Mäkketõusu EMV teine etapp toimus pühapäeval Laatres

Möödunud pühapäeval, 12. juunil, toimus EMV 2. etapp Laatre karjääris, mis ühtlasi tähistas oma 10. aasta täitumist.

Selleks korraks olid korraldajad mäega palju vaeva näinud ning rajale oli valmistatud mitmeid hüppeid, viraaž ning ka mäetipp oli tõestetud kõrgemaks. Siinkohal korraldajate poolt suurim tänu Sarvikule ja tema panusele. Mägi tundus silmaga lihtne, kuid Laatrele kohaselt täis üllatusi. Päeva jooksul oli aga aru saada mäe kõrgest raskusastmest.

Mini juuniorid kihutasid neile mõeldud rajal ning võitjaks tuli Egert “Väike Eku” Uiga (Tartu Enduro Klubi) tulemuseg 25,86m. Teiseks sõitis end Shara “Mammu” Siilak (Almaca motosport) tulemusega 22,45m ning kolmandaks Oskar Reinvald tulemusega 22,04m.

Juunior klassis oli väga põnevad eelsõidud ning finaal, mis lõi kaardipaki sassi. Eelsõitudest kolmandana finaali saanud Travis „Travvu“ Siilak (Almaca motosport) suutis finaalis õigeaegselt ratta lahti lasta ja liikus täpselt võidujagu edasi, võidutulemus 41,46m. Vaid 20cm jäi võidust lahutama eelsõitude kõige paremat Gregor „Grex“ Koppelmaad (Kärnataja HC), kes sai teise koha tulemuseks 41.23m. Kolmandaks sõitis end Robin „Robi“ Kuus (Kagu MK) tulemusega 38,56m.

Juunior klassi parim kärn läks sel korral Petter “Väike Koff” Soometsale (Tartu Enduro Klubi), kes finaalis kaotas ideaaltrajektoori ja küttis otse treener Koffi suunas ja lasi veel ka rattal salto üle treeneri pea teha. Vaatemäng missugune.

Krossi klassis jäi mägi sel korral vallutamata, eelsõitudes oldi sellele väga lähedal, kuid finaalides ei olnud seda õnne kellelgi. Parima tulemuse tegi Tajo “Peru” Andresoo (Sõmerpalu motoklubi), võidutulemuseks 85,14m. Teisele kohale parkis end Ahti Piirak (Viljandi MK) tulemusega 84,65m ning kolmandaks parkis end Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 83,29m.

Single klassis oli finaal totaalne õnnemäng, ka selles klassis jäi ootamatult mägi vallutamata, kuigi eelsõitude põhjal oli kindel tunne, et võit peab tulema ajaga. Kuid finaalis oli paljudel ebaõnne ja samas esikolmikul kuhjaga õnne, tõeline vene rulett. Võitjaks tuli väga kiire ja agressiivse sõiduga Jaanus Hugo “Väike Mulk” Ermits (Redmoto), tulemuseks 86,62m. Teise koha saavutas Tajo “Peru” Andresoo tulemusega 83,62m ning kolmanda koha Lauri “Linnapea” Drubinš (Carma motoklubi) tulemusega 82,60m.
Päeva kõige kiirem aeg sõideti samuti selles klassis ja juba esimeses eelsõidus Tenny Tuvikese (Tartu Enduro Klubi) poolt ajaga 13,25s.

Unlimited klassis juhtus peaaegu sama asi. Eelsõitudes paugutati aegu kuid finaaliks oli mägi muutunud põhimõtteliselt vallutamatuks. Uskumatu sõidu tegi Andrus “Küta” Kütta (Forte MCC), kes pm keset mäge jäi seisma ning suutis sealt uuesti kiiruse üles koguda ning võtta ainukesena aja 19,57s, saavutades sellega klassi võidu. Teise koha tulemuse sõitis välja Riho “Lärm” Kollist (Sõmerpalu motoklubi), kes saavutas tulemuseks 86,70m. Kolmandale kohale sõitis end Sander Luiga (Team Isand) tulemusega 86,70m.
Päeva kõige parema kärna sai Kolb, kes võttis julguse kokku ning mitte midagi mootorrattaga hüppamise teooriast teadvana, otsustas kõik oma oskused mängu panna. Ideest lõpptulemuseni kõik täiesti valesti, saavutuseks imeline õhulend ja valus kukkumine ja rahva suur kaasahoid ning aplaus.

Tulemused leitavad: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rOlUu662Cjwzzhnxqsrpfr6mNHe2MV1M/edit#gid=2098415832

Mäkketõusu hooaeg jätkub 2. juulil Põltsamaal: https://www.facebook.com/events/582207083197223/?ref=newsfeed

Pildid Laatre mäkketõususust läbi fotograaf Triin Türk fotoaparaadi: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=FotograafTriinTurk&set=a.2141942675972221

Korraldajad tänavad Laatre mäkketõusu sponsoreid: Valga vald I Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp I Müügiekspert OÜ I Kreston Ehitus OÜ I Ruffus