Haanja krossirajal toimus motokrossi ENKV teine etapp ja Pitbike EKV esimene etapp

Laupäeval, 18. juunil toimus Haanja krossirajal motokrossi Eesti Noorte karikavõistluste teine etapp ja Pitbike Eesti karikavõistluste esimene etapp. Peaaegu kogu päeva jooksul kostitas ilmataat võistlejaid kerge vihmaga, kuid rada pidas vastu ja sõitjad said nautida väga häid olusid värskenduskuuri läbi teinud Haanja rajal.

Kõige kiiremas 85cc klassis oli võistlejaterivi hõredam kui tavaliselt, sest sel nädalavahetusel toimub ka euroopa meistrivõistluste kirde regiooni teine etapp. Ajasõidus näitas parimat kiirust Enriko Peilman (RedMoto Racing), kes kindlalt ka mõlemad võistlussõidud võitis ja etapi kokkuvõttes 50 punktiga esikoha teenis. Järgnevatele kohtadele käis juba tihedam võitlus. Avasõidus võttis teise koha enda kätte Paul Raid (Sõmerpalu MK) ja teda asus jälitama Stefan Taaber (Kagu MK). Taaber pani esimestel ringidel Raidile surve peale ja peagi kandis see ka vilja. Raid lasi sisse sõiduvea ning kukkus ja Taaber tõusis teiseks. Teisele kohale pääsedes Taaber enam tagasi ei vaadanud ja ta lõpetas sõidu kindlalt teisena. Raidist pääses mööda ka Robin Raudsepp (Roosna-Alliku Motoklubi), kes sõidu kolmandana lõpetas. Teises sõidus oli Raid taas avaringide järel teine ja peagi tõusis Taaber tema seljataha kolmandaks. Poolel sõidumaal pidi Taaber prillid ära viskama ja see kustutas sisuliselt võimaluse Raidist möödumiseks. Taaber tuli mitmel korral üsna lähedale, kuid näkku lendava pori tõttu tuli vahe taas sisse. Raid lõpetas sõidu teisena ja Taaber kolmandana. Etapi kokkuvõttes sai Taaber 42 punktiga teise koha ja Raid 40 punktiga kolmanda koha.

65cc masinaklassi kiireimad olid samuti EM etapil ja see andis võimaluse teistele poistele võidu eest võidelda. Avasõitu asus stardi järel juhtima Edvin Jürgen (Kagu Motoklubi), talle järgnesid Mattias Tamekant (RedMoto Racing) ja Karl Mark Kristman (SK Yamaha Keskus). Jürgen suutis kaasvõistlejaid terve sõidu enda seljataga hoida ja võttis esikoha. Kahest jälitajast ei jõudnud aga kumbki eskikolmikusse. Viimaste ringidega tõusis teiseks hoopis Robin Arukase (Pärnu Motoclub) ja kolmandaks Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia). Teises sõidus näitas suurepärast minekut Mooses, kes kuuendalt kohalt esimeseks tõusis ja ka teistel eest ära sõitis ning võidu võttis. Jürgen lõpetas sõidu teisena ja Arukase kolmandana. Etapi kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Jürgenile, teise koha sai 45 punktiga Mooses ja kolmanda koha 42 punktiga Arukase.

50cc masinaklass käis avasõidus tihe heitlus esikohale kolme poisi vahel, nendeks olid Ruben Tees (RedMoto Racing), Martin Põder (Pärnu Motoclub) ja Sebastian Puusepp (Sõmerpalu MK). Tees suutis avaringist alates sõitu juhtima asuda ja kuigi kaks konkurenti olid tal pidevalt sabas, siis kuulus esikoht ikkagi just talle. Teisena tuli finishisse Puusepp ja kolmandana Põder. Pärnus raskelt kukkunud Dominic Toomsalu pole veel õnnetusest täielikult taastunud ja tema lõpetas sõidu neljandana. Teist sõitu läks juhtima jälle Tees, talle järgnesid Põder ja Puusepp. Tees suutis ka sel korral konkurente edestada ja teenis sõiduvõidu. Puusepp oli taas teine ja Põder kolmas. Etapi kokkuvõttes tuli 50 punktiga esimeseks Tees, teise koha 44 punktiga Puusepp ja kolmanda koha 40 punktiga Põder.

