Sel nädalavahetusel algavad Madonas enduro Balti meistrivõistlused

Sel aastal jõudsid Balti riikide mootorrattaspordiföderatsioonide enduro komisjonid kokkuleppele taaselustada Balti meistrivõistluste traditsioon. Balti meistri- ja karikavõistluste esimene etapp toimub juba sel nädalavahetusel, 4.-5. juunil Lätis, Madonas MX pargis “Smeceres sils”. Võistlus on ka Eesti meistri- ja karikavõistluste teiseks etapiks.

Läti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (LaMSF) endurokomisjoni juht, võistluse korraldaja Kaspars Ērkulis: “Leppisime Leedu ja Eesti föderatsioonide esindajatega kokku, et korraldame sel aastal taas Balti meistrivõistlused. See tähendab, et on tugevad konkurendid Leedust ja Eestist. Konkurents saab olema tugev ja suurejooneline ning rajal on oodata ägedaid heitlusi.”

Korraldaja sõnul on rajal uusi kohti, mis võivad olla veidi keerulisemad. Need on kavas meistrivõistluste klasside osalejatele. Ees ootab traditsiooniline Madona enduro, teise päeva finaaliks on kavas motokross.

Samal nädalavahetusel toimub Madonas muudki põnevat nagu näiteks BMX-i võistlus, nii et tasub minna koos perega.

Võistluse juhend: https://www.lamsf.lv/wp-content/uploads/2022/05/Enduro_Competition_Regulations_Madona_2022_V4PS.pdf

Registreerimine: https://www.licences.lv/events?discipline=2&all

Videotutvustus: https://drive.google.com/file/d/1r8g5ACC0m82dPSk_9hrwLUN3tWkJoBqa/view

NB! Erinevus võistlusklassides E1 ja E2. Mõlemal võistlusel saavad võistlejad sõita, kuid peavad sellest kohapeal registreerimisel teada andma.

EMV:
E 1 – 2 takti kuni 250 cm³ 4 takti kuni 250 cm³
E 2 – 4 takti 255 cm³ kuni 450 cm³

BMV:
E1 – Motorcycles with 100 cm³ to 150 cm³ 2-stroke or 175 cm³ to 250 cm³ 4-stroke engines
E2 – Motorcycles with 175 cm³ to 250 cm³ 2-stroke, or 290 cm³ to 450 cm³ 4-stroke engines

Teiste klassidega muudatusi ei ole.

Balti meistrivõistluste teine etapp toimub 9.-10. juulil Paikusel ja viimane etapp Leedus, 24.-25. septembril Kupišķoses.