Travis Leok tuli Läti MV etapil teisele kohale

Läti motokrossi meistrivõistluste kolmas etapp toimus möödunud nädalavahetusel Dobele krossirajal. Eestlastest tegi seal parima tulemuse 85cc klassis võistlev Travis Leok, kes saavutas etapi kokkuvõtta teise koha.

Senine hooaeg on näidanud, et 85cc klassis on meie poisid seni lõunanaabritest paremad olnud ja seda kinnitas Dobeles ka esimine võistlussõit. Gregor Kuusk juhtis sõitu stardist kuni finishini ja talle kuulus kindel esikoht. Kehva stardi teinud Travis Leok suutis ennast kiiresti teisele kohale tõsta ja sellel positsioonil ta sõidu ka lõpetas. Kolmanda koha sai avasõidus Alberts Knapsis. Ka teist sõitu alustas Kuusk väga hästi ning ta võttis liidrikoha enda kätte. Kahjuks sõidu teises pooles tehtud sõiduvead kukutasid ta lõpuks seitsmendaks. Esikoha teenis Knapsis, talle järgnesid Leok ja Ricards Alens Galcins.

Etapi kokkuvõttes tuli 45 punktiga esimeseks Knapsis. Travis Leok oli 44 punktiga teine ja Gregor Kuusk 39 punktiga kolmas. Mõlemad sõidud neljandana lõpetanud Jan Marten Paju oli 36 punktiga neljas. Kaspar Uibu lõpetas võistluse 15. kohaga. Avasõidus oli ta kuues ja teise sõidu katkestas. Kolme etapi järel on liidrikohal 141 punktiga Leok. Teisel kohal on 130 punktiga Kuusk ja kolmandal kohal 103 punktiga Paju.

MX1 klassis ühtegi eestlast osalemas ei olnud. MX2 klassis oli meie ainus esindaja Rait Kaimer, kes mõlemad sõidud neljandal kohal lõpetas ja 36 punktiga etapi kokkuvõttes samuti neljanda koha teenis. Parim oli 50 punktiga nädal tagasi ka Langel võitnud Toms Macuks, teise koha sai 44 punktiga Edvards Bidzans ja kolmanda koha 40 punktiga Erlandas Mackonis. Mikk-Martin Lõhmus teenis punkte vaid teisest sõidust, mille ta lõpetas seitsmendana, päeva kokkuvõttes oli ta 15 punktiga üheteistkümnes. Sarja kokkuvõttes tõusis Kaimer 93 punktiga neljandale kohale. Maksimaalse 150 punktiga on liider Macuks. Teisel kohal asub 118 punktiga Bidzans ja kolmandal kohal 103 punktiga Mackonis.

125cc klassis oli meie parim Tristan Uiga. Avasõidu lõpetas Uiga Tomass Saicansi ja Roberts Lusise järel kolmandana. Teises sõidus teenis Uiga neljanda koha. Esikolmikus olid Saicans, Kokins ja Platkevics. Etapi kokkuvõttes kuulus Uigale 38 punktiga kolmas koht. Võidu võttis 50 punktiga Saicans, teine oli 40 punktiga Kokins. Sebastian Leoki ja Romeo Pikandi võistlus ebaõnnestus. Leok jõudis finishisse vaid avasõidus, kus ta sai kirja kaheksanda koha. Pikand katkestas mõlemad sõidud. Sarja kokkuvõttes meie poisid kõrgem mängus pole, kuna kõikidel etappidel pole osaletud.

Külgvankritel läksid kõrget kohta püüdma Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis. Avasõidus asusid nad noorte Läti staaride Lielbardiste, kes sõidu ka kindlalt võitsid, järel teisele kohale. Sõidu edenedes möödusid Gordejevist ja Stupelisest Mairis Rupeiks ja Kaspars Leipins, kuid sõidu lõpus õnnestus Gordejevil ja Stupelisel taas teisele kohale tõusta. Teises sõidus ebaõnnestus Gordejevil ja Stupelisel start täielikult ja neil tuli kõvasti vaeva näha, et poodiumile tõusta. Esimestel ringidel tehtud möödasõitudega suudeti kolmandale kohale tõusta, kuid Lielbardised ja Rupeiks ning Liepins olid selleks hetkeks juba eest läinud ning Gordejev ja Stupelis lõpetasid sõidu nende järel kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tulid Gordejev ja Stupelis 42 punktiga kolmandaks. Esikoha teenisid 50 punktiga Daniels ja Bruno Lielbardis, teised oli 42 punktiga Rupeiks ja Liepins. Tanel Reesna ja Sten Niitsoo said 30 punktiga viienda koha ning Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp samade punktidega seitsmenda koha.

Quadidel oli ainsana meie meestest rajal Kevin Saar. Avasõitu asus juhtima Karlis Neija, kuid Saar võttis temalt peagi liidrikoha ära ja läks oma teed ning võitis lõpuks sõidu 33 sekundilise edumaaga Matiss Palevicsi ees. Kolmas oli avasõidus Valerijs Kuzmins. Teist sõitu asus Saar kohe avaringist alates juhtima, kuid tehniline rike jättis ta neljandal ringil raja äärde. Esikoha teenis seejärel Palevics, teine oli Bicans ja kolmas Lizanders. Etapi kokkuvõttes oli Saar ühest sõidust teenitud 25 punktiga üheksas. Esikoha sai 47 punktiga Palevics, teine oli 36 punktiga Lizanders ja kolmas 33 punktiga Volkavicius.