MX Naiste klass sõitis samuti karikavõistluse punktidele. Avasõidus eristus teistest kolmik, kes omavahel ka poodiumikohad ära jagasid. Stardi järel asus sõitu juhtima Martha Koort (AMB Racing Team). Mõne ringi pärast tõusis tema seljataha teisele kohale Celiin Jõesaar (Kagu MK). Liidrit Jõesaar siiski ohustada ei suutnud ja avasõidu võit läks Koortile. Jõesaar lõpetas sõidu teisena ja Rita-Liisa Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia) kolmandana. Ka teine sõit oli algusest lõpuni Koorti kontrollimise all. Jõesaar tegi kehva stardi ja ta pidi kõvasti vaeva nägema, et ettepoole tõusta. Lõpuks õnnestus Jõesaarel taas teisena finishisse jõuda. Kolmas oli taas Mooses. Päeva kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Koortile, teine oli 44 punktiga Jõesaar ja kolmas 40 punktiga Mooses.

Korraldaja karikatele käisid rajal 50 Mini ja 50PW klasside sõitjad. 50 Mini klassis tegi puhta töö Raiki Põldma (RedMoto Racing). Teiseks tuli Ralf Vanatoa (Pärnu Motoclub) ja kolmandaks Herman Tamme (KTL Racing). 50PW klassis oli parim Brait Arumägi (AGM Racing), teise koha sai Stevin Karakat ja kolmanda koha Markus Toomela (Paikuse Motoklubi).


Pitbike MX ja Pitbike 35+ klasside start

Pitbike klassis sõitsid sel hooajal esmakordselt karikavõistluste punktidele. Kõige kiiremas Pitbike MX klassis oli konkurentidest peajagu üle Claus Oliver Pajuri (Motoextreme). Ta võitis mõlemad sõidud suure edumaaga ja teenis 50 punktiga esikoha. Teisena lõpetas MX klassi arvestuses mõlemad sõidud Matis Heinpõld (Viljandi Motospordiklubi) ja talle kuulus 44 punktiga päeva kokkuvõttes ka esikoht. Kolmandana lõpetas mõlemad sõidud Kristel Raba (Viljandi Motospordiklubi) ja ka päeva kokkuvõttes oli ta 40 punktiga kolmas. Samas sõidus käisid rajal ka Pitbike 35+ klassi sõitjad ja ka selles arvestuses suurt võistlust esikohale ei toimunud. Marko Lepik (Freetime Racing) oli konkurentidest kõvasti kiirem ja mõlema sõidu võiduga teenis ta päeva kokkuvõttes 50 punktiga esikoha. Teisena lõpetas mõlemad sõidud Lepiku klubikaaslane Meelis Liivarand, kes oli 44 punktiga etapi kokkuvõttes samuti teine. Ka kolmas koht läks samasse klubisse. Mõlemad sõidud lõpetas kolmandal kohal Raul Rammula.

Pitbike 88 Semi klassi sõite valitsesid Viljanda Motospordiklubi sõitjad. Kahe sõiduvõiduga tuli 50 punktiga esimeseks Henry Küper. Päeva teise poodiumikoha võttis Kristel Raba, kes sõidud teisena lõpetas ja ka kokkuvõttes 44 punktiga teiseks tuli. Kolmas oli mõlemas sõidus Kristo Hint (40 punkti). Pitbike Semi Jun arvestuses võitis avasõidu Ralf Kahu (Tihemetsa Motoklubi), teisena lõpetas avasõidu Kaiser Kopti (Motoextreme) ja kolmandana Mairo Usin (Abja Tehnikaring). Teises sõidus oli aga parim Kopti ja tänu sellele kuulus talle 47 punktiga ka esikoht. Teiseks jäänud Kahu oli 47 punktiga teine päeva kokkuvõttes. Kolmandana lõpetas teise sõidu Brendon Kannel (Viljandi MK). Avasõidu viiendast kohast piisas talle, et etapi kokkuvõttes 36 punktiga kolmandaks tulla.

Järgmine motokrossi ENKV etapp toimub 23. juulis Räpinas Linte krossirajal. Juba homme 19. juunil on Haanjas rajal MX Liiga sarja sõitjad.