Andero Lusbo tuli Soome MV etapil 2. kohale

Soome motokrossi meistrivõistluste avaetapp toimus möödunud nädalavahetusel Karkkilas. MX1 klassis tuli Andero Lusbo teisele kohale. MX2 klassis oli Kaarel Tilk viies. Naiste arvestuses oli Karleen Randver neljas.

MX1 klassi ajasõidus kolmandat ringiaega näidanud Lusbo võttis avasõdius stardi järel sisse kuuenda koha. Esimese viie ringiga õnnestus tal sealt teisele kohale tõusta Jere Haavistoo seljataha. Kõrget kohta Andero siiski sõidu lõpuni hoida ei suutnud. Kolm ringi enne sõidu lõppu möödus temast Juuso Matikainen ja Lusbo lõpetas avasõidu kolmandana. Esimene oli Haavistoo ja teine Matikainen. Teises sõidus tegi Lusbo parem stardi ja esimese ringi lõpuks tõusis ta juba teisele kohale Haavisto seljataha. Seda kohta nüüd Andero enam käest ei andnud ja ta lõpetas sõidu Haavitso järel teisena. Kolmas oli Matikainen.

Etapi kokkuvõttes tuli Lusbo 42 punktiga teiseks. Esikoha teenis 50 punktiga Haavisto ja kolmanda koha 42 punktiga Matikainen.

MX2 klassis oli võistlustules Kaarel Tilk, kes ajasõidus üheksanda koha sai. Parimat aega näitas tihti Eestiski võistlev Sampo Rainio. Avasõidus ei õnnestunud Tilga start kõige paremini ja sõitu tuli tal alustada top 15 piiri pealt. Sõidu jooksul näitas Kaarel aga head kiirust ja ta tõusis kuuendale kohale. Kahjuks sõidu lõpus tekkisid tema võistlusrattal tehnilised probleemid ja Kaarel langes lõpuks 12. kohale. Esikoha teenis Kimi Koskinen, teine oli Sampo Rainio ja kolmas Roni Kytönen. Teist sõitu alustas Tilk tunduvalt paremini ja stardi oli ta neljandal kohal. Sõidu keskel õnnestus tal mõneks ringiks ka kolmandaks tõusta, kuid avasõidu kolmas Kytönen pääses meie mehest mööda ja Tilk lõpetas sõidu neljandana. Esimene oli Rainio, teine Kytönen ja kolmas Mauno Nieminen.

Etapi kokkuvõttes tuli Tilk 27 punktiga viiendale kohale. Esikoha sai 47 punktiga Rainio, teine oli 42 punktiga Kytönen ja kolmas 38 punktiga Nieminen.

85cc masinaklassis tegi ilusa võistluse Jan Jasper Kõiv, kes mõlemad võistlussõidud teisena lõpetas ning etapi kokkuvõttes samuti teise koha 44 punktiga sai. Esimeseks tuli 50 punktiga mõlemad sõidud võitnud Eemil Pesonen. Kolmas koht kuulus sõidud viiendana ja kolmandana lõpetanud Rene Nymanile (36 punkti).

Naiste klassis tegi hea võistluse Karleen Randver, kes sõitudes tuli viiendaks ja neljandaks. Etapi kokkuvõttes saavutas ta 34 punktiga neljanda koha. Carita Lomp oli sõitudes kahel korral seitsmes ja etapi kokkuvõttes sai ta 28 punktiga kuuenda koha. Esikoha teenis 50 punktiga Melissa Mäntylä, teine oli 44 punktiga Noora Uro ja kolmas 40 punktiga Ria Virtanen.