis sõiduvõidu ja ka etapivõidu. Toomsalu lõpetas sõidu teisena ja Puusepp kolmandana. Samas järjestuses oli poisid õhtul ka poodiumil. Esikohal 47 punktiga Põder, teine 47 punktiga Toosmalu ja kolmas 40 punktiga Puusepp.


Kehvad stardid Lucas Leokilt esikohta ei röövinud, küll aga oli rohkem tööd sõidu järel isal Aigaril

65cc klassi sõitjad võistlesid juba Eesti Noorte karikavõistluste punktide peale. Suurfavoriidiks viimasel ajal ainult võite tunnistanud Lucas Leok (Sõmerpalu MK). Avasõidus Leoki start aga ebaõnnestus ja võistlust asus juhtima Ottomar Saag (Viljandi Motospordiklubi). Saag sai esikohta enda käes hoida ühe ringi, selle ajaga jõudis Leok juba teisele kohale tõusta. Kohe möödus Lucas ka liidrist ning asus sõitu juhtima. Kohe tegi Leok järgnevatega suure vahe sisse ning võttis lõpuks kindla esikoha. Saag tegi sisse sõiduvea ning langes poodiumikonkurentsist välja. Teise koha teenis lõpuks Marten Raud (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmanda koha Aston Allas (RedMoto Racing).

Teise sõidu algus oli üsna sarnane avasõidule. Leok tegi enda kohta väga kehva stardi ja rivi etteotsa asus taas Saag. Rajal keegi Leokiga sarnast kiirust aga näidata ei suutnud ja Lucas tõusis kiirelt liidriks ning läks oma teed. Tundus, et Saag oli omad järeldused avasõidust teinud ja ta suutis ilusti pikka aega teisel kohal sõita, kuid paar ringi enne sõidu lõppu ta taas eksis ja jälle oli ta kõrgest mängust väljas. Teise koha võttis lõpuks Raud ja kolmas oli Enri Lustus (Sõmerpalu MK).

50 punktiga teenis kokkuvõttes esikoha Leok, teine oli 44 punktiga Raud ja kolmas 38 punktiga Allas. 65cc Juunioride arvestuses oli parim Theo Kolts (Pärnu Motoclub), teise koha sai Sebastan Klooren (Sõmerpalu MK) ja kolmanda koha Patriks Cirulis Lätist.

Meie 85cc klassi kiiremad poisid olid võistlemas Saksamaa meistrivõistlustel ja see andis Tihemetsas võimaluse teistele. Avasõidus võitlesid esikoha eest Enriko Peilman (RedMoto Racing) ja Paul Raid (Sõmerpalu MK). Kuigi Raid hoidis liidrit pideva surve all, siis esikoha võttis ikkagi Peilman. Kolmandana lõpetas sõidu Kaspar Uibu (Sõmerpalu MK). Nii Peilman kui ka Raid sõitsid mõlemad Juunior klassi arvestuses. Teist sõitu hakkas vedama Raid, kuid neljandal ringil ta eksis ja liidriks tõusis Peilman. Kuid ka tema ei suutnud sõitu võita. Suurepärase lõpuga tõusis võitjaks Tristen Mardo (KTL Racing klubi). Peilman lõpetas teisena ja Raid kolmandana.

85cc klassi kokkuvõttes oli 47 punktiga parim Peilman, teise koha sai 42 punktiga Raid ja kolmanda koha 38 punktiga Uibu.

125cc klassis oli sõitjaid vaid viis. Esikoha teenis seal 50 punktiga Marko Moorits (Linnamäe Krossiklubi), teise koha sai 40 punktiga Robin Kruuse (KTL Racing) ja kolmanda koha 38 punktiga Hugo Nork (Motoextreme). Juunioride klassis võttis võidu Mark Peterson (Valga MK).

Koos 125cc klassiga käisid rajal ka Naised ja seal oli ülekaalukalt mõlemas sõidu parim Kadri Ehamäe (SK Yamaha Keskus). Teiseks tuli mõlemad sõidud kolmandana lõpetanud Celiin Jõesaar (Kagu MK) ja kolmandaks Marleen Valdas (HRC Eesti Racing Team). Sõidud lõpetas Valdas teise ja neljandana.


Pitbike start Pajuri (95), Lepik (2), Raba (31)

Pitbike Eesti meistrivõistluste avaetapi võidu teenis Claus Oliver Pajuri (Motoextreme). Avasõidus edestas ta teiseks tulnud Marko Lepikut (Freetime Racing) 20 sekundiga. Kolmandana lõpetas avasõidu Romet Ahi (Freetime Racing). Ka teises sõidus ei suutnud keegi Pajuri esikohta ohustada. Teiseks tõusis lõpuks kehva stardi järel taas Lepik ja kolmas oli Ahi. Esikoht läks 50 punktiga Pajurile, teine oli 44 punktiga Lepik ja kolmas 40 punktiga Ahi.

Pitbike 88 Semi klassis võitis mõlemad sõidud Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi) ja talle kuulus 50 punktiga ka esikoht. Teise koha teenis mõlemas sõidus tema klubikaaslane Kristo Hint (Viljandi Motospordiklubi) ja kolmas oli kahel korral Henry Küper (Viljandi Motospordiklubi). Pitbike 88 Semi Juunioride arvestuses oli parim kodurajal sõitnud Ralf Kahu (Tihemetsa MK). Teiseks tuli avasõidu teisena lõpetanud ja teises sõidus kolmas olnud Samuel Sarv (Viljandi Motospordiklubi). Kolmas oli päeva kokkuvõttes Kaiser Kopti (Motoextreme). Sõitudes oli ta kuues ja teine.

Detailsemad tulemused https://speedhive.mylaps.com/Events/1985441

Teine etapp toimub 5. juunil Türil Kihli krossirajal.