Patrick Pals sai põrgukuumuses toimunud kolmandal supermoto MM-etapil 18. koha

Tasavägine supermoto maailmameistrivõistluste hooaeg jätkus möödunud nädalavahetusel Sardiinias, kus Patrick Pals (TM, L30 Racing TM Factory) oli etapi kokkuvõttes 18.

Tramatza ligi 40-kraadises kuumuses sõitis Pals vabatreeningul välja 17. aja, kvalifikatsioonis oli ta 16. Esimeses võistlussõidus laupäeval suutis Pals võtta 14. koha, pühapäevases teises, lühikeses võistlussõidus oli ta 20. ning päeva lõpeatnud superfinaalis 17.

“See on kindlasti minu selle hooaja raskeim sõit,” ütles Pals. “Asi hakkas viltu vedama juba siis, kui lend Tallinnast hilines, nii et jõudsin vabatreeningusse, olles ainult 2 tundi maganud. Päikese käes näitas 42 kraadi, hingamiseks õhku polnud, põhjamaa inimesele ikka talumatu kuumus,” lisas ta. Meeskond ostis kohe basseinid, kus sai end enne ja pärast sõitu jahutada. Rada Palsile meeldis, ainult krossilõiku oleks võidud rohkem kasta, see kippus tolmama. Oma tulemust hindas ta rahuldavaks, eriti arvestades asjaolu, et tänavusel hooajal on kõik sõitjad äärmiselt võrdsed ning esimesed kakskümmend mahuvad sageli paari sekundi sisse.

Etapi kokkuvõttes teenis Pals 18. koha punktid ning hoiab kolme etapi kokkuvõttes 21. Kohta (40 p). Sardiinia etapi võitis Thomas Chareyre (Prantsusmaa), kes noppis võidud kahest sõidust. Maailmameistrivõistluste liider on kahe punktiga Chareyre ees sakslane Marc Reiner Schmidt (196 p).

Võistluse täpsemad tulemused: https://www.supermotos1gp.com/results-2022/

Järgmine S1GP MM-etapp toimub 9. juulil Tšehhis.

Foto: Supermotos1GP.com