Lätis Madonas toimunud Enduro Balti meistrivõistluste avaetapil oli Elary Talu kolmas

Elary Talu sai nädalavahetusel Madonas toimunud enduro Balti meistrivõistluste avaetapil üldarvestuses kolmanda koha. Et võistlus oli ka Eesti meistrivõistluste teiseks etapiks, oli eestlasi stardis palju.

 

“Väga äge ja pingutav võistlus,” ütles Talu nädalavahetuse kokkuvõtteks. “Madona on üks Baltikumi vahvamaid radu, see asub orus ja mägedes on palju üles-alla turnimist. On väga tehniline, kuid takistused on looduslikud. Samas saab metsa vahel ka palju kihutada – mulle on seal alati väga meeldinud.” Ka ilm soosis sõitjaid, sest võistluspäevadel ei sadanud.

 

Talu tunnistas, et korraldajad olid ka ülesõidud nõudlikult planeerinud ja seal käis tihe kihutamine, nii et puhkepausi terve võistluspäeva jooksul ei saanudki, sest ülesõiduks ette nähtud aeg oli napp. Kes jõudis kontrollpunkti täpselt oma sekundis, kes sai aga hilinemise eest trahvigi.

 

Laupäevasel esimesel ringil ei saanud Talu end korralikult käima ja kaotas lätlastele Andris Grīnfeldsile ja Edgars Siliņšile ligi 30 sekundit, mida ta siis ülejäänud osa päevast püüdis tasa teha. Siliņšist pääseski ta viimase katsega mööda, kuid Grīnfeldsiga jäi vahe seitse sekundit. Teisel päeval läks palju aega kaduma teisel enduro katsel, kus üks konkurent ees kukkus ja Talu takerdus oma jalaraudadega kukkunu tsiklisse ning kaotas aega sellest pusast väljapääsemiseks. 

 

Võistluse lõpetas lõpukross Madona rajal. Talu sai kõikide E-klasside stardist õnneks teisena minema, kuid selja tagant tulijaid kimbutas tõsiselt rajalt tõusev tolm. Üldarvestuses Talule Grīnfeldsi ja Edgars Siliņši järel kolmas koht ning E 1 klassis võit.

 

BMV klasside tulemused kahe päeva kokkuvõttes:

 

E 1

 1. Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) 40 p
 2. Eemil Helander (RedMoto Racing) 32 p
 3. Veiko Rääts (Sherco, Sõmerpalu MK) 32 p

 

E 2

 1. Andris Grīnfelds (Beta, Läti) 35 p
 2. Edgars Siliņš (Husqvarna, Läti) 34 p 
 3. Nerimantas Jucius (Husqvarna, Leedu) 33 p

 

E 3

 1. Ivo Steinbergs (Husqvarna, Läti) 35 p
 2. Teemu Latostenmaa (KTM, Soome) 35 p
 3. Jüri Triisa (KTM, RedMoto Racing) 34 p

 

E 40+

 1. Lauris Ermanis (Husqvarna, Läti) 40 p
 2. Viktoras Majys (GasGas, Leedu) 30 p
 3. Erki Palusoo (KTM, Tartu Enduro Klubi) 30 p

 

E Juniors 16+

 1. Markuss Daniels Jauntirāns (Husqvarna, Läti) 40 p
 2. Bruno Deičmanis (Läti) 17 p

 

BKV klasside võitjad

Hobby 2 T Timo Hermlin (Sõmerpalu MK) 40 p, Hobby 4 T Didzis Kalve (Läti) 37 p, Algajad 2 T Siim Needrit (RedMoto Racing) 37 p, Algajad 2 T Aigars Lietaunieks (Läti) 40 p, Veteranid 50+ Antti Laine (Kalev AMK) 40 p.

Võistluse täpsemad tulemused: http://enduromanager.eu/?rm_func=reslt&rm_subf=enduromenu

Enduro Eesti MV III ja Balti MV II etapp toimub 9.-10. juulil Paikusel